Miedziowe Centrum Zdrowia: nowe bloki operacyjne

0
275


W szpitalu prowadzonym przez Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie oddano do użytku nowe bloki operacyjne. W pomieszczeniach zastosowano nowoczesny sprzęt medyczny oraz powierzchnie dotykowe z miedzi CU+, która jest jednym z najskuteczniejszych zabójców drobnoustrojów.

Miedzią pokryte zostały prawie wszystkie sprzęty na nowych blokach. Dzięki zastosowaniu tej technologii można zminimalizować ryzyko zakażeń szpitalnych, między innymi gronkowcem złocistym.

Bloki operacyjne otwarto na oddziałach: okulistycznym i laryngologicznym.

Miedziowe Centrum Zdrowia prowadzi w Lubinie szpital z bazą diagnostyczną: zakładem diagnostyki laboratoryjnej i zakładem diagnostyki obrazowej. W Lubinie działa także przychodnia ogólna, przychodnia specjalistyczna oraz zakład rehabilitacji leczniczej. Miedziowe Centrum Zdrowia prowadzi także placówki w Legnicy, Głogowie, Rudnej i Chobieni. W strukturach MCZ znajduje się też Miedziowe Centrum Medycyny Pracy oraz Miedziowe Centrum Badań Psychologicznych, które obsługują firmy na terenie Zagłębia Miedziowego.

Miedziowe Centrum Zdrowia oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt placówki zawarty z NFZ na rok 2016 miał wartość  prawie 100 mln zł. Środki te finansowały ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, leczenie szpitalne (w ramach chorób wewnętrznych, kardiologii, gastroenterologii, okulistyki, onkologii, otolaryngologii, chemioterapii i programów lekowych), rehabilitację leczniczą, opiekę psychologiczną i leczenie uzależnień, stomatologię oraz profilaktyczne programy zdrowotne.

Miedziowe Centrum Zdrowia  jest spółką akcyjną, której 100 procent udziałów należy do KGHM Polska Miedź S.A.