Medfemina dołącza do placówek oferujących Pregnabit

0
382


Centrum Zdrowia Medfemina z Wrocławia podpisało umowę z firmą Nestmedic. Na jej podstawie pacjentki placówki będą mogły wykonać badania kardiotokograficzne we własnych domach, przy użyciu systemu Pregnabit.

Od sierpnia 2017 Nestmedic udostępnił centrum przenośne urządzenia teleKTG.  Od tego czasu kadra medyczna testowała Pregnabit – miała możliwość zapoznania się z zasadą działania mobilnego KTG oraz zakresem usług oferowanych przez Medyczne Centrum Telemonitoringu. Pregnabit został pozytywnie oceniony zarówno przez personel medyczny, jak i pacjentki, czego wynikiem była decyzja o podpisaniu umowy.

– Mobilne KTG to rewolucja w opiece nad kobietą w ciąży. Cieszę się, że tak innowacyjne rozwiązania powstają w naszym kraju. W najbliższym czasie telemedycyna będzie się bardzo dynamicznie rozwijać, chcemy być częścią tych pozytywnych zmian w standardach opieki okołoporodowej. Decyzja o włączeniu usługi teleKTG Pregnabit do oferty Centrum to krok w tym kierunku – mówi Marcin Halbersztadt, prezes zarządu spółki Medfemina.

Jak wskazują badania, rynek prywatnych usług zdrowotnych w Polsce, do którego skierowany jest innowacyjny system, dynamicznie rośnie. Według raportu „Rynek usług telemedycznych w Polsce 2017” zdecydowana większość niepublicznych podmiotów leczniczych chce rozbudowywać swoją ofertę usług telemedycznych (68 procent w 2017 roku).

– Wśród pacjentek widocznie rośnie potrzeba dostępu do profesjonalnej usługi medycznej niezależnie od miejsca i pory oraz monitorowania stanu swojego zdrowia w komfortowych warunkach domowych. Rozwiązania z obszaru telemedycyny, takie jak teleKTG, trafiają w Polsce na chłonny rynek. W tej chwili już ponad 30 placówek medycznych oferuje swoim pacjentkom Pregnabit, a liczba ta sukcesywnie rośnie. Są to gabinety wybitnych ekspertów ginekologii i położnictwa oraz liderów opinii środowiska lekarskiego. Wśród nich również Medfemina, która swą przychylnością i konstruktywnymi uwagami wspierała nasz rozwój od samego początku – jest to dla nas cenione centrum ginekologiczno-położnicze, a jednocześnie ośrodek referencyjny dla systemu Pregnabit  – mówi dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, prezes zarządu Nestmedic.

Medfemina prowadzi od 2016 roku w nowo wybudowanym obiekcie przy ulicy Borowskiej 262 szpital ginekologiczno-położniczy, pierwszy prywatny szpital o tej specjalności we Wrocławiu.

Szpital dysponuje komfortową salą porodową, dostosowaną do porodów rodzinnych, oraz salą cięć cesarskich. Posiada także dwuosobową salę intensywnego nadzoru pooperacyjnego oraz salę dla noworodków, wymagających intensywnej opieki poporodowej, wyposażoną w inkubatory oraz urządzenia resuscytacyjne.

Szpital wykonuje również operacje ginekologiczne, zarówno przeprowadzane metodą klasyczną, jak i zabiegi laparoskopowe i histeroskopowe w specjalnie do tego celu przeznaczonej sali operacyjnej.

Natomiast od 2012 roku przy ulicy Kukuczki 5 działa prywatna przychodnia dla kobiet Medfemina. Placówki oferują świadczenia komercyjne.