Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Miedziowe Centrum Zdrowia w gronie najbezpieczniejszych szpitali

2017-12-17

Miedziowe Centrum Zdrowia  po raz kolejny znalazło się w gronie laureatów Rankingu Bezpieczny Szpital Przyszłości. Placówka zajęła ósme miejsce w Polsce wśród szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych oraz drugie miejsce na Dolnym Śląsku.

W nowej kategorii, stworzonej ze względu na zmianę przepisów wprowadzających tzw. sieć szpitali, placówka zajęła trzecie miejsce w Polsce wśród szpitali zakwalifikowanych do II poziomu. Szpital został także uhonorowany nagrodą Inspiracje 2017, zainicjowaną po raz pierwszy w tym roku, przeznaczoną dla wyróżniających się w dziedzinie promowania nowych pomysłów, skutkujących zwiększeniem bezpieczeństwa pacjentów.

Ten nowy pomysł to otwarte w 2017 roku bloki operacyjne Szpitala "MCZ" S.A., których kompleksowe wyposażenie w elementy z miedzi przeciwdrobnoustrojowej jest unikalne nie tylko w Polsce, ale być może i na świecie.

Miedzią pokryte zostały prawie wszystkie sprzęty na nowych blokach. Dzięki zastosowaniu tej technologii można zminimalizować ryzyko zakażeń szpitalnych, między innymi gronkowcem złocistym. Bloki operacyjne otwarto na oddziałach: okulistycznym i laryngologicznym.

Miedziowe Centrum Zdrowia prowadzi w Lubinie szpital z bazą diagnostyczną: zakładem diagnostyki laboratoryjnej i zakładem diagnostyki obrazowej. W Lubinie działa także przychodnia ogólna, przychodnia specjalistyczna oraz zakład rehabilitacji leczniczej. Miedziowe Centrum Zdrowia prowadzi także placówki w Legnicy, Głogowie, Rudnej i Chobieni. W strukturach MCZ znajduje się też Miedziowe Centrum Medycyny Pracy oraz Miedziowe Centrum Badań Psychologicznych, które obsługują firmy na terenie Zagłębia Miedziowego.

Miedziowe Centrum Zdrowia oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ.

Miedziowe Centrum Zdrowia  jest spółką akcyjną, której 100 procent udziałów należy do KGHM Polska Miedź S.A.

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »