Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

MEDI-system poszerza sieć domów opieki

2017-12-06

30 listopada 2017 roku do sieci domów opieki MEDI-system dołączyła Ostoya w podwarszawskich Starych Babicach. Zakup placówki jest elementem realizacji strategii rozwoju MEDI-system, która zakłada przejmowanie istniejących domów opieki, zlokalizowanych w centrach lub w pobliżu największych polskich miast.

- Bardzo się cieszymy ze zrealizowanej transakcji. Dom opieki Ostoya z profesjonalną i zaangażowaną kadrą pielęgniarsko-opiekuńczą, wysokim standardem zakwaterowania i udogodnieniami dla osób starszych, a przede wszystkim podejściem do podopiecznych i ich najbliższych oraz miłą domową atmosferą doskonale wpisuje się w przyjęty w MEDI-system model opieki nad seniorem – mówi Beata Leszczyńska, prezes MEDI-system.

Potwierdzeniem spełniania wymogów opieki senioralnej przez dom opieki Ostoya jest raport Rzecznika Praw Obywatelskich po wizytacji w ramach Krajowego Mechanizmu Prewencji. Kryteria, którymi kieruje się RPO w ocenie ośrodków dla seniorów, obejmują sposób traktowania podopiecznych przez personel, prawo do informacji, własności i ochrony zdrowia, usług opiekuńczych i terapeutycznych, oferty kulturalno-oświatowej, prawa do kontaktu ze światem zewnętrznym, warunków bytowych, dostosowania placówki do potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz prawa do praktyk religijnych.

Jak podkreśla Grzegorz Goryszewski, prezes zarządu Allenort Capital Fund, „tworząc dom opieki Ostoya chcieliśmy zapewnić osobom starszym możliwość przedłużenia rekonwalescencji w godnych i komfortowych warunkach. Jednak celem Allenortu – jako firmy medycznej - nie było rozszerzanie działalności w obszarze opieki długoterminowej, ale skupienie się na działalności leczniczej, a dokładnie neuropsychiatrii”. Według prezesa Goryszewskiego, działalność Ostoya ma głęboki sens organizacyjny i ekonomiczny w większej grupie. Stąd decyzja o przekazaniu placówki liderowi branży opieki długoterminowej.

- Biorąc pod uwagę, że w swoim portfolio  MEDI-system ma także produkty terapeutyczne, nie wykluczona jest dalsza współpraca obu firm – dodaje.

Dom opieki Ostoya w Starych Babicach, zlokalizowany nieopodal Puszczy Kampinoskiej, to wyjątkowe miejsce, zaprojektowane z myślą o wygodzie osób starszych - łączy profesjonalną opiekę lekarską i pielęgniarsko-opiekuńczą z miłą domową atmosferą. Cicha i spokojna okolica oraz okoliczne tereny zielone, ale przede wszystkim wykwalifikowana, zaangażowana kadra sprawia, że seniorzy czują się tutaj bezpiecznie i komfortowo.
Dom opieki Ostoya


Dom oferuje zakwaterowanie w 1,2 i 3-osobowych pokojach z łazienką i indywidualnym systemem przywoławczym, wizyty lekarskie na miejscu, całodzienne wyżywienie dostosowane do diety pacjenta oraz zajęcia uprawniające - grupową terapię zajęciową i psychoedukację. Podopieczni często spędzają wspólnie czas w dużych, przestronnych salach wspólnych, które są miejscem spotkań, rozmów i wypoczynku, ale również warsztatów, pokazów filmowych czy występów artystycznych. W ośrodku jest też kaplica, w której odprawiane są msze święte.

MEDI-system powstał w 2001 roku. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje ponad 700 miejsc w ośmiu nowoczesnych ośrodkach na Mazowszu i na Śląsku, które specjalizują się w usługach opiekuńczo-leczniczych oraz rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej. Podopiecznymi MEDI-system są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera i Parkinsona. Usługi MEDI-system są kierowane do seniorów, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki oraz osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. O zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów dba ponad 500-osobowy zespół rehabilitantów oraz pielęgniarek, a także lekarze, psychologowie, terapeuci, opiekunki, personel pomocniczy i administracyjny.

Ośrodki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (ZOL) lub w formie komercyjnej. 

Od 1 stycznia 2016 roku MEDI-system jest częścią międzynarodowej sieci centrów i rehabilitacji ORPEA, obecnej w branży od 25 lat z potencjałem blisko 70 000 miejsc w 9 krajach Europy (między innymi we Francji, Niemczech, Szwajcarii i Belgii) i obecnej na trzech kontynentach.

 

Komentarz

Pracodawcy RP: szpitale prywatne obawiają się o swój los

Projekt zmiany tegorocznego planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia  przewiduje zwrot za tzw. nadwykonania placówek medycznych. Tymczasem plan na rok 2018 wciąż pozostaje nieuchwalony - alarmują Pracodawcy RP.

Więcej »

Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy dobrym miejscem do dialogu

Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Forum Ochrony Zdrowia, będące częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, to od lat ważne miejsce dyskusji o polskim systemie ochrony zdrowia i jego przyszłości. Potwierdziła to tegoroczna sesja inauguracyjna, która stała się okazją do podsumowania efektów FOZ na przestrzeni lat. 

Więcej »

Forum Medycyny Laboratoryjnej: raport NIK zgodny z postulatami

Działające przy stowarzyszeniu Pracodawców RP Forum Medycyny Laboratoryjnej, zrzeszające największe polskie medyczne laboratoria diagnostyczne, z zadowoleniem przyjęło raport Najwyższej Izby Kontroli. Wiele zawartych w nim postulatów jest zgodne ze stanowiskiem i poglądami głoszonymi przez Forum, w szczególności dotyczącymi nadzoru nad jakością badań oraz trudności kadrowych.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »