MEDI-system: warsztaty dla opiekunów domowych

0
423


Spółka MEDI-system, prowadząca sieć placówek opiekuńczo-rehabilitacyjnych, organizuje w ośrodku Konstancja w Bielawie, koło Konstancina, bezpłatne warsztaty dla opiekunów domowych osób niesamodzielnych.

Warsztaty przeznaczone są dla osób opiekujących się rodzicem albo współmałżonkiem lub przygotowujących się do roli opiekunów.

Warsztaty  organizowane przez MEDI-system mają charakter praktyczny. Składają się z trzech części: opiekuńczo-pielęgniarskiej, rehabilitacyjnej i psychologicznej. Program spotkania obejmuje takie zagadnienia jak toaleta chorego w łóżku, prawidłowe pozycje ułożeniowe, zapobieganie odleżynom, zmiana pozycji osoby leżącej, zespół stresu opiekuna – jak rozpoznać i jak sobie radzić.

Uczestnicy ćwiczą poznane techniki opieki nad chorym pod okiem pielęgniarek i fizjoterapeutów, specjalizujących się w opiece długoterminowej, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe.

Warsztaty odbędą się 8 lipca 2017 roku w godzinach od 10.00 do 15.00. To już kolejne tego typu przedsięwzięcie organizowane przez MEDI-system.

–  Zainteresowanie warsztatami przekroczyło nasze oczekiwania. Z założenia miały one być odpowiedzią na potrzeby rodzin, których bliscy kończyli pobyt krótkoterminowy (opieka i rehabilitacja po hospitalizacji) w naszym ośrodku i wracali do domu. Chcieliśmy wesprzeć opiekunów zajmujących się swoimi rodzicami, dziadkami czy współmałżonkiem. Okazało się, że zapotrzebowanie na taką wiedzę i umiejętności jest znacznie większe. Co więcej, podczas warsztatów tworzy się wręcz grupa wsparcia osób w podobnej sytuacji, które chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i problemami – mówi Beata Leszczyńska, prezes zarządu MEDI-system.

W 2017 roku MEDI-system otrzymał za ten projekt tytuł Lidera OSOZ.

Spółka MEDI-system, świadcząca usługi w zakresie opieki długoterminowej, rehabilitacji i   opieki domowej, powstała w 2001 roku. Oferuje ponad 700 miejsc w siedmiu ośrodkach na Mazowszu i na Śląsku. Ośrodki specjalizują się w usługach opiekuńczo-leczniczych oraz rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i  kardiologicznej. 

Podopiecznymi MEDI-system są także osoby dotknięte chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, z zaburzeniami poznawczymi, w przebiegu choroby Picka, pląsawicy Huntingtona, neuroboreliozy i innych.

Usługi MEDI-system są kierowane do osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. MEDI-system oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (Zakład Opiekuńczo-Leczniczy) lub w formie komercyjnej.

Od 1 stycznia 2016 roku MEDI-system jest częścią europejskiej sieci centrów opieki i rehabilitacji ORPEA, obecnej w branży od 25 lat z potencjałem blisko 70 000 miejsc w 9 krajach, między innymi we Francji, Niemczech, Szwajcarii i Belgii.
 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCM Bimed: nowe usługi
Następny artykułCM Wisan: nowe świadczenia