BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Ustawa o Internetowym Koncie Pacjenta przyjęta przez Sejm

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 28.07.2018

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw, która przewiduje wprowadzenie Internetowego Konta Pacjenta.

Zgodnie z przyjętą ustawą, będzie mogło zacząć działać Internetowe Konto Pacjenta (IKP) oraz Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP). Dzięki nim każdy pacjent będzie miał dostęp on-line do informacji na temat wystawionych mu recept, skierowań, zleceń na wyroby medyczne, udzielonych świadczeń i ich koszcie, wyborów lekarza, pielęgniarki i położnej podstawowej opieki zdrowotnej, a także e-zwolnień. IKP pozwoli też upoważnić inną osobę do dostępu do swoich danych medycznych lub informacji o stanie zdrowia. Ustawa wprowadza także jednolite standardy dla systemów informatycznych szpitali i jednostek prowadzących rejestry medyczne.

Dotychczasowe narzędzia informatyczne, które mogłyby pełnić istotną rolę w systemie ochrony zdrowia, umożliwiały to w sposób niepełny i wyrywkowy. Przekładało się to na niewielkie zainteresowanie systemami e-zdrowia. IKP ułatwi pacjentom dostęp do ważnych dla nich informacji.

Dostęp do IKP będzie możliwy za pośrednictwem Profilu Zaufanego, a w przyszłości również poprzez tzw. „węzeł krajowy”, który umożliwi integrację z ponad 10-milionową grupą klientów bankowości elektronicznej. Nowoczesne rozwiązania gwarantują jednocześnie pełne bezpieczeństwo danych, które pozostaną wyłącznie w systemie zarządzanym przez Ministerstwo Zdrowia i Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Nowe przepisy wprowadzają także możliwość wystawiania recept przez pielęgniarki i położne. Tak jak lekarze, będą mogły to robić za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności.

Przeczytaj teraz

Piaseczno: aparat do nowoczesnego obrazowania w Centrum Zdrowia

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 26.03.2018

Centrum Zdrowia wyposażyło jedną ze swoich placówek działających w Piasecznie w nowy aparat USG z możliwością wykonania badania elastograficznego. Aparat trafił do poradni chorób piersi, jedynej działającej w powiecie piaseczyńskim.

Poradnia ta wyposażona jest także w mammograf, rezonans magnetyczny z cewką do badania piersi, wykonuje biopsje cienko- i gruboigłowe.

Elastografia to nowoczesne obrazowanie dedykowanym do badania piersi. Polega na pomiarze właściwości mechanicznych (elastyczności) tkanek przy pomocy ultradźwięków. W tym celu używa się konwencjonalnego aparatu ultrasonograficznego wyposażonego w dodatkowy przetwornik, który znajduje się w głowicy. Badanie jest uzupełnieniem i rozszerzeniem klasycznego badania USG.

Największa przychodnia Centrum Zdrowia zlokalizowana jest w Piasecznie przy ulicy Czajewicza 5/7. Posiada prawie 900 mkw powierzchni, wyposażona jest w pracownię rentgenowską, mammograf, trzy aparaty USG (w tym 4D), gastroskop, sigmoidoskop, pracownię ECHO, EKG i EKG wysiłkowego. Przy ulicy Pomorskiej Centrum prowadzi pracownię diagnostyczną wyposażoną w rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy. W placówce tej działa także dzienny oddział psychiatryczny. Przychodnia przy ulicy Młynarskiej specjalizuje się w stomatologii, dermatologii oraz medycynie estetycznej.

Przychodnie specjalistyczne Centrum Zdrowia znajdują się także w Ostrołęce, Ustanowie i Konstancinie Jeziornej. Centrum Zdrowia prowadzi też hospicjum domowe. Oferuje świadczenia komercyjne oraz finansowane ze środków NFZ.

Centrum Zdrowia to rodzinna firma powstała w 1998 roku z przekształcenia prywatnego gabinetu ginekologiczno-położniczego. Jest prowadzone przez Centrum Zdrowia Adam Muszyński spółka jawna.

Przeczytaj teraz

Mszczonów: nowe usługi w CM Bimed

Autor:
Dodano: 27.11.2016

Centrum Medyczne Bimed z Mszczonowa (województwo mazowieckie, powiat żyrardowski) wprowadziło do swojej oferty komercyjne konsultacje w zakresie gastrologii. Placówka wprowadziła także karty rabatowe dla pacjentów zadeklarowanych do poradni podstawowej opieki zdrowotnej.

Rabaty dostępne dzięki kartom dotyczą usług stomatologicznych, konsultacji lekarskich, zabiegów i badań diagnostycznych.

Bimed działa od początku 2016 roku. Oferuje podstawową opiekę zdrowotną oraz konsultacje specjalistyczne, między innymi w zakresie pediatrii, alergologii, dermatologii, kardiologii, neurologii, ginekologii, ortopedii, chirurgii, reumatologii, endokrynologii, okulistyki czy dietetyki.

Oferuje także świadczenia w zakresie medycyny pracy, leczenie stomatologiczne oraz badania prenatalne. W centrum działa punkt pobrań, można także wykonać badania diagnostyczne (USG).

Bimed oferuje usługi komercyjne. Współpracuje także z ubezpieczycielami – z firmą Compensa, Allianz oraz Medicover.

Przychodnia rozszerza systematycznie zakres oferowanych usług. Na piętrze obiektu będzie działać szpital, oferujący zabiegi przeprowadzane w trybie „jednego dnia”.

Centrum działa w nowo wybudowanym, dwupiętrowym obiekcie przy ulicy Sienkiewicza, o powierzchni około 1000 mkw. Na terenie przychodni działa również apteka.

Placówkę prowadzi Bimed spółka z o.o., której właścicielem jest Paweł Bińkowski, przedsiębiorca z Mszczonowa.

Przeczytaj teraz

Gdynia: rejestracja on-line w Puckim Centrum Medycznym

Autor:
Dodano: 5.11.2017


Puckie Centrum Medyczne od 1 września 2017 roku umożliwiło pacjentom swojej placówki w Gdyni rejestrację do lekarza pierwszego kontaktu za pomocą aplikacji internetowej. Rejestracji można dokonać z tygodniowym wyprzedzeniem.

Pacjenci mogą się rejestrować używając swojego numer PESEL oraz nazwiska, bez konieczności zakładania konta w module. Pacjent musi także potwierdzić zarezerwowaną wizytę najpóźniej dzień przed jej terminem, w przeciwnym wypadku rezerwacja jest anulowana.

Puckie Centrum Medyczne prowadzi w Gdyni placówkę przy ulicy Podchorążych 10A. Oferuje ona podstawową opiekę zdrowotną oraz prowadzi punkt pobrań.

Poza tym Centrum prowadzi przychodnie w Pucku, Leśniewie, Gniewinie i Starzynie. Placówki oferują podstawową opiekę zdrowotną, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, medycynę pracy, medycynę sportową, zabiegi w zakresie chirurgii jednego dnia, endoskopię, a także zabiegi medycyny koreańskiej. W puckim Centrum działa także pracownia radiodiagnostyczna.

Placówka w Gniewinie oferuje bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne dla mieszkańców tej gminy, finansowane przez samorząd.

Puckie Centrum Medyczne oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt zawarty na rok 2017 ma wartość ponad 6,8 mln zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej oraz opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.

Puckie Centrum Medyczne działa od 2000 roku (początkowo jako Bik-Med). Centrum prowadzi spółka z o.o. spółka komandytowa. Jej właścicielem jest lekarz Krzysztof Dzietczyk.

Przeczytaj teraz

Piaseczno: nowy gabinet pediatryczny w CMP

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 4.09.2018

Oddział CMP Puławska działający w Piasecznie uruchomił nowy gabinet pediatryczny. Dzięki inwestycji zwiększona została dostępność wizyt pediatrycznych dla dzieci zdrowych.

Placówka CMP Piaseczno, działająca przy ulicy Puławskiej 49, powstała na przełomie 2001 i 2002 roku. Jest to pierwsza i największa placówka Centrum Medycznego CMP.

Pacjenci mogą tutaj korzystać z konsultacji specjalistów takich jak alergolog, chirurg, dermatolog, diabetolog, endokrynolog, ginekolog, internista, logopeda, neurolog, okulista, ortodonta, ortopeda, pulmonolog, reumatolog, stomatolog.

CMP prowadzi także placówkę w Piasecznie przy ulicy Pawiej, w Józefosławiu oraz osiem przychodni w Warszawie.

Placówki CMP oferują podstawową opiekę zdrowotną, konsultacje specjalistyczne, medycynę pracy, rehabilitację, diagnostykę, a także szeroki zakres usług stomatologicznych. Placówki realizują także programy profilaktyczne.

Przeczytaj teraz

Enel-Sport patronem medycznym wyprawy na K2

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 16.06.2018

Klinika Enel-Sport,  należąca do Enel-Med S.A., została patronem medycznym wyprawy Andrzeja Bargiela na K2. Planuje on jako pierwszy człowiek na świecie między 20 a 30 lipca wejść na drugi pod względem wysokości na Ziemi szczyt – K2 (8611 m n.m.p.), a następnie zjechać z niego na nartach.  Przed wyprawą jej uczestnik musiał przejść gruntowne badania.

To, czy skialpinista jest gotowy na podjęcie tak wielkiego wysiłku, jakim jest wejście na K2, sprawdzili lekarze z Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Enel-Sport.

– Andrzej w Enel-Sport miał wykonane badania laboratoryjne krwi, EKG i EKG wysiłkowe oraz badanie echokardiograficzne. Oprócz tego przeprowadziliśmy szereg testów oceniających funkcje jego narządu ruchu, które rozszerzyliśmy o badania obrazowe, takie jak USG, RTG i inne  – mówił na konferencji ortopeda Marcin Błoński.

Specjalista podkreślił wagę profilaktycznych badań, szczególnie w przypadku osoby uprawiającej tak wymagającą dyscyplinę, jak himalaizm.

– Każdy sportowiec powinien badać swój organizm, wszystko jedno czy jest to sportowiec ekstremalny, zawodowiec czy zwykły amator. Jeżeli mamy małą niestabilność, uszkodzenie więzadeł u zwykłego amatora, który kopie piłkę, zagrożenie jest jedynie takie, że ta osoba sobie skręci lub urwie łąkotkę. W przypadku Andrzeja niewydolność tego stanu kolanowego może sprawić, że spadnie on w przepaść – wyjaśniał opiekujący się wspinaczem ortopeda.

– To dla mnie bardzo ważne, bo mogę ocenić aktualny stan mojego zdrowia. Bardzo się to przydaje i daje poczucie bezpieczeństwa tam, na miejscu – mówił o przeprowadzonych w warszawskiej klinice Enel-Sport badaniach himalaista. Podkreślał także, że wysoko w górach trzeba być przygotowanym na różne ewentualności. – Mamy dużo tlenu, sprzęt, leki potrzebne do zwalczania problemów związanych z chorobą wysokościową, obrzękiem płuc czy mózgu. Nie jest też tak, że myślimy tylko o sobie, bo spotyka się tam na górze różnych ludzi, innych wspinaczy i trzeba często komuś pomóc, trzeba być do tego przygotowanym. Każdy z nas przechodził certyfikowany kurs medyczny, aby posługiwać się tym, co ze sobą mamy i móc komuś pomóc. To jest tez bardzo ważny element – mówił skialpinista.

Enel-Sport prowadzi dwie placówki w Warszawie – Centrum Ortopedii i Rehabilitacji przy ulicy Łazienkowskiej (w koronie stadionu Legii Warszawa) i Centrum Ortopedii i Rehabilitacji dla dzieci i młodzieży przy ulicy Myśliwieckiej, a także Centrum Ortopedii i Rehabilitacji w Łodzi.

Enel-Sport to marka Grupy Enel-Med, która istnieje od 1993 roku, a od 2011 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W jej skład wchodzą oddziały wysokospecjalistyczne w wielu miastach Polski (między innymi w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach), dwa szpitale medyczne a także klinika medycyny estetycznej Estell.

Przeczytaj teraz