Jędrzejów: w szpitalu ArtMedik wznowił działalność oddział pediatryczny

0
322

W Szpitalu Specjalistycznym im. Wł. Biegańskiego w Jędrzejowie, prowadzonym przez spółkę ArtMedik, 1 kwietnia 2018 roku wznowił przyjmowanie pacjentów oddział pediatryczny. Oddział zawiesił działalność 1 stycznia 2018 roku.

Oddział wstrzymał przyjęcia już około połowy grudnia 2017. Spółka tłumaczyła, że nie można było zapewnić dzieciom odpowiedniej opieki medycznej, ponieważ zabrakło lekarzy, którzy mogliby dyżurować. Prawo zabrania zatrudnienia lekarzy na etacie i jednocześnie tych samych na umowę o dzieło, a szpitala nie stać było stać na opłacanie dodatkowych lekarzy.

Oddział posiada 30 łóżek, rocznie przyjmował około 700 pacjentów. Pracuje tu trzech lekarzy na etacie, trzech lekarzy dyżurujących i 12 pielęgniarek.

Szpital w Jędrzejowie ma około 200 łóżek na dziewięciu oddziałach: ratunkowym, chirurgicznym, ginekologii i położnictwie, noworodkowym, pediatrycznym, wewnętrznym, ortopedycznym, anestezjologii i intensywnej terapii i w stacjonarnym hospicjum. W szpitalu pracuje około 150 pielęgniarek i położnych.

ArtMedik od 2011 roku prowadzi też szpital miejski w Kielcach. Do Grupy ArtMedik należy także Świętokrzyskie Centrum Medyczne w Kielcach, Śląskie Centrum Medyczne w Częstochowie, Laboratorium Biomechaniki, działające w Kielcach, oraz sieć aptek Plus. Grupa realizuje projekt unijny dotyczący prowadzenia Medycznego Zaplecza Badawczego, którego celem jest wdrażanie nowych usług.