Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Kluczbork: operacja neurologiczna w Vital Medic

2017-09-12

Zespół lekarzy szpitala Vital Medic Centrum Leczenia Kręgosłupa w Kluczborku wykonał pierwszą operację resekcji guza mózgu, otwierając kolejne pole działalności tego ośrodka. Wyposażenie placówki umożliwia przeprowadzenie pełnego zakresu operacji neuroonkologicznych, zarówno w obszarze głowy, jak i kręgosłupa.

Szpital Vital Medic świadczy usługi medyczne w zakresie leczenia zachowawczego oraz zabiegowego chorób kręgosłupa i narządu ruchu. Co tydzień realizowanych jest tu kilka operacji w zakresie chirurgii kręgosłupa, natomiast zabiegi wewnątrzczaszkowe przeprowadzane są od niedawna. 

27 czerwca 2017 roku w szpitalu wykonano pierwszą operację mikrochirurgicznego wyłączenia tętniaka wewnątrzczaszkowego, która jest jedną z najbardziej wymagających technicznie operacji neurochirurgicznych.

Operację resekcji guza mózgu przeprowadzono 23 sierpnia 2017 roku u 70-letniej pacjentki. Jest to unikalne w skali Polski, by przeprowadzenia tak skomplikowanej i rozległej operacji neuroonkologicznej podejmował się ośrodek prywatny, nie finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjentka jest ubezpieczona w Niemczech i koszty jej operacji pokrywa niemiecka kasa chorych.

Szpital Vital Medic świadczy kompleksowe i skoordynowane przez zespół lekarzy tego szpitala usługi medyczne, dlatego pacjentce zaoferowano nie tylko usunięcie nowotworu mózgu, ale również rehabilitację pooperacyjną oraz pokierowanie całym procesem dalszej diagnostyki oraz leczenia onkologicznego. Pacjentka po operacji czuje się dobrze, wróciła już do domu. Jest zadowolona zarówno z opieki, jak i warunków panujących w szpitalu.

Zabieg operacyjny przeprowadzono w szpitalu w ciągu niespełna 3 tygodni od zauważenia pierwszych objawów choroby przez pacjentkę. Dlatego jest ona pełna nadziei i zapału do realizacji dalszego leczenia i walki o swoje zdrowie.

Vital Medic oferuje świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, między innymi w zakresie neurologii, ortopedii, leczenia bólu czy psychologii, diagnostykę (RTG, USG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny) oraz rehabilitację.

Prowadzi także szpital specjalizujący się w operacjach z zakresu neurochirurgii oraz ortopedii, a także w zabiegach chirurgii jednego dnia.

Szpital posiada kontrakt z NFZ w wysokości 281 692,71 zł, który dotyczy rehabilitacji leczniczej (rehabilitacja ogólnoustrojowa w ośrodku dziennym oraz fizjoterapia ambulatoryjna).

Vital Medic mieści się przy ulicy Skłodowskiej-Curie 21 w Kluczborku. Prowadzi także w Wieruszowie oraz w Kępnie poradnie leczenia kręgosłupa.

Vital Medic Sp. z o. o. istnieje od października 2009 roku. Prezesem spółki jest Władysław Duch.
 

Komentarz

Pracodawcy RP: szpitale prywatne obawiają się o swój los

Projekt zmiany tegorocznego planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia  przewiduje zwrot za tzw. nadwykonania placówek medycznych. Tymczasem plan na rok 2018 wciąż pozostaje nieuchwalony - alarmują Pracodawcy RP.

Więcej »

Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy dobrym miejscem do dialogu

Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Forum Ochrony Zdrowia, będące częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, to od lat ważne miejsce dyskusji o polskim systemie ochrony zdrowia i jego przyszłości. Potwierdziła to tegoroczna sesja inauguracyjna, która stała się okazją do podsumowania efektów FOZ na przestrzeni lat. 

Więcej »

Forum Medycyny Laboratoryjnej: raport NIK zgodny z postulatami

Działające przy stowarzyszeniu Pracodawców RP Forum Medycyny Laboratoryjnej, zrzeszające największe polskie medyczne laboratoria diagnostyczne, z zadowoleniem przyjęło raport Najwyższej Izby Kontroli. Wiele zawartych w nim postulatów jest zgodne ze stanowiskiem i poglądami głoszonymi przez Forum, w szczególności dotyczącymi nadzoru nad jakością badań oraz trudności kadrowych.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »