Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Ministerstwo Zdrowia opublikowało pierwsze mapy potrzeb zdrowotnych

2016-01-01

31 grudnia 2015 roku Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swojej stronie internetowej pierwsze mapy potrzeb zdrowotnych. Dotyczą one dwóch zakresów działalności leczniczej - chorób onkologicznych i chorób kardiologicznych. Mamy mają wesprzeć decyzje zarządcze dotyczące tych grup chorób.

Opublikowane mapy dotyczą zarówno całej Polski jak i poszczególnych województw. Zawarto w nich informacje na temat demografii i epidemiologii. Analizują stan i wykorzystanie zasobów, między innymi świadczeniodawców według leczonych chorób, udzielanych świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych w zakresie podanych specjalności i kadry medycznej.

Częścią map są prognozy potrzeb zdrowotnych, w których zawarte zostały informacje o przewidywanej strukturze ludności i demografii oraz prognozy zachorowalności i co się z tym wiąże zapotrzebowania na określone świadczenia medyczne.

Mapy dostępne są  w serwisie www.mapypotrzebzdrowotnych.mz.gov.pl

Komentarz

Pracodawcy RP: szpitale prywatne obawiają się o swój los

Projekt zmiany tegorocznego planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia  przewiduje zwrot za tzw. nadwykonania placówek medycznych. Tymczasem plan na rok 2018 wciąż pozostaje nieuchwalony - alarmują Pracodawcy RP.

Więcej »

Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy dobrym miejscem do dialogu

Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Forum Ochrony Zdrowia, będące częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, to od lat ważne miejsce dyskusji o polskim systemie ochrony zdrowia i jego przyszłości. Potwierdziła to tegoroczna sesja inauguracyjna, która stała się okazją do podsumowania efektów FOZ na przestrzeni lat. 

Więcej »

Forum Medycyny Laboratoryjnej: raport NIK zgodny z postulatami

Działające przy stowarzyszeniu Pracodawców RP Forum Medycyny Laboratoryjnej, zrzeszające największe polskie medyczne laboratoria diagnostyczne, z zadowoleniem przyjęło raport Najwyższej Izby Kontroli. Wiele zawartych w nim postulatów jest zgodne ze stanowiskiem i poglądami głoszonymi przez Forum, w szczególności dotyczącymi nadzoru nad jakością badań oraz trudności kadrowych.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »