BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Swissmed: umowa o współpracy ze Sport Medica

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 25.09.2019

Spółka Swissmed Centrum Zdrowia S.A. zawarła ze spółka Sport Medica S.A. umowę dotyczącą współpracy w zakresie udzielania przez Swissmed szpitalnych świadczeń zdrowotnych  z zakresu ortopedii oraz neurochirurgii (chirurgia kręgosłupa) pacjentom skierowanym przez Carolina Medical Center.

Umowa dotyczy także  wzajemnego promowania usług medycznych, czyli ambulatoryjnych i szpitalnych świadczeń zdrowotnych z zakresu ortopedii i chirurgii kręgosłupa udzielanych przez Carolina Medical Center w budynku Szpitala Swissmed.

Umowa została zawarta na 24 miesiące, po tym okresie ulegnie przedłużeniu na czas nieokreślony.

Umowa o współpracy jest konsekwencją umowy zawartej przez Swissmed Centrum Zdrowia w sierpniu 2019, za pośrednictwem spółki zależnej Swissmed Nieruchomości sp. z o.o., dotyczącej wynajmu spółce Sport Medica S.A. części powierzchni Szpitala Swissmed.

Umowa dotyczyła wynajmu 863 mkw powierzchni, na której Sport Medica S.A. świadczyć będzie usługi z zakresu ortopedii, chirurgii kręgosłupa i rehabilitacji.

Sport Medica to spółka z Grupy Lux Med, która prowadzi warszawski szpital Carolina Medical Center.

Carolina Medical Center specjalizuje się w leczeniu i prewencji urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Zatrudnia między innymi specjalistów ortopedii, neurochirurgii, chirurgii dziecięcej, reumatologii, neurologii i rehabilitacji.

Zapewnia kompleksową opiekę medyczną – całodobowe ambulatorium urazowe, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę obrazową i funkcjonalną, leczenie operacyjne i nieinwazyjne, rehabilitację, badania biomechaniczne, trening motoryczny.

Czytaj także: Carolina Medical Center i Hifu Clinic tworzą nowoczesny oddział urologiczny>>>

Szpital Swissmed mieści się w Gdańsku przy ulicy Wileńskiej 44. Oferuje świadczenia w zakresie ginekologii, ortopedii, okulistyki, chirurgii ogólnej i proktologii. Prowadzi także oddział położniczo-neonatologiczny.

Swissmed prowadził także w Trójmieście sieć przychodni, które w kwietniu 2018 roku zostały kupione przez Grupę Lux Med.

Przeczytaj teraz

Szpital Mazovia: kolejny lekarz operatorem robota da Vinci

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 6.01.2019

Kolejny urolog Szpitala Mazovia z Warszawy uzyskał certyfikat operatora robota chirurgicznego da Vinci. Nowoczesny robot da Vinci X został kupiony przez szpital kilka miesięcy temu.

Wcześniej już dwa j lekarze z tej placówki uzyskali certyfikaty, jednym z nich jest ordynator Centrum Chirurgii Robotycznej Szpitala Mazovia.

Robot został kupiony poprzez firmę Synektik, która w Polsce jest wyłącznym dystrybutorem, serwisantem i dostawcą jednorazowych instrumentów do ich działania. Ta giełdowa spółka, zajmująca się sprzedażą sprzętu medycznego i produkcją radiofarmaceutyków jest przedstawicielem amerykańskiej firmy Intuitive Surgical, producenta robotów.

W asyście robota da Vinci przeprowadza się obecnie ponad 170 typów zabiegów chirurgicznych – przede wszystkim operacje macicy, prostatektomię (usunięcie prostaty) i resekcję jelita grubego, ale również zabiegi w obrębie pęcherza moczowego, nerek, trzustki, płuc czy serca. Co roku wzrasta liczba operacji wykonywanych przez chirurgów z użyciem robota da Vinci®. Według prognoz producenta w 2018 roku na całym świecie przeprowadzonych zostanie ponad milion zabiegów z wykorzystaniem tego systemu.

W listopadzie 2018 zostały w Szpitalu Mazovia przeprowadzone pierwsze operacje kardiochirurgiczne w asyście robota da Vinci.

Czytaj: Pierwsza w Polsce operacja kardiochirurgiczna w asyście robota da Vinci>>>

O zakupie robota da Vinci poinformował także Wielospecjalistyczny Szpital Medicover z Warszawy.

Więcej na ten temat: Kolejny prywatny szpital będzie miał robota da Vinci>>>

Szpital Mazovia działa na warszawskim Natolinie przy Alei Komisji Edukacji Narodowej od 2009 roku. Oferuje pełny zakres diagnostyki i leczenia zabiegowego chorób z zakresu urologii. Szpital składa się z części ambulatoryjnej, pracowni diagnostycznych, oddziału urologii oraz bloku operacyjnego.

 

Przeczytaj teraz

Medicover: otwarcie nowej placówki DentaCare

Autor:
Dodano: 11.11.2016


14 listopada 2016 roku Medicover otworzy nowe „Centrum uśmiechów” DentaCare w Poznaniu. Placówka będzie oferowała kompleksową opiekę stomatologiczną, między innymi zabiegi w znieczuleniu ogólnym oraz zabiegi wymagające podwyższonego poziomu sterylności, takie jak zabiegi chirurgiczne czy implantologiczne.

Placówka zlokalizowana jest przy ulicy Garbary 24. Otwarta będzie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00 oraz w soboty od 9.00 do 15.00.

Firma Medicover jest liderem na rynku prywatnej opieki medycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Została założona w 1994 roku i dziś obecna jest w dwunastu krajach. Z usług medycznych Medicover korzystają zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. W tej chwili firma opiekuje się ponad 400 tysiącami klientów w Polsce i zapewnia kompleksową opiekę zdrowotną – od profilaktyki, opieki podstawowej aż po leczenie szpitalne.

Od 2010 roku na warszawskim Wilanowie działa Szpital Medicover. Grupa Medicover posiada także w Polsce 30 szerokoprofilowych centrów w największych miastach Polski: w Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Współpracuje z ponad tysiącem placówek medycznych w całej Polsce.

Przeczytaj teraz

Rzeszów: nowy oddział dzienny w Centrum Medyk

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 31.07.2018

Centrum Medyczne Medyk z Rzeszowa otwiera dzienny oddział psychogeriatryczny, który zlokalizowany będzie w placówce przy ulicy Dąbrowskiego 33A. Rozpoczęły się już zapisy do nowego oddziału, który rozpocznie działalność od września 2018 roku.

Świadczenia oferowane na oddziale będą finansowane przez NFZ. Są przeznaczone dla pacjentów, którzy ukończyli 60. rok życia. Całodzienny pobyt w godzinach od 8.00 do 16.00 (od poniedziałku do piątku) będzie obejmował diagnostykę, leczenie oraz psychoterapię osób z zaburzeniami psychotycznymi, depresyjnymi i z organicznymi zaburzeniami psychicznymi (z wyjątkiem zaawansowanych otępień).

Pobyt na oddziale zalecany jest głównie osobom, które odczuwają dotkliwą samotność, zagubienie i bezradność, odczuwają wewnętrzny niepokój i smutek, utraciły sens życia lub mają kłopoty ze snem, koncentracją i podejmowaniem decyzji.

Pacjenci korzystający z usług oddziału muszą być sprawni ruchowo i umysłowo w stopniu umożliwiającym uczestnictwo w zajęciach oraz samodzielne dostanie się do oddziału i powrót do domu. Pacjenci muszą posiadać skierowanie na oddział od lekarza POZ lub innego lekarza sprawującego opiekę. Pobyt na oddziale będzie trwał 3 miesiące.

Centrum Medyczne Medyk prowadzi w Rzeszowie 10 przychodni, które działają przy ulicach Powstańców Warszawy,  Łukasiewicza,  Siemiradzkiego, Hoffmanowej,  Piłsudskiego, Lisa Kuli, Leskiej, Dąbrowskiego, Szopena oraz Obrońców Poczty Gdańskiej.

Centrum prowadzi też przychodnię POZ w Boguchwale i Przychodnię Medycyny Pracy w Mielcu oraz Sędziszowie a także dwie stacje dializ – w Leżajsku oraz w Rzeszowie.

W styczniu 2018 roku rozpoczęła działalność nowa Przychodnia Medycyny Pracy i Lekarzy Rodzinnych w Jasionce, na północ od Rzeszowa, w pobliżu lotniska. Nowa przychodnia medycyny pracy powstanie także w Jaśle, przy ulicy Baczyńskiego 20a.

 

Przeczytaj teraz

Polmed: umowa z NFZ o wartości 2,2 mln zł

Autor:
Dodano: 12.03.2013


Spółka Polmed S.A. zawarła umowę ze śląskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia dotycząca udzielania świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Czas obowiązywania umowy został określony od 1 marca 2013 roku do 31 grudnia 2015 roku. Wartość umowy na rok 2013 wyniesie około 2 237 000 zł.

Z uwagi na specyfikę kontraktów zawieranych z NFZ nie jest możliwe wcześniejsze określenie wartości umowy za cały okres jej obowiązywania.

Po zawarciu tej umowy łączna wartość zawartych przez Polmed umów oraz aneksów do umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z oddziałami Narodowego Funduszu Zdrowia na rok 2013 szacowana jest na 7.656.000,00 zł.
Zarząd spółki poinformował też, że uczestniczy w kolejnych postępowaniach konkursowych na świadczenia medyczne w ramach umów z NFZ.

Usługi  nocnej i świątecznej pomocy świadczą na Śląsku placówki Polmed działające w Sosnowcu, przy ulicy Modrzejowskiej 32 B oraz w Katowicach przy ulicy Dąbrówki 10. Przychodnie te oferują także podstawową opiekę zdrowotną, konsultacje specjalistyczne oraz diagnostykę.

Polmed prowadzi także placówki na terenie województwa pomorskiego (Gdańsk, Gdynia, Starogard Gdański), małopolskiego (Kraków), mazowieckiego (Warszawa), wielkopolskiego (Poznań), dolnośląskiego (Wrocław) oraz warmińsko-mazurskiego (Olsztyn).

Przeczytaj teraz

Potrzebne jest partnerstwo sektora publicznego i prywatnego

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 8.03.2019

Sektor publiczny i prywatny mogą współpracować na wielu płaszczyznach, jednak w ostatnim czasie ta współpraca nie rozwija się, co wynika z wielu przyczyn. Tymczasem potencjał medycyny prywatnej może być z powodzeniem wykorzystany przez sektor publiczny.

– Jesteśmy w tym samym miejscu, w którym byliśmy 20 lat temu, zarówno w kwestii finansowania, świadczeniodawców publicznych i prywatnych, współpłacenia za usługi przez pacjentów i dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych – mówił Christoph Sowada  z Instytutu Zdrowia Publicznego UJ podczas panelu dyskusyjnego, który odbył się podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Panel ten nosił tytuł „Medycyna publiczna i niepubliczna – nadzieje czy zagrożenia?”, a jego moderatorem był  Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP i prezes Centrum Medycznego Mavit. 

– Pacjenta nie interesują struktury własnościowe szpitala. Nie powinno to także obchodzić płatnika, ważne jest czy leczenie oferowane w tych placówkach jest kosztowo efektywne i skuteczne. Dyskusją na temat systemu ochrony zdrowia i sektora publicznego i prywatnego zainteresowani są politycy wspierani przez media, którzy przerzucają się argumentami politycznymi. Może to jest powód, dla którego nie posuwamy się dalej – mówił Sowada.

Czytaj także: Szukanie nowych źródeł finansowania – potrzebne także prywatnym podmiotom>>>

Przedstawił on dane, z których wynikało, że w Europie w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej, stomatologii i zaopatrzeniu w leki dominuje sektor prywatnych, a w przypadku szpitali – publiczny, chociaż prywatny się bardzo szybko rozwija także i w tym obszarze.

W Polsce, według danych sprzed dwóch lat, funkcjonowało 1080 szpitali, z tego takich, które miały co najmniej 10 łóżek –  926, jedna trzecia z nich to były szpitale prywatne, dwie trzecie – publiczne.

Jednak w związku ze zmianami opcji politycznych różne poglądy dochodzą do głosu, na przykład takie, które mówią o tym, że środki publiczne nie powinny przynosić zysku prywatnym placówkom, że oferują one tylko świadczenia opłacalne, a pacjentów „trudnych” odsyłają do publicznych placówek.

– Cream skimming (czyli „spijanie śmietanki”) istnieje nie tylko w sektorze prywatnym, gdyby tak było, nie otwierano by tyle oddziałów kardiologii inwazyjnej w szpitalach publicznych – mówił Sowada.  – Jest to kwestia wyceny świadczeń, nie kwestia prywatnego czy publicznego sektora – dodał.

Sowada przytoczył także dane zawarte w najnowszym raporcie niemieckiego instytutu RW, sporządzonego na podstawie informacji przekazanych z 800 niemieckich szpitali, z którego wynika, że prywatne szpitale mają lepiej zorganizowaną pracę, są bardziej efektywne, zatrudniają mniejszą liczbę pracowników, większą część przychodów reinwestują, rzadziej też korzystają z dotacji budżetowych, poza tym płacą podatki. W Niemczech szpitale płacą za jedno łóżko 2900 euro podatku. Z raportu tego wynikało także, że mimo iż średnia wieku pacjentów prywatnych szpitali była wyższa, zdarzało się w nich mniej powikłań.

Andrzej Mądrala podkreślił, że najważniejsze jest stworzenie takich form współpracy między sektorami – prywatnym i publicznym, aby jak najlepiej wykorzystać istniejący potencjał ich obu, a poseł Lidia Gądek z Sejmowej Komisji Zdrowia dodała, że w systemie ochrony zdrowia powinny funkcjonować na równych prawach podmioty publiczne i niepubliczne, decydująca powinna być  jakość i oferta, a nie własność.

Uczestnicy panelu zgodzili się, że medycyna pracy powinna zająć się głównie profilaktyką, która, podobnie jak ochrona środowiska, powinna być domeną państwa. Podkreślili także konieczność wprowadzenia dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych.

Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich także podkreślił potrzebę partnerstwa między sektorami prywatnym i publicznymi.

– Jesteśmy nie 20 lat wstecz, ale 30 lat wstecz, jeśli chodzi o sytuację podmiotów prywatnych. W roku 2009 w szpitalach. niepublicznych było wykonywanych 9 procent wszystkich świadczeń, a obecnie jest to 14 procent. W ostatnich latach w prywatnych podmiotach było wykonywanych 1 100 – 1 200 tysięcy hospitalizacji, wcześniej było ich około 100 tysięcy mniej. Dla samorządowców placówki prywatne nie są wrogami, czy przeciwnikami. Władze powiatowe nie są najbogatsze, przed nami ogromne wyzwanie związane z demografią. Może w tym pomóc lokalna polityka zdrowotna, a w jej realizacji – współpraca z podmiotami prywatnymi – mówił. 

Paweł Buszman, prezes American Heart of Poland przypomniał, że spółka ta podaje od kilku lat do wiadomości publicznej wyniki leczenia pacjentów, którego efektywność zależy nie od długości pobytu w szpitalu, ale od jego jakości. Z danych wynika, że śmiertelność pacjentów w placówkach AHP jest dwa razy niższa od przeciętnej.

– Poza tym, gdyby policzyć wszystkie wydatki szpitala publicznego i niepublicznego w niepublicznym usługa jest o 30 procent tańsza – dodał.

Kongres Wyzwań Zdrowotnych odbywał się 7 i 8 marca 2019 roku w Katowicach. Organizatorem przedsięwzięcia była Grupa PTWP. Pracodawcy Medycyny Prywatnej byli jego partnerami, a Grupa Lux Med – partnerem wspierającym.

Przeczytaj teraz