GeoMedical ma kontrakt na urologię i chirurgię plastyczną

0
525

Szpital GeoMedical z Katowic został wybrany w wyniku procedury konkursowej przeprowadzonej przez śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia do realizacji świadczeń zdrowotnych w zakresie chirurgii plastycznej oraz urologii (leczenie szpitalne).

Kontrakt obowiązuje od 1 kwietnia 2018 roku do 30 czerwca 2018 roku. Jego wartość wynosi 1 482 425,42 zł, z czego 1 258 616,94 zł dotyczy leczenia w zakresie urologii, a 223 808,48 zł – w zakresie chirurgii plastycznej.

Pozostałe świadczenia oferowane przez placówkę są komercyjne.

Szpital GeoMedical został otwarty we wrześniu 2017 roku. W pierwszym etapie otwarto tutaj kilkanaście poradni specjalistycznych oraz pracownię diagnostyki obrazowej, w której  można wykonać badania USG, RTG, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Od grudnia 2017 działa punkt pobrań.  Placówka współpracuje w zakresie diagnostyki laboratoryjnej z Grupą Alab.

W styczniu 2018 w szpitalu rozpoczęła działalność pracownia radiologii zabiegowej oraz uruchomiono nowoczesny blok operacyjny, składający się z czterech sal. Przeprowadzane są tutaj zabiegi między innymi z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej, ortopedii, ginekologii wraz z onkologiczną, urologii oraz otolaryngologii.

W lutym 2018 uruchomiona została pracownia endoskopii oraz pracownie hipertermii i uroginekologii. W szpitalu ma działać 10 oddziałów.

Szpital GeoMedical zlokalizowany jest u zbiegu ulic Ceglanej i Wita Stwosza w Katowicach, w pobliżu autostrady A4. Inwestorem i pomysłodawcą projektu jest krakowskie przedsiębiorstwo Geo Grupa Deweloperska.