Lux Med: leki z dostawą do wybranej apteki

0
360


Od września 2015 roku pacjenci Grupy Lux Med mogą korzystać z nowej platformy stworzonej przez Polską Grupą Farmaceutyczną. Portal Zamów Lek umożliwia pacjentom zamawianie środków leczniczych przez Internet z dostawą do wybranej apteki.

Każdy pacjent za pośrednictwem portalu Zamów Lek może zamówić wybrane farmaceutyki, także te dostępne na receptę. Aby to zrobić, wystarczy zalogować się na portalu Zamów Lek, który jest dostępny również na urządzeniach mobilnych, a następnie odebrać zamówienie w wybranej aptece. W ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia pacjenci otrzymają SMS lub e-mail z informacją, że ich zamówienie jest gotowe do odbioru.

Pacjenci korzystający z portalu zyskują dostęp do największej w Polsce bazy produktów leczniczych, która zawiera 25 000 zarejestrowanych w Polsce leków (krajowe i zagraniczne, OTC i wydawane na receptę, w tym również trudno dostępne).

W czerwcu 2015 Grupa Lux Med uruchomiła dla swoich pacjentów specjalistyczne czaty z doradcą medycznym w eGabinecie, które umożliwiają bieżące wsparcie w problemach ze zdrowiem. Usługa online – eGabinet działa na Portalu Pacjenta Grupy Lux Med.

Grupa Lux Med to największa sieć medyczna w Polsce, która działa w skoordynowanym modelu zintegrowanej opieki zdrowotnej. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Opieka medyczna świadczona jest w 176 placówkach. Usługi ambulatoryjne realizowane są przede wszystkim w placówkach Lux Med i centrach medycznych Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką Profemed rozwijane są specjalistyczne przychodnie lekarskie przeznaczone dla klientów „fee for service”. Pod opieką Grupy znajduje się ponad 1 600 000 pacjentów.

Grupa ma pięć szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie), trzy szpitale w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (Lux Med),  drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia), a trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center).

Grupa Lux Med prowadzi również działalność ubezpieczeniową – Lux Med Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.