Lux Med korzysta wyłączenie z energii odnawialnej

0
606

Od stycznia 2018 roku, w ramach podpisanej umowy na zakup energii elektrycznej z PGE Obrót, Lux Med Sp. z o.o. korzysta z energii elektrycznej pozyskiwanej tylko i wyłącznie z odnawialnych źródeł, czyli tzw. zielonej energii.

Lux Med w swojej działalności kieruje się troską o czyste i zdrowe środowisko, stąd też decyzja o zakupie produktu antysmogowego. PGE Obrót S.A. zobowiązuje się w ramach umowy do sprzedaży energii elektrycznej wytworzonej w 100 procentach ze źródeł odnawialnych.

– To kolejne proekologiczne przedsięwzięcie Grupy. Lux Med ogranicza także korzystanie z materiałów drukowanych, instaluje energooszczędne LEDy, klimatyzatory i perlatory wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Prowadzimy też kampanie edukacyjne skierowane do pracowników – mówi Michał Rybak, członek zarządu Lux Med odpowiedzialny za Pion Operacyjny.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Lux Med zapewnia swoim klientom pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową.

Pod opieką Grupy Lux Med znajduje się 1 900 000 pacjentów, do których dyspozycji jest 200 ogólnodostępnych i przyzakładowych ambulatoryjnych centrów medycznych, 7 szpitali, 31 placówek diagnostycznych, ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny i około 1600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 14 000 osób, w tym około 6300 lekarzy i 3800 wspierającego personelu medycznego. Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.