Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Neuca: przejęcie pięciu przychodni

2017-07-17

Neuca Med, spółka zależna Neuca S.A. kupiła 100 procent udziałów Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Medicus z Gostynin. Spółka prowadzi 5 placówek w Gostyninie i okolicach, które obejmują opieką 27 tysięcy pacjentów.

Placówki Medicus działają w Gostyninie przy ulicach: Wojska Polskiego 35 i Armii Krajowej 18, a także w Lucieniu, Sokołowie i Białotarsku.

Medicus oferuje podstawową opiekę zdrowotną, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę, rehabilitację, usługi opiekuńcze.

Świadczenia placówek są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt na rok 2017 ma wartość ponad 5 mln zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej, profilaktycznych programów zdrowotnych, opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień, opieki paliatywnej i hospicyjnej oraz świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych (także tlenoterapii domowej).

W wyniku transakcji sieć przychodni  Świat Zdrowia spółki Neuca Med liczy obecnie 63 przychodnie, znajdujące się na terenie siedmiu województw.

Neuca rozpoczęła przejmowanie przychodni w roku 2014. W tym celu powołana została spółka Neuca Med.

Neuca zainwestowała także w badania kliniczne poprzez zakup spółek: Clinport, BioScience i Medica ProFamilia. Ma też udziały w spółce Mediporta, zajmującej się rozwojem i dostarczaniem oprogramowania i usług dla placówek medycznych, oraz jest właścicielem spółki Ortopedio.pl, która zajmuje się dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.

Pod koniec roku 2016 Neuca Med nabyła 24 procent akcji spółki Telemedycyna Polska S.A., która specjalizuje się w usługach telekardiologicznych.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce.

 

Komentarz

Tomasz Wachnicki: ważne są standardy opieki długoterminowej

Moje zaangażowanie w prace związku postrzegam jako szansę na zwrócenie uwagi na wielkie znaczenie, jakim jest dobrze zorganizowana długoterminowa opieka nad pacjentami, w szczególności domowa – mówi Tomasz Wachnicki, nowy członek zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej, członek zarządu Air Liquid Polska. 

Więcej »

Nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń przez podmioty publiczne

Adam Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego Enel-Med

Z Konstytucji RP wynika, że nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń medycznych przez podmioty publiczne, zarówno samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, jak również przekształcone w jednoosobowe spółki skarbu państwa. 

Więcej »

Eksperyment na żywym organizmie rusza 1 października 2017 roku

Andrzej Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP

Sejm RP, przy sprzeciwie całej opozycji, zdecydował o przyjęciu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która wprowadza tzw. sieć szpitali w Polsce. To kolejny przykład przyjmowania ustaw bez głębszej refleksji nad jej skutkami . 

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »