Lux Med dba o zdrowie olimpijczyków w Korei

0
632

Jako Główny Partner Medyczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Lux Med dba o formę olimpijczyków, którzy w od 9 do 25 lutego 2018 roku reprezentują Polskę na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang.

Od 2014 roku Grupa Lux Med otacza profesjonalną i kompleksową opieką medyczną polskich olimpijczyków i kandydatów na olimpijczyków. Do tej pory dla niemal 1 200 sportowców wykonano prawie 10 000 procedur medycznych.

– Jestem przekonana, że nasza współpraca z Polskim Komitetem Olimpijskim przynosi polskim sportowcom wiele korzyści i bardzo się cieszę, że będziemy ją kontynuować. Zwłaszcza, że wspieramy nie tylko mistrzów, ale także tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę na olimpijskie szczyty. Jesteśmy bardzo dumni, że jako Główny Partner Medyczny PKOl możemy być częścią Polskiej Rodziny Olimpijskiej i tym samym współtworzyć historię polskiego sportu – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Polska Reprezentacja Olimpijska Pjongczang 2018 składa się z 62 zawodników rywalizujących w dyscyplinach: biathlon, bobsleje, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, short track, skoki narciarskie, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolne, kombinacja norweska i snowboard.