BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Tydzień Urologii 2012 w HIFU Clinic

Autor:
Dodano: 17.09.2012


HIFU Clinic z Grodziska Mazowieckiego organizuje akcję edukacyjną poświęconą chorobom nowotworowym prostaty oraz proponuje pacjentom bezpłatne konsultacje urologiczne. Akcja dobywa się w ramach Tygodnia Urologii, trwającego od 17 do 21 września 2012.

Tydzień Urologii to coroczna międzynarodowa inicjatywa European Association of Urology, mająca na celu rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej chorób układu moczowo-płciowego i zachęcanie, zwłaszcza mężczyzn, do regularnych wizyt  u urologa. W grupie nowotworów układu moczowo-płciowego to właśnie zachorowania na raka prostaty należą do najczęstszych. Tymczasem w zakresie badań profilaktycznych Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej.

HIFU Clinic wchodzi w skład multidyscyplinarnego niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej Ameds Centrum, który działa w budynku Specjalistycznego Szpitala Zachodniego im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim. Ameds specjalizuje się w diagnozie CCSVI (przewlekła mózgowo-rdzeniową niewydolność żylna). Oferuje diagnostykę na podstawie wyników badań USG Doppler układu żylnego oraz rezonansu magnetycznego oraz zabiegi angioplastyki żył szyjnych. Centrum działa od 2010 roku i oferuje usługi komercyjne.

Przeczytaj teraz

Orpea otworzyła nowy dom opieki

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 13.08.2020

Nowy dom opieki Orpea Polska – Rezydencja Antonina od 10 sierpnia 2020 przyjmuje pierwszych mieszkańców. Placówka powstała w podwarszawskim Piasecznie. Będzie tutaj działać pierwsze na Mazowszu Centrum Alzheimera Grupy Orpea.

Centrum będzie przeznaczone dla osób z demencją i chorobą Alzheimera, zostanie w nim wdrożony europejski standard opieki i leczenia pacjentów z chorobami neurodegeneracyjnymi.

Dom opieki w Piasecznie świadczy usługi w ramach kontraktu z NFZ oraz na zasadach komercyjnych.

Zapewnia pomoc i wsparcie osobom wymagającym całodobowej opieki i rehabilitacji w chorobach neurologicznych (np. po udarze czy urazie mózgu), mającym problem z poruszaniem się (po urazie czy w chorobie układu ruchu), leżącym, z ryzykiem wystąpienia lub wymagającym leczenia odleżyn, wymagającym przewlekłej opieki paliatywnej czy będącym w stanie wegetatywnym, pacjentom po ciężkich incydentach medycznych, wymagającym intensywnej opieki (cewnikowanie, tlenoterapia) oraz rehabilitacji a także pacjentom z tracheostomią oraz z gastrostomią (PEG).

Rezydencja jest zlokalizowana w centrum Piaseczna. Posiada pokoje jedno- i dwuosobowe, z łazienką i telewizorem, wyposażone w system komunikacji z personelem oraz bezprzewodowy dostęp do internetu, brak tutaj barier architektonicznych. W placówce znajduje się również kaplica rzymsko-katolicka, fryzjer i gabinet kosmetyczny.

Czytaj także: Lux Med rozszerza ofertę w zakresie stomatologii specjalistycznej>>>

– Przyjęte w Rezydencji Antonina standardy leczenia, pielęgnacji i opieki zostały wypracowane przez ponad 30 lat działalności Grupy Orpea na świecie. Do każdego mieszkańca podchodzimy indywidualnie, przygotowując dedykowany programy opieki i terapii, nadzorowany oraz stale modyfikowany przez interdyscyplinarny zespół złożony z lekarzy, pielęgniarek, terapeutów oraz osób odpowiedzialnych za codzienny kontakt z podopiecznym. Nasi terapeuci dbają o komfort życia mieszkańców, poprzez realizację codziennego planu animacji i zajęć terapeutycznych. Organizujemy również wydarzenia kulturalne – koncerty muzyczne, spotkania z poezją, występy oraz uroczystości okolicznościowe. Dbamy o podtrzymywanie więzi z najbliższymi. Duży podziemny parking oraz liczne przestrzenie wspólne (między innymi jadalnia, biblioteka, ogród, pokój spotkań z rodziną) sprzyjają spędzaniu czasu w towarzystwie innych mieszkańców, przyjaciół, rodziny – mówi Piotr Kozub, dyrektor Rezydencji Antonina.

Orpea Polska działa od 2001 roku. Oferuje blisko 1000 miejsc w domach opieki dla seniorów (pod marka Orpea Rezydencje) i klinikach, specjalizujących się w rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej (pod marką Clinea). Domy i kliniki są zlokalizowane na Mazowszu, w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living) oraz Centrum Alzheimera.

W warszawskim Międzylesiu Orpea Polska realizuje także inwestycję związaną z budową kliniki rehabilitacyjnej.

Firma jest częścią największej w Europie sieci domów opieki i klinik rehabilitacyjnych Orpea, obecnej w branży od 1989 roku z potencjałem blisko 90 000 miejsc (ponad 1000 placówek) w 22 krajach.

Przeczytaj teraz

CSIOZ zaprasza na konferencję

Autor:
Dodano: 22.06.2012

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia zaprasza do udziału w konferencji pod nazwą.: Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – interoperacyjność i wdrażanie. Konferencja odbędzie się w dniach 2-3 lipca 2012 w Warszawie.

Konferencja jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach „Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013”.

W programie konferencji znajdą się sesje wykładowe między innymi na temat wdrażania Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, na temat realizacji Projektu „Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych”, Międzynarodowa Klasyfikacja Praktyki Pielęgniarskiej u progu XXI wieku czy Dokumentacja pielęgniarska w wersji elektronicznej próby wdrożenia z elementami ICNP a także sesje warsztatowe.

Wśród prelegentów będą przedstawiciele CSIOZ-u, Wojskowej Akademii Technicznej oraz przedstawiciele placówek medycznych.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie CSIOZ-u:

http://www.csioz.gov.pl/indexDetail.php?id=142

http://www.csioz.gov.pl/konferencja/

Przeczytaj teraz

Lux Med: znany sportowiec i dziennikarz skorzystali z badań dla aktywnych

Autor:
Dodano: 24.09.2014

Michał Bąkiewicz, siatkarz i olimpijczyk oraz Przemek Iwańczyk, dziennikarz skorzystali z programu kompleksowej diagnostyki dla osób uprawiających sport i przebadali się pod okiem ekspertów w Carolina Medical Center.

– Każdy, kto zaczyna przygodę ze sportem powinien zadbać o stałą kontrolę możliwości swojego organizmu. Sport trzeba uprawiać mądrze, ponieważ zmniejszamy wtedy ryzyko problemów w przyszłości – mówi Michał Bąkiewicz. – Czas poświęcony na kompleksowe badania na pewno nie jest stracony. Jako zawodowy sportowiec zwracam na to szczególną uwagę.

Sportowiec przypomina, że przygotowanie do uprawiania aktywności fizycznej nie kończy się na dobrych chęciach i motywacji czy zakupie profesjonalnego stroju i odpowiedniego sprzętu. Równie istotnymi elementami są dobra kondycja fizyczna i stan zdrowia, które umożliwią nam czerpanie przyjemności z uprawiania ulubionej dyscypliny. Bywa, że niektórzy podejmując wysiłek fizyczny po jakimś czasie z niego rezygnują z uwagi na pojawiające się dolegliwości np. przeciążenia stawów czy ból w klatce piersiowej. Tymczasem, dzięki właściwej profilaktyce i stałej kontroli swojego ciała, można zmniejszyć ryzyko urazów wykluczających dalszą aktywność fizyczną.
– Teraz już wiem jak istotna jest kontrola i pełna diagnostyka sportowa. Sport to moja ogromna pasja – jako dziennikarz sportowy żyję nim w pracy i w domu. Takie dni, jak ten, spędzony na kompleksowych badaniach, przypominają mi o tym, że warto się zatrzymać, wygospodarować czas i zrobić pełny „przegląd”. Wiem, na co mnie stać i mogę biegać dalej, a dzięki systematycznym treningom wzmacniam swoją kondycję każdego dnia – mówi Przemysław Iwańczyk, dziennikarz sportowy, pasjonat sportu.

Kompleksowa diagnostyka pozwala skutecznie ocenić ryzyko zaburzeń i potencjalnych urazów związanych z uprawianiem wybranej dyscypliny.
– Badania kardiologiczne pozwalają określić możliwość wystąpienia najczęstszych schorzeń układu krążenia, w tym groźnych zaburzeń rytmu serca, odpowiedzialnych za nagłe zatrzymanie krążenia podczas nasilonego wysiłku fizycznego – mówi lek. med. Beata Przybycień-Łyszczyk, specjalista chorób wewnętrznych Lux Med.

Z kolei dzięki diagnostyce funkcjonalnej można przeprowadzić analizę chodu, biegu i równowagi. Są one zalecane zarówno sportowcom zawodowym, olimpijczykom przygotowującym się do zawodów, jak tym, którzy cenią swoje zdrowie, chcą bezpiecznie uprawiać aktywność fizyczną i zadbać przy tym o właściwą profilaktykę.
– Kompleksowa diagnostyka funkcjonalna jest niezwykle cennym elementem planu treningowego niezależnie od tego, czy sport jest zawodem, pasją czy dopiero zaczynamy swoją przygodę z aktywnością fizyczną” – mówi mgr Magdalena Syrek, fizjoterapeuta, specjalista diagnostyki funkcjonalnej ze szpitala Grupy Lux Med, Carolina Medical Center. – Każdy, kto chce poznać ograniczenia i możliwości swojego organizmu, wychwycić dysfunkcje i dostosować trening do indywidualnych predyspozycji powinien zadbać o odpowiednie przygotowanie i diagnostykę w tym zakresie – dodaje Magdalena Syrek.

Czytaj więcej: Carolina Medical Center: nowy pakiet diagnostyczny dla aktywnych>>>

Grupa Lux Med w 2014 roku została Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i będzie wspierać polską kadrę olimpijską dostarczając opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie.

Przeczytaj teraz

Fresenius Kabi pomaga placówkom medycznym

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 6.05.2020

Dzięki inicjatywie firmy Fresenius Kaib cztery mazowieckie poradnie żywieniowe otrzymają komplety odzieży ochronnej niezbędne do wykonywania codziennej pracy medycznej. Certyfikowane zestawy złożone są z kombinezonów ochronnych, przyłbic, rękawiczek i maseczek filtrujących.

Trafią one do poradni żywieniowych działających przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przy Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie oraz przy Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Jana Pawła II w Siedlcach

Inicjatywa została podjęta przez Fresenius Kabi w odpowiedzi na apel największych polskich towarzystw naukowych zajmujących się żywieniem klinicznym.

Pandemia koronawirusa stwarza zupełne nowe realia i ogromne obciążenie dla polskiej służby zdrowia, dlatego firma Fresenius Kabi Polska postanowiła wspomóc polski personel medyczny w walce z pandemią przekazując ponad 750 kompletów odzieży ochronnej lekarzom, pielęgniarkom i personelowi z poradni domowego leczenia żywieniowego w całej Polsce. Wartość przekazywanego sprzętu to ponad 100 tysięcy złotych.

Akcja jest przeprowadzana w 21 poradniach na terenie Polski. Firma reaguje na prośbę przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego, Polskiego Towarzystwa Leczenia Żywieniowego Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu oraz Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci.

Czytaj także: Fresenius Medical Care Polska wspiera szpitale zakaźne i pacjentów>>>

– Pacjenci leczeni żywieniowo to w zdecydowanej większości osoby o zwiększonym ryzyku infekcji, dlatego należy zrobić wszystko, żeby to ryzyko zminimalizować. W obecnej sytuacji niezbędne wizyty odbywają się w domu pacjentów. Niestety sprzętu ochrony osobistej jest zdecydowanie za mało, dodatkowo do poradni leczenia żywieniowego trafia on w ostatniej kolejności. Dlatego zwróciłem się między innymi do firmy Fresenius Kabi o pomoc w zaopatrzeniu w środki ochrony osobistej dla ośrodków leczenia żywieniowego. Reakcja na apel była pozytywna – zaznacza dr hab. n. med. Przemysław Matras, prezes Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego.

– Wspomaganie służby zdrowia w tym krytycznym momencie jest dla nas naturalne. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę pomocy w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Nieustannie dostarczamy leki i sprzęt ratujący ludzkie życie do wielu szpitali w całej Polsce. Od zawsze stawialiśmy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, tym razem nie mogło być inaczej, dlatego odpowiedzieliśmy na prośbę i zdecydowaliśmy się na przekazanie niezbędnych kompletów ochrony indywidualnej – podkreśla Maciej Chmielowski, dyrektor generalny Fresenius Kabi Polska.

Fresenius Kabi Polska od lat dostarcza swoje produkty do kilkuset szpitali w całej Polsce oraz pacjentów leczonych w warunkach domowych. Firma jest częścią międzynarodowego koncernu Fresenius, specjalizuje się w żywieniu klinicznym, płynoterapii, lekach dożylnych, technologii infuzyjnej i transfuzyjnej.

Koncern zatrudnia ponad 40 tysięcy pracowników na całym świecie, z czego w Polsce blisko 4 tysiące osób. Na polskim rynku firma jest obecna od ponad 20 lat i systematycznie rozwija swoją działalność w obszarze ochrony zdrowia. Wśród inwestycji w Polsce posiada Wytwórnię Płynów Infuzyjnych w Kutnie, zakład produkcyjny wyrobów medycznych jednorazowego użytku „Clinico” w Błoniu pod Wrocławiem i Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu.

Fresenius Kabi AG jest spółką zależną należącą do grupy Fresenius SE & Co. KGaA, do której należy również Fresenius Medical Care, największy na świecie dostawca produktów i usług dla osób z chorobami nerek, prowadzący stacje dializ.

Przeczytaj teraz

Medicover otworzył oryginalne centrum stomatologiczne w Sosnowcu

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 28.06.2022

W Sosnowcu powstało pierwsze w Zagłębiu centrum dentystyczne, które przypomina… kawiarnię. To jednak nie jedyne, co wyróżnia to miejsce. Pacjenci znajdą tutaj także między innymi biblioteczkę, stoisko kawowe, a także kilka odniesień do XX-wiecznej historii Sosnowca. Za nietypową przestrzenią stoi Medicover Stomatologia.

Takich oryginalnych miejsc w całej Polsce jest już 12. Od kilku miesięcy działają między innymi w Warszawie, Toruniu, Łodzi czy w Trójmieście.

Najnowsza lokalizacja sieci, która działa w Sosnowcu, przy ulicy Małachowskiego 1A, została w całości stworzona w tzw. „Rytuale Uśmiechu”. To nowy koncept sieci, którego celem jest przełamanie stereotypowego wizerunku dentysty. Fakt, że nowe miejsce na pierwszy rzut oka nie przypomina dentysty, a kawiarnię czy hotelowe lobby, jest tu celowym zabiegiem.

-Tworząc nowe centra dentystyczne staramy się zerwać z pewną konwencją, a co za tym idzie pokazać pacjentom, że można leczyć się w miejscach, które zapewniają komfort emocjonalny, a nawet relaks. To odważna wizja, w której wellbeing pacjenta stawiany jest na pierwszym miejscu – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

Nieprzypadkowo też dzieje się to w dentystyce.

-Dentofobia, czyli lęk przed leczeniem, wciąż zbiera swoje żniwo w kraju, o czym świadczy fakt, że ponad 90 procent Polaków ma próchnicę. Jednym z wielu sposobów walki z tym zjawiskiem jest tworzenie przestrzeni, które nie budzą negatywnych skojarzeń. Wręcz przeciwnie, pozwalają wyciszyć się przed zabiegiem i budują pozytywne doświadczenie, a nie traumę  – dodaje.

W Sosnowcu ma pomóc w tym między innymi fakt, że całą przestrzeń zaprojektowali architekci z warszawskiej pracowni Piotrowscy Design, która stoi za siecią kawiarni w stolicy. Twórcy miejsca sięgnęli także po wiedzę z takich obszarów jak psychologia, sensoryka czy teoria koloru.

-Nowoczesna dentystyka ma za zadanie niwelować stres pacjenta i to na każdym etapie leczenia oraz w wielu wymiarach – mówi Wioletta Januszczyk.

-W nowym centrum robimy to już w momencie, kiedy zostaje przekroczony próg. Stworzona przez nas poczekalnia to swoista strefa chilloutu, czyli wyciszająca emocje przestrzeń, w której pacjent może zrelaksować się przed wizytą. Pomaga w tym nietypowa – jak na dentystę – aranżacja, ale także zastosowane rozwiązania sensoryczne – mówi.

Archiwalne zdjęcia Sosnowca i biblioteczka

Jak to wygląda w praktyce w Sosnowcu? W poczekalni zamiast tradycyjnych krzeseł, można znaleźć wygodne fotele w stylu vintage i art deco, a także stoliki kawowe. W centralnym punkcie umieszczono natomiast duży „common table”, który może posłużyć nawet jako przestrzeń coworkingowa. Stworzono tu także stoisko kawowe.

Tłem dla poczekalni jest natomiast biblioteczka z kilkuset pozycjami, które można przeglądać czekając na wizytę. O dobrostan dbają także rośliny. Aranżując przestrzeń Medicover Stomatologia sięgnął po gatunki z listy NASA, które oczyszczają powietrze.

Medicover Stomatologia przejmuje niemiecką sieć MeinDentist

Zatroszczono się także o zmysły, usuwając z przestrzeni elementy, które często drażniły pacjentów. Dobrano wyciszające kolory ścian, a także dodatki np. rdzewioną blachę. To celowy zabieg, sprawiający, że centrum nie kojarzy się z przychodnią. Celowo także przytłumiono światło w poczekalni, a stresującą ciszę, zastąpiono jazzową playlistą. Pacjenci czekający w poczekalni nie usłyszą natomiast pracy wiertła w gabinecie ani nie poczują „dentystycznego” zapachu.

Co ciekawe, przestrzeń nawiązuje także do lokalnej historii. Na ścianach można znaleźć kilkanaście czarno-białych, archiwalnych zdjęć przedstawiających Sosnowiec, tworzących mini wystawę o historii miasta. Na fotografiach pochodzących  z lat 20-tych i 30-tych można znaleźć chociażby Teatr Miejski w Sosnowcu w 1934 roku czy Fabrykę Guzików.

Holistyczne leczenie

Nowe podejście do tworzenia centrów dentystycznych nie sprowadza się tylko do wnętrz. „Rytuał Uśmiechu” to przede wszystkim holistyczne podejście do pacjenta, nowy standard opieki, a także kompleksowe leczenie stomatologiczne w jednym miejscu. W Sosnowcu na powierzchni 257 m kw. pacjenci znajdą aż 6 gabinetów i dentystów z 6 specjalizacji.

Centrum oferuje usługi obejmujące między innymi stomatologię estetyczną, protetykę, chirurgię stomatologiczną, implantologię, leczenie zachowawcze, periodontologię, endodoncję i medycynę estetyczną. Przyjmuje tutaj także stomatolog dziecięcy.

Centrum wyposażone jest też w nowoczesną pracownię diagnostyki obrazowej (RTG, TK), Pacjenci znajdą tutaj także wiele technologii zapewniających bezbolesne leczenie, na przykład niewygodne wyciski zastąpiono tu skanami 3D wnętrza jamy ustnej.

-Nowe centrum zostało tak zaplanowane, aby zapewnić pacjentom łatwy dostęp do pełnej opieki stomatologicznej opartej na interdyscyplinarnym zespole lekarskim. Pozwala to na leczenie przypadków wymagających konsultacji kilku specjalistów w jednym miejscu – mówi lek. dent. Anna Ciupidro z Medicover Stomatologia Sosnowiec – Małachowskiego.

-Z kolei zastosowana w centrum nowoczesna technologia oraz wysokiej klasy wyposażenie gabinetów gwarantują bezbolesne i precyzyjne leczenie. Przygotowywany dla każdego pacjenta czytelny plan leczenia ułatwia natomiast zrozumienie celu kolejnych wizyt, daje możliwość emocjonalnego przygotowania się do nich, a tym samym ogranicza stres – dodaje.

Otwarte właśnie w Sosnowcu centrum jest już 70. zlokalizowanym w Polsce, które należy do   Medicover Stomatologia. W województwie śląskim sieć posiada aż 12 lokalizacji. Pierwsza w „Rytuale Uśmiechu” została otwarta w listopadzie 2021 w Bielsku-Białej. Wraz z najnowszym otwarciem sieć dysponuje już 400 fotelami.

Medicover Stomatologia wprowadził się do Fabryki Norblina

Przeczytaj teraz