Łódź: lekarz rodzinny w Blue Medica także w soboty

0
330


Przychodnia Blue Medica z Łodzi wprowadza od 2 grudnia 2017 roku wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, finansowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, także w soboty.

Usługę taką wprowadzono z powodu dużej zachorowalności zdarzającej się jesienią i zimą. Wizyty u lekarza pierwszego  kontaktu będą się odbywały w soboty w godzinach od 10:00 do 15:00.

Wizyty u lekarza POZ w sobotę dostępne są w placówce Blue Medica, działającej od lipca 2017 roku w Centrum  Handlowym Vis a Vis przy ulicy Zgierskiej 211.

Przychodnia ta oferuje także konsultacje specjalistyczne zarówno w ramach kontraktu z NFZ (diabetologia, neurologia) jak i komercyjne (między innymi ortopedy, okulisty i alergologa).

Blue Medica prowadzi także placówkę zlokalizowaną w Dłutowie przy ulicy Polnej 4, która oferuje podstawową opiekę zdrowotną oraz badania EKG, USG, RTG i badania laboratoryjne.

Poza tym Blue Medica prowadzi w Łodzi na terenie Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki poradnię diabetologiczną, zajmującą się diagnostyką i leczeniem cukrzycy, finansowanym w ramach kontraktu z NFZ. Świadczenia w zakresie diabetologii i dermatologii oferuje także poradnia specjalistyczna Blue Medica przy ulicy Ogniskowej 16 w Łodzi. Świadczenia są komercyjne oraz finansowane w ramach kontraktu z NFZ.

W związku z pozyskaniem udziałowca – funduszu WinVentures, który zainwestował w marcu 2017 roku w Blue Medica prawie 30 mln zł, sieć zapowiada, że już wkrótce będzie prowadzić kilkadziesiąt przychodni lekarskich.  Zakończenie rozbudowy sieci planowane jest na 2020 rok.