BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Szpital Medicover i ortopedzi z Paley European Institute łączą siły

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 10.02.2021

Szpital Medicover rozpoczął bezpośrednią współpracę z Paley European Institute – europejskim przedstawicielem międzynarodowego instytutu specjalizującego się w leczeniu wrodzonych, rozwojowych i pourazowych schorzeń ortopedycznych. ZespółPaley European Institute w Szpitalu Medicover będzie wykonywał zabiegi mające na celu zachowanie, rekonstrukcję i przywracanie funkcji kończyn oraz stawów.

Paley European Institute (PEI) to europejski oddział amerykańskiego instytutu, który skupia najwyższej rangi ekspertów w dziedzinie leczenia chorób układu ruchu. W lutym 2021 roku ortopedzi o światowej renomie, dr Dror Paley i dr David Feldman wraz ze wspierającym ich zespołem polskich lekarzy na czele z dr. Jarosławem Michałem Deszczyńskim i dr. Tomaszem Albrewczyńskim, połączyli siły ze Szpitalem Medicover. Pozwoli to na wykonywanie w placówce nowatorskich zabiegów dla małych pacjentów.

– Współpraca ze Szpitalem Medicover pozwoli nam na efektywne wykonywanie zabiegów z zakresu ortopedii dziecięcej, w tym unikalnych na skalę światową zabiegów związanych z deformacjami czy niedorozwojem kończyn – zapowiada dr n. med. Jarosław Michał Deszczyński, dyrektor medyczny Paley European Institute.

– Mowa tu np. o procedurach, takich, jak SUPERHip, SUPERKnee czy SUPERAnkle (SUPER – ang. Systematic Utilitarian Procedure for Extremity Reconstruction), innowacyjnych rozwiązaniach autorstwa doktora Drora Paleya, a także zabiegach wydłużania kończyn z użyciem aparatów zewnętrznych oraz magnetycznych gwoździ śródszpikowych. W wielu przypadkach tego typu operacje są jedyną szansą dla małych pacjentów, by móc samodzielne się poruszać lub uratować ich kończyny – dodaje.

Czytaj także: Raport „Zdrowie Polaków po pandemii” – postulaty dla systemu ochrony zdrowia>>>

Zabiegi świadczone przez Szpital Medicover wspólnie z Paley European Institute będą obejmowały również osoby dorosłe. Zakres usług będzie dotyczył między innymi procedur kosmetycznego wydłużania kończyn czy operacji stawów rzekomych i braku zrostu kości. W Szpitalu Medicover polski zespół PEI będzie ponadto wspierał pacjentów w obszarze leczenia złamań i urazów.

– Możliwość współpracy z tak wybitnymi specjalistami, jak światowej sławy ortopedzi, doktorzy Dror Paley i David Feldman czy członkowie polskiego zespołu Paley European Institute, jest zaszczytem i wyróżnieniem dla naszego szpitala – komentuje Anna Nipanicz-Szałkowska, dyrektor Szpitala Medicover.

– Udostępnienie naszej bazy szpitalnej i kadry do dyspozycji zespołu PEI wpisuje się doskonale w strategię Szpitala Medicover, która uwzględnia bieżące wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i współpracę z najlepszymi specjalistami. Jest to również możliwość rozwoju dla naszego oddziału pediatrii i chirurgii dziecięcej, którego personel będzie wspierał specjalistów Paley European Institute w opiece nad małymi pacjentami – dodaje.

Zabiegi w Szpitalu Medicover wykonywać będą doświadczeni polscy specjaliści z zakresu ortopedii z Paley Institute Europe, którzy na bieżąco służą dzieciom i dorosłym z Polski oraz Europy i Azji, oferując wszechstronną, skoordynowaną opiekę zaprojektowaną z myślą o specyficznych potrzebach każdego pacjenta.

Podczas sesji operacyjnych zabiegi w Szpitalu Medicover przeprowadzać będą również doktorzy Dror Paley i David Feldman – światowej sławy ortopedzi, którzy mają na swoim koncie tysiące przeprowadzonych operacji wydłużania kończyn górnych i dolnych u dzieci oraz dorosłych, a także operacji ortopedycznych, w szczególności dzieci i związanych z korekcją deformacji oraz ochroną stawów.

Czytaj także: Zdrowa Perspektywa – projekt Grupy Lux Med i SGH>>>

Medicover Polska jest częścią Medicover – wiodącej międzynarodowej spółki świadczącej usługi z zakresu opieki zdrowotnej oraz diagnostycznej od 1995 roku. Medicover posiada centra medyczne, szpitale, specjalistyczne placówki opiekuńcze i laboratoria. Firma najszerszą działalność realizuje w Polsce i w Niemczech.

Od 2009 roku Medicover Polska dysponuje prywatnym, wielospecjalistycznym szpitalem w warszawskiej dzielnicy Wilanów. W ramach placówki działa 9 specjalistycznych oddziałów zapewniających 175 łóżek (w tym w ramach oddziału intensywnej opieki medycznej), na których zatrudnionych jest około 350 lekarzy i 290 pielęgniarek.

Paley European Institute jest filią amerykańskiego Instytutu utworzonego przez dr. Drora Paley`a – światowej sławy eksperta z zakresu ortopedii dziecięcej. Specjalizuje się w leczeniu wrodzonych, rozwojowych i pourazowych schorzeń ortopedycznych, w szczególności niedorozwoju kończyn, zniekształceń i braku kości, artrogrypozy oraz deformacji kręgosłupa.

Instytut zapewnia pełną opiekę doświadczonych specjalistów, którzy uczestniczą w całym procesie powrotu do zdrowia i osiągania możliwie najlepszych wyników leczenia. Dzięki stosowaniu najbardziej zaawansowanych technologicznie metod, interdyscyplinarnemu podejściu oraz emocjonalnemu zaangażowaniu całego zespołu pomagają pacjentom nie tylko z Polski, ale także z innych krajów Europy i Azji.

Przeczytaj teraz

Aldemed: promocje na zabiegi okulistyczne

Autor:
Dodano: 21.06.2017

Centrum Medyczne Aldemed z Zielonej Góry wprowadziło nową, niższą cenę na iniekcje doszklistkowe, które są wykonywane w AMD – zwyrodnieniu plamki żółtej. Koszt zabiegu to 1300 zł (iniekcja lekiem Eylea).

AMD –zwyrodnienie plamki żółtej to przewlekła, postępująca choroba oczu, występująca u osób po 50 roku życia. W wyniku tej choroby dochodzi do uszkodzenia siatkówki szczególnie jej części centralnej – plamki żółtej, co prowadzi do pogorszenia, ubytków, a niejednokrotnie całkowitej utraty widzenia centralnego, a w konsekwencji do ślepoty.

Lucentis i Eylea to najnowsze leki dopuszczone przez Komisję Europejską do obrotu na terytorium Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, do leczenia wysiękowej postaci AMD.

Stosowane są w formie wewnątrzgałkowych iniekcji anty-VEGF (hamujących działanie czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego). Lek w pełni przenika przez wszystkie warstwy siatkówki, docierając w ten sposób do tkanki docelowej. Jest bardzo szybko przyswajany przez organizm, a jego działanie polega na blokowaniu czynnika stymulującego organizm do produkcji nieprawidłowych naczyń.

Zabieg podania leku przeprowadzany jest na sali operacyjnej w warunkach pełnej aseptyki. Po rozszerzeniu źrenicy i znieczuleniu gałki ocznej lek jest wstrzykiwany do ciała szklistego. Po około godzinie od podania leku pacjent może udać się do domu.

Aldemed prowadzi trzy placówki w Zielonej Górze. Główna siedziba Centrum mieści się przy ulicy Niepodległości. W filii Zastal, przy ulicy Towarowej 20, działają poradnie specjalistyczne, pracownie diagnostyczne, dział rehabilitacji oraz szpital. Najnowsza przychodnia Aldemed została otwarta w lipcu 2016 na Osiedlu Śląskim.

Aldemed oferuje usługi szpitalne w trybie jednego dnia, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, stomatologię, rehabilitację i diagnostykę, a także podstawową opiekę zdrowotną, którą obejmuje obecnie ponad 27 tysięcy pacjentów.

Aldemed zapowiada otwarcie jeszcze jednej placówki w Zielonej Górze. W 2016 roku Centrum Medyczne Aldemed obchodziło 20-lecie działalności.

Przeczytaj teraz

Światowej sławy chirurg ponownie w Szpitalu Lux Med

Autor:
Dodano: 12.07.2017

W warszawskim szpitalu Grupy Lux Med po raz kolejny odbędą się konsultacje ze światowej sławy chirurgiem profesorem Mario Rossello, który specjalizuje się w urazach, deformacjach oraz wadach wrodzonych ręki.

Profesor Rossello większość swojej kariery zawodowej poświęcił przywracaniu sprawności osobom z wrodzonymi deformacjami ręki oraz osobom po ciężkich i rozległych urazach tej części ciała. Operował między innymi  Roberta Kubicę po wypadku podczas rajdu we Włoszech w 2011 roku.

Wiedza i doświadczenie profesora pomogą stworzyć w Szpitalu Lux Med Centrum Chirurgii Ręki, gdzie znajdą pomoc zarówno osoby z typowymi schorzeniami tego narządu, jak i pacjenci z trudnymi i rzadkimi problemami.

To już kolejna w Szpitalu Lux Med wizyta tego specjalisty, który odwiedził placówkę w roku 2015 oraz 2016, wykonywał wówczas także zabiegi operacyjne.

Konsultacje specjalisty odbędą się 26 sierpnia 2017 roku w Szpitalu Lux Med przy ulicy Puławskiej 455. Osoby zainteresowane konsultacją mogą umówić się za pomocą infolinii szpitala.

Grupa Lux Med prowadzi obecnie osiem szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia – w Łodzi i w Bełchatowie, sześć szpitali w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych, drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii, trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej  i ortopedii (Carolina Medical Center), a kolejne trzy to szpitale onkologiczne.

Poza tym Lux Med prowadzi 194 placówki, które oferują usługi medyczne, posiada także pracownie diagnostyki obrazowej oraz dom opieki. Lux Med prowadzi również działalność ubezpieczeniową.

Przeczytaj teraz

Prywatne placówki w Klastrze Innowacje w Medycynie

Autor:
Dodano: 24.11.2015

W Warszawie powstał Klaster Promed Innowacje w Medycynie, który ma na celu realizację samodzielnie lub w kooperacji z partnerami projektów związanych z branżą medyczną i z rozwojem innowacyjności w tym obszarze. Wśród 25 firm i instytucji, których przedstawiciele podpisali umowę, są także prywatne placówki medyczne.

Wśród członków Klastra znaleźli się: Petra Medica z Warszawy, El-Med z Legionowa, Abros z Warszawy, CertusVia z Warszawy, Ober Clinic z Waszawy, a także Łódzka Fundacja Rehabilitacji „Kamień Milowy”.

Poza tym członkami Klastra są podmioty publiczne, takie jak Fundacja Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie,  Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego z Warszawy oraz Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus przy ulicy Lindleya w Warszawie a także firmy dostarczające sprzęt i usługi.

Członkowie Klastra deklarują podejmowanie działań i inicjatyw wspomagających rozwój oraz funkcjonowanie podmiotów gospodarczych branży medycznej, chcą też dążyć do jak najkorzystniejszej pozycji negocjacyjnej we współpracy z dostawcami surowców i usług, a także podejmować działania na rzecz zwiększenia konkurencyjności oferowanych produktów i usług.

Jednym z celów działalności Klastra jest także podnoszenie poziomu intelektualnego oraz skuteczności i sprawności zarządzania przez pracowników i kadrę firm należących do Promed, a także podtrzymywanie formalnych i nieformalnych kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami a instytucjami sfery badawczo-rozwojowej.

Więcej informacji na  www.klasterpromed.pl

Przeczytaj teraz

Telemedycyna Polska: wzrost przychodów o 10 procent

Autor:
Dodano: 21.12.2012

Grupa Kapitałowa Telemedycyna Polska osiągnęła w listopadzie 2012 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 449,6 tys. zł, co oznacza wzrost o 10,7 procent wobec przychodów zanotowanych w listopadzie 2011 roku.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy narastająco za okres od stycznia do listopada 2012 roku wyniosły 5.190,8 tys. zł, co oznacza wzrost o 40,4 procent wobec analogicznego okresu roku poprzedniego.

Telemedycyna Polska S.A. specjalizuje się w usługach telekardiologicznych za pośrednictwem telefonu oraz Internetu. Spółka posiada własne Centrum Monitoringu Kardiologicznego. W 2010 roku Telemedycyna Polska S.A. zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych na rynku NewConnect.

Grupa Kapitałowa Telemedycyna Polska składa się z dwóch spółek. Spółki dominującej Telemedycyna Polska S.A. z siedzibą w Katowicach oraz przejętej w listopadzie 2010 roku spółki zależnej Centrum Nadzoru Kardiologicznego Kardiofon sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie.

 

Przeczytaj teraz

Centrum Medyczne WUM: bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne

Autor:
Dodano: 31.10.2013


Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego po raz kolejny oferowało  bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne. Planuje także kolejną akcję związaną z oferowaniem aplikacji przyrządem medycznym redukującym ból.

Zabiegi rehabilitacyjne w Centrum wykonywane są przy pomocy rezonatora biofotonowego BV TrioMaster. Stosowane są jako wsparcie procesu leczenia chorób układu kostnego, kostno-stawowego, tkanek miękkich, stanów po urazach, zespołów bólowych, depresji i bezsenności. Natomiast pain®Gone Podręczny Przyrząd Przeciwbólowy pozwala zredukować ostry i przewlekły ból.

Centrum Medyczne Uniwersytetu Medycznego to spółka z o.o., w której udziały posiada Uniwersytet Medyczny w Warszawie. Działa od 2001 roku. Oferuje podstawową opiekę zdrowotną oraz komercyjne badania specjalistyczne dla pacjentów indywidualnych oraz firm. W ofercie placówki znajduje się opieka internistyczna i pielęgniarska, nocna i świąteczna wyjazdowa pomoc lekarska i pielęgniarska, nocna i świąteczna ambulatoryjna opieka lekarska i pielęgniarska, transport sanitarny, konsultacje specjalistyczne, badania diagnostyczne i laboratoryjne, zabiegi rehabilitacyjne, badania dla kierowców, szczepienia ochronne, medycyna pracy i zabiegi chirurgiczne. Centrum posiada także pracownię rezonansu magnetycznego pracownię EMG, USG, ENG, testów wysiłkowych, a także diagnostyki RTG.

Kontrakt placówki zawarty z NFZ na rok 2013 ma wartość 1 887 891,10 zł. Środki te przeznaczone są na finansowanie usług w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz na leczenie stomatologiczne.

Centrum mieści się w budynku kompleksu Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego przy ulicy Banacha w Warszawie. Od początku roku 2013 prowadzi także oddział stomatologiczny, który mieści się przy ulicy Emilii Plater 21.

 

Przeczytaj teraz