Katowice: działa już blok operacyjny w szpitalu GeoMedical

0
334

W styczniu 2018 roku w szpitalu GeoMedical w Katowicach został uruchomiony jeden z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w regionie. Przeprowadzono już pierwsze zabiegi. Świadczenia są komercyjne.

Blok operacyjny szpitala GeoMedical to cztery sale operacyjne. Przeprowadzane są na nich zabiegi między innymi z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej, ortopedii, ginekologii wraz z onkologiczną, urologii oraz otolaryngologii. W szpitalu ma działać 10 oddziałów.

Szpital GeoMedical został otwarty we wrześniu 2017 roku. W pierwszym etapie otwarto tutaj kilkanaście poradni specjalistycznych oraz pracownię diagnostyki obrazowej, w której  można wykonać badania USG, RTG, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Od grudnia 2017 działa tutaj punkt pobrań.  Placówka współpracuje w zakresie diagnostyki laboratoryjnej z Grupą Alab.

Inwestorem i pomysłodawcą projektu jest krakowskie przedsiębiorstwo Geo Grupa Deweloperska, natomiast głównym wykonawcą firma Erbud. Obiekt powstał u zbiegu ulic Ceglanej i Wita Stwosza w Katowicach, w pobliżu autostrady A4.