Neuca Med przejęła udziały w spółce SensDx

0
358


Neuca Med objęła 24,9 procenta udziałów SensDx sp. z o.o., której podstawową działalnością są prace nad testami do szybkiej diagnostyki chorób. Inwestycja zakłada współpracę w zakresie telemedycznych innowacyjnych bioczujników, wykrywających źródła infekcji poprzez wskazanie odpowiadającego za nią wirusa lub bakterii.

Według komentarza spółki Neuca objęcie udziałów SensDx jest elementem strategii budowania przez Grupę Neuca wiodącej pozycji w obszarze usług telemedycznych w Polsce i rozwoju usług skierowanych do pacjenta.

Neuca Med. sp. z o.o. to spółka zależna od Neuca S.A., która od 2014 roku za pomocą przejęć tworzy grupę przychodni. Sieć przychodni Świat Zdrowia liczy 63 placówki.

Neuca zainwestowała także w badania kliniczne poprzez zakup spółek: Clinport, BioScience i Medica ProFamilia. Ma też udziały w spółce Mediporta, zajmującej się rozwojem i dostarczaniem oprogramowania i usług dla placówek medycznych, oraz jest właścicielem spółki Ortopedio.pl, która zajmuje się dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.

Pod koniec roku 2016 Neuca Med nabyła 24 procent akcji spółki Telemedycyna Polska S.A., która specjalizuje się w usługach telekardiologicznych.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników.