BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Scanmed partnerem strategicznym programu Liderzy Ochrony Zdrowia 

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 8.05.2021

Grupa Scanmed jest partnerem strategicznym 8. edycji programu Liderzy Ochrony Zdrowia, skierowanego do młodych ludzi, którzy wiążą swoją przyszłość z sektorem ochrony zdrowia i farmacji. 

Program jest realizowany przez Fundację im. Lesława A. Pagi, która inicjuje i koordynuje projekty łączące środowisko naukowe z biznesem. Działania te są skierowane do studentów oraz absolwentów uczelni wyższych. 

Współpraca z programem Grupy Scanmed, która świadczy kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne, przyczyni się do podniesienia jakości programu.  Jego elementami staną się nowe inicjatywy, takie jak odwiedzenie jednostek Scanmed, case studies na podstawie realnych problemów biznesowych czy towarzyszenie wybranym menedżerom podczas pracy.  

 – Angażujemy się w projekt już od kilku lat, bo dostrzegamy jego potencjał i duże znaczenie dla branży. Profesjonalnie przygotowana, otwarta na innowacje kadra, która patrzy na medycynę z szerszej perspektywy, ma kluczowe znaczenie dla rozwoju sektora w Polsce i dla podnoszenia jakości usług. Nowe podejście do ochrony zdrowia jest determinowane przez wymagania rynku, zmieniające się potrzeby pacjentów oraz systemowe rozwiązania. Obserwujemy to na co dzień w naszych placówkach, gdzie sprawne zarządzanie i właściwe odczytywanie trendów jest podstawą. W ramach projektu będziemy dzielić się naszym doświadczeniem i na konkretnych przykładach pokazywać kandydatom, jakie kompetencje musi mieć lider, żeby odnaleźć się w niezwykle interesującym, ale pełnym wyzwań środowisku – mówi Hubert Bojdo, prezes Scanmed S.A. 

Czytaj także: Scanmed oferuje szczepienia dla firm>>>

Program skierowany jest do młodych osób, studentów lub absolwentów uczelni wyższych, którzy nie ukończyli 27. roku życia. W ramach rekrutacji poszukiwane są osoby, które planują związać swoją karierę zawodową z sektorem ochrony zdrowia i są zmotywowane, aby właśnie w tym obszarze się rozwijać.  

Tegoroczna edycja programu odbywać się będzie online. Wśród omawianych zagadnień znajdą się między innymi – przedsiębiorczość w ochronie zdrowia, innowacje, e-zdrowie czy kryzys wiedzy eksperckiej. Na uczestników programu czeka duża dawka wiedzy i staże w firmach partnerskich.  

Program składa się z weekendowych wykładów i warsztatów prowadzonych przez liderów sektora medycznego. Podczas nich uczestnicy zdobywają wiedzę praktyczną o specyfice i sposobie działania branży, rozwiązują biznesowe case’y i dyskutują z ekspertami na temat kierunków, w jakich powinien rozwijać się rynek zdrowia. 

Rekrutacja do programu rozpoczęła się 20 kwietnia 2021roku. Komisja wyłoni 30 najlepszych kandydatów, którzy wezmą udział w projekcie. Aplikacje przyjmowane są do 20 czerwca 2021.  

Więcej informacji o programie: https://paga.org.pl/programy/liderzy-ochrony-zdrowia-viii-edycja/ 

Przeczytaj teraz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 20.01.2018


Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać.

Zweryfikowanie, czy rozwiązanie faktycznie odpowiedziało na stawiane przed nim wyzwania, będzie możliwie w dłuższej perspektywie.

W nowy rok 2018 wkroczyliśmy też ze świadomością wyzwań stojących przed całym sektorem ochrony zdrowia – zarówno przed placówkami publicznymi, jak i prywatnymi.

Trudności w dostępie do opieki medycznej i jej niewystarczające finansowanie to dziś największe wyzwania dla sektora ochrony zdrowia. Sytuacji nie poprawiają statystyki demograficzne. Starzejące się społeczeństwo oraz zwiększony popyt na świadczenia medyczne wskazują, że problem będzie narastał.

Rosnące zapotrzebowanie na opiekę zdrowotną, konieczność podwyższenia wynagrodzeń w sektorze ochrony zdrowia, jak również inwestycje w nowoczesne rozwiązania diagnostyczne i terapeutyczne sprawią, że w najbliższych latach będziemy mierzyć się z koniecznością zwiększenia wydatków na ochronę zdrowia.

W obliczu tych faktów podmioty prywatne już dziś coraz częściej decydują się na podnoszenie cen usług medycznych. Pozwala to, mimo rosnącego zapotrzebowania na usługi medyczne, we właściwym czasie zapewnić opiekę zdrowotną wysokiej jakości.

Niewątpliwie na wzrost kosztów opieki ma także wpływ ograniczona dostępność lekarzy w Polsce, związane z nią problemy z zatrudnianiem personelu, a tym samym wzrost wartości wynagrodzeń.

W Polsce liczba lekarzy na 100 tysięcy mieszkańców jest najmniejsza w całej Unii Europejskiej. Są prognozy mówiące o tym, że w ciągu najbliższych 10 lat liczba specjalistów, w tym dermatologów, ginekologów czy pediatrów, spadnie nawet o kilkanaście procent.

Według najnowszego raportu OECD dotyczącego stanu zdrowia Europejczyków i kondycji opieki medycznej  w Europie, w Polsce na 10 tysięcy osób przypada 23 lekarzy, a w innych krajach OECD przeciętnie 34. Pod względem liczby pielęgniarek również odbiegamy od średniej. Mamy ich 52 na 10 tysięcy osób, wobec średniej dla państw OECD wynoszącej 90. W Szwajcarii jest ich nawet 180.

Dlatego rosnące koszty opieki zdrowotnej to wyzwanie z którym zdecydowanie trzeba będzie się zmierzyć w najbliższych latach. To także problem globalny, dotykający wielu państw Europy. Prognozy wskazują bowiem, że w najbliższych latach wydatki na ochronę zdrowia wzrosną z 7 bilionów dolarów  w 2015 roku do 8,7 biliona w 2020 roku .

Przeczytaj teraz

Enel-med Gwiazdą Jakości Obsługi 2021

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 26.05.2021

W XIV edycji Polskiego Programu Jakości Obsługi enel-med został uhonorowany tytułem Gwiazdy Jakości Obsługi 2021. Badanie satysfakcji konsumentów Polskiego Programu Jakości powstaje na podstawie analizy opinii osób, które w ciągu roku 2020 oceniły kilkadziesiąt tysięcy firm za pośrednictwem portalu jakoscobslugi.pl.

W ten sposób wyłonionych zostało 187 firm, które uzyskały w poszczególnych kategoriach największą liczbę opinii. Następnie w badaniu ankietowym CAWI respondenci ocenili ich jakość obsługi oraz stopień rekomendacji danej firmy.

Ocenie podległo 5 obszarów takich jak wygląd miejsca obsługi, zachowanie personelu, wiedza i kompetencje personelu, czas i organizacja obsługi oraz oferta, cena i asortyment.

-Tytuł Gwiazdy Jakości Obsługi 2021 to dla nas wyjątkowe wyróżnienie, zwłaszcza w kontekście obecnej sytuacji epidemiologicznej – mówi Jacek Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med. S.A. – To był rok ogromnych wyzwań, zwłaszcza w obszarze opieki medycznej, z którymi musieliśmy się zmierzyć i dostosować się do nowych warunków, nie obniżając poziomu obsługi pacjentów. Widząc wyniki badania składające się na Polski Program Jakości Obsługi, wiem, że sprostaliśmy temu zadaniu. Jestem wyjątkowo dumny z faktu, ze na tle konkurencji wyróżniamy się pod względem uprzejmości i zachowania personelu. W trudnych czasach, gdy kontakt twarzą w twarz jest mocno utrudniony, ocena dotycząca relacji interpersonalnych jest dla nas bardzo ważna.

Czytaj także: Wyróżnienie dla enel-med od Polskiego Związku Koszykówki>>>

Centrum Medyczne Enel-Med oferuje pełną obsługę medyczną. W skład grupy wchodzą przychodnie wieloprofilowe, szpital, oddziały diagnostyki obrazowej, specjalistyczne kliniki: stomatologii, medycyny estetycznej i medycyny sportowej oraz dom seniora.
Enel-med to 41 oddziałów oraz ponad 1600 placówek partnerskich na terenie całego kraju, obsługujących ponad 700 tysięcy pacjentów.

Przeczytaj teraz

ZIP działa, ale nie do końca

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 4.07.2013

Magdalena Okoniewska

redaktor portalu
www.medycynaprywatna.pl

Media rozpisują się o wspaniałych możliwościach systemu zwanego Zintegrowanym Informatorem Pacjenta, który ruszył od 1 lipca 2013. Nikt jednak nie pisze o problemach, jakie mają z dostępem do ZIP-u  osoby, które przed tą datą korzystały już z systemu działającego w Wielkopolsce.

Zintegrowany Informator Pacjenta został wymyślony przez pracownicę Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu i wdrożony przez ten oddział dla pacjentów ubezpieczonych na terenie tego województwa. I z  powodzeniem działał, chociaż nie zawierał informacji ogólnopolskich, a tylko te dotyczące procedur medycznych zrealizowanych czy recept wykupionych w placówkach na terenie Wielkopolski, ponieważ Centrala NFZ nie była zainteresowana jego wprowadzeniem w całej Polsce.

Stan taki trwał przez kilka lat, aż do czasu, gdy okazało się, że system taki potrzebny jest w całym kraju i stworzono ZIP ogólnopolski. Jednak nie mają do niego dostępu osoby dotąd korzystające z systemu poznańskiego. Dlatego jeżeli osoba ubezpieczona w Wielkopolsce korzystała z refundowanych usług medycznych w innych województwach i tak tego nie „zobaczy”, bo do systemu ogólnopolskiego jej hasło i login „nie pasują”. A starać się o odrębny login i hasło nie jest wskazane z powodu chaosu, jaki może powstać, gdy jednej osobie zostaną przypisane dwa profile. Podobno, jak poinformowano mnie w Wielkopolskim Oddziale Wojewódzkim NFZ, trwają prace nad integracją systemów, ale mogą one potrwać kilka miesięcy.

Oprócz tej drobnej niedogodności system ZIP jest oczywiście bardzo przydatny. Udostępnia informacje o wszystkich wydatkach NFZ na leczenie od 2008 roku. Można dzięki niemu sprawdzić, czy przysługują nam uprawnienia do leczenia finansowanego przez Fundusz oraz z jakich świadczeń medycznych skorzystaliśmy i ile one kosztowały, jakie recepty refundowane zrealizowaliśmy, w jakiej aptece i za ile. System zawiera też informacje, do jakiej poradni POZ jesteśmy zapisani oraz na jakim etapie znajduje się realizacja naszych wniosków o refundację sprzętu ortopedycznego lub o leczenie w sanatorium. Jak zapowiada NFZ, w przyszłości dzięki systemowi będzie można również ocenić lekarza oraz pobyt w szpitalu czy przychodni, a także zgłaszać swoje uwagi dotyczące działalności placówek.

 

Przeczytaj teraz

Centrum Medyczne Multi Med z Warszawy

Autor:
Dodano: 7.08.2014

Centrum Medyczne Multi Med z Warszawy wprowadziło do swojej oferty nowe pakiety badań psychologicznych. Pakiety dotyczą konsultacji u psychologa. Poza tym Multi Med oferuje także inne pakiety badań, między innymi kardiologiczne, ginekologiczne, endokrynologiczne.

W ramach pakietów można kupić kilka lub kilkanaście (5, 10 lub 15)  wizyt lub badań w promocyjnej cenie.

Centrum Medyczne Multi Med prowadzi w Warszawie cztery przychodnie, zlokalizowane przy ulicach Okopowej, Waryńskiego, Grochowskiej i Polnej. Prowadzi też pracownie diagnostyki (rezonans magnetyczny) przy Alei Stanów Zjednoczonych 51 oraz w Płońsku, Tomaszowie Lubelskim i Garwolinie.

Oferuje zarówno usługi komercyjna jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt Centrum Diagnostyki Medycznej Multi-Med z oddziałem mazowieckim NFZ  na 2014 rok wynosi 8,4 mln zł, z tego na badania rezonansu przeznaczono ponad 3,5 mln zł. Poza tym kontrakt dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, programów profilaktycznych, rehabilitacji leczniczej. Centrum oferuje także usługi w zakresie medycyny pracy, wykonuje badania laboratoryjne, badania w zakresie diagnostyki obrazowej, endoskopii, usługi stomatologiczne, wizyty domowe.

Centrum prowadzone jest przez spółkę jawną, którą tworzą: Hanna Brusikiewicz, Katarzyna Fiutkowska, Ewa Trypens. Multi-Med jako niepubliczny zakład opieki zdrowotnej funkcjonuje w Warszawie od 1992 roku.

Przeczytaj teraz

Newsletter portalu MedycynaPrywatna.pl – 2017-05-08

Autor:
Dodano: 5.05.2017
Przeczytaj teraz