Kraków: nowe usługi w Szpitalu Bonifratrów

0
268

W Szpitalu Zakonu Bonifratrów im. Jana Grandego w Krakowie otwarto nowy gabinety fizjoterapii. Gabinet oferuje komercyjne zabiegi fizykalne, kinezyterapeutyczne oraz terapii manualnej.

Usługi oferowane w gabinecie przeznaczone są dla pacjentów po zabiegach artroskopii stawu kolanowego, rekonstrukcji więzadła kolana, endoprotezoplastyki biodra, kolana czy barku, mastektomii a także po złamaniach, zwichnięciach, skręceniach, cierpiących na bóle kręgosłupa, stawów, na choroby naczyń obwodowych czy zmiany zwyrodnieniowe, a także dla pacjentów po udarach czy amputacjach.

Szpital Bonifratrów w Krakowie jest interdyscyplinarnym ośrodkiem, zajmującym się leczeniem zachowawczym i operacyjnym, udzielaniem porad ambulatoryjnych oraz diagnostyką. Prowadzi oddziały: chorób wewnętrznych, angiologii i geriatrii, chirurgii ogólnej i małoinwazyjnej, wojewódzki oddział chirurgii naczyń i angiologii, oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz chirurgii jednego dnia.

Usługi realizuje zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i komercyjnie. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2016 ma wartość prawie 19 mln zł i dotyczy leczenia szpitalnego oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Placówka jest jednym z 4 bonifraterskich szpitali działających w Polsce. Pozostałe zlokalizowane są w Katowicach, Łodzi oraz w Piaskach-Marysinie. Zakon prowadzi też Zespół Poradni i Lecznictwa w Warszawie, apteki, sklepy zielarskie oraz domy opieki. W Europie Zakon Bonifratrów prowadzi kilkadziesiąt placówek medycznych, których tradycje sięgają XVII wieku.