Medicover: pilotażowy program w zakresie e-zdrowia

0
313

Medicover wprowadził w ramach pilotażu możliwość korzystania przez pacjentów z nowych funkcjonalności aplikacji mobilnej. Pilotaż jest realizowany w placówce Centrum Medicover Klimczaka w Warszawie.

Po zaktualizowaniu aplikacji pozwala ona potwierdzić przybycie na wizytę do placówki, a numer gabinetu wyświetla się na ekranie telefonu.

Pacjenci Medicover przez 3 miesiące mogą wypróbować tę metodę, by wspólnie zadecydować, czy rozwiązanie będzie wdrażane we wszystkich placówkach Medicover.

Korzystanie z aplikacji wymaga zalogowania. W tym celu można wykorzystać dane do logowania do portalu pacjenta – Medicover OnLine.

Medicover będzie także realizował program pilotażowy dotyczący usługi telemedycznej bazującej na systemie Pregnabit. W tym celu nawiązał współpracę z  firmą Nestmedic. Po zakończeniu pilotażu możliwe będzie wdrożenie mobilnego systemu teleKTG Pregnabit w placówkach Medicover.

W Polsce Medicover opiekuje się ponad 8,5 tysiącem firm i ponad 660 tysiącami pacjentów indywidualnych. Firma już od przeszło 10 lat stawia na rozwój usług telemedycznych w swoich placówkach, udostępniając pacjentom e-wizyty czy możliwość telefonicznego uzyskania porady lekarskiej.