Łódź: bezpłatne konsultacje dla seniorów w Szpitalu Bonifratrów

0
364

Szpital Zakonu Bonifratrów Św. Jana Bożego w Łodzi wprowadził do zakresu swoich usług bezpłatne konsultacje dietetyczne dla seniorów. Z konsultacji mogą skorzystać osoby po 60-tym roku życia.

Konsultacji udziela wykwalifikowany dietetyk. Pacjent podczas wizyty otrzymuje porady żywieniowe, które są starannie przygotowanymi rekomendacjami, powstającymi nie tylko na bazie ogólnych zaleceń, ale również na bazie trybu życia danej osoby, jej aktywności zawodowej i prywatnej, przebytych chorób oraz aktualnych kuracji. Każdy pacjent otrzymuje po zakończonej wizycie precyzyjny plan żywieniowy uwzględniający wszelkie indywidualne uwarunkowania.

Szpital Bonifratrów w Łodzi posiada 126 łóżek na 4 oddziałach: wewnętrznym, chirurgii ogólnej z profilem ortopedycznym, okulistycznym oraz medycyny paliatywnej. Przy szpitalu działa także poradnia podstawowej opieki zdrowotnej.

Częścią szpitala jest Centrum Medyczne im. dr. Wacława Łęckiego. Placówka ta, otwarta na początku 2016 roku, oferuje rehabilitację dzienną i ambulatoryjną oraz konsultacje specjalistyczne.

Placówka jest jednym z 4 szpitali w Polsce prowadzonych przez zakon Bonifratrów. Pozostałe działają w Katowicach, Krakowie i w Piaskach – Marysinie. W Warszawie działa zespół poradni specjalistycznych, w tym poradnia ziołolecznictwa. Poza tym Bonifratrzy prowadzą na terenie całego kraju apteki, sklepy zielarsko-medyczne, domy pomocy społecznej, ośrodki wsparcia i domy wypoczynkowo-rekolekcyjne.