Kraków: Szpital Bonifratrów w programie Karta Dużej Rodziny

0
242

Szpital Bonifratrów z Krakowa poinformował o przystąpieniu do programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej – Karta Dużej Rodziny. W ramach programu placówka oferuje 10 procent ulgi na usługi medyczne zawarte w cenniku.

Karta Dużej Rodziny to ogólnopolski projekt wspierający duże rodziny. Dzięki współpracy rządu oraz firm i instytucji każda rodzina z co najmniej trójką dzieci może korzystać ze zniżek i ulg. Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Szpital Bonifratrów w Krakowie jest interdyscyplinarnym ośrodkiem, zajmującym się leczeniem zachowawczym i operacyjnym, udzielaniem porad ambulatoryjnych oraz diagnostyką. Prowadzi oddziały: chorób wewnętrznych, angiologii i geriatrii, chirurgii ogólnej i małoinwazyjnej, wojewódzki oddział chirurgii naczyń i angiologii, oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz chirurgii jednego dnia.

Usługi realizuje zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i komercyjnie. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2015 ma wartość ponad 34 mln zł i dotyczy leczenia szpitalnego, na które przeznaczone jest 30 mln zł, oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Placówka jest jednym z 4 bonifraterskich szpitali działających w Polsce. Pozostałe zlokalizowane są w Katowicach, Łodzi oraz w Piaskach-Marysinie. Zakon prowadzi też Zespół Poradni i Lecznictwa w Warszawie. W Europie Zakon Bonifratrów prowadzi kilkadziesiąt placówek medycznych, których tradycje sięgają XVII wieku.