BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Neuca: przejęcie przychodni na Śląsku

Autor:
Dodano: 30.09.2014

Neuca Med, spółka zależna Grupy Neuca przejęła udziały NZOZ Helpmed ZPCHR. im. dr. med. Tadeusza Boczonia w Tychach. Helpmed prowadzi cztery placówki, które obejmują opieką ponad 14 tysięcy pacjentów. Neuca Med posiada obecnie siedem placówek.

W lipcu 2014 Neuca poinformowała o przejęciu spółki Pro Familia, która prowadzi dwie placówki w Dzierżoniowie i Niemczy, oraz o przejęciu przychodni Ognik z Poznania.

Przychodnie Helpmed oferują usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i rehabilitacji. Oferują także medycynę pracy. Usługi Helpmed są zarówno komercyjne jak i finansowane ze środków NFZ.
Inwestycje w podstawową opiekę medyczną to element strategii budowania przez Neuca S.A. własnej sieci przychodni lekarskich, w których pacjenci będą korzystać z podstawowych usług medycznych.

Nowy segment działalności Grupy Neuca jest elementem strategii zakładającej poszukiwanie dodatkowych obszarów wzrostu na szeroko rozumianym rynku ochrony zdrowia. Plan Grupy zakłada zbudowanie ogólnopolskiej sieci przychodni lekarskich.

Grupa Kapitałowa Neuca łączy ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi około 26 procent.

Strategia Grupy polega na koncentracji na rozwoju podstawowej działalności, którą jest hurtowa dystrybucja farmaceutyków, przy równoczesnym rozwoju synergicznych biznesów, bezpośrednio z nią powiązanych. Należą do nich: zarządzanie własnymi markami produktów farmaceutycznych, tworzenie systemów informatycznych oraz świadczenie specjalistycznych usług reklamowych na rynku ochrony zdrowia. Grupa działa także na rynku usług wydawniczych (tytuły „Świat Zdrowia”, „Moje Zdrowie”, „Magazyn Aptekarski”).

 

Przeczytaj teraz

CSIOZ: 62 procent podmiotów może wystawiać e-recepty

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 17.01.2020

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia zbadało stopień informatyzacji podmiotów leczniczych. Z analizy wynika, że w prawie 80 procentach podmiotów wystawiane są e-ZLA, a 62 procent może wystawiać e-recepty..

Wyniki raportu pokazały, że około 82 procent ankietowanych szpitali, ponad 53 procent jednostek innych niż szpitalne oferujących stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne, 50 procent zakładów opieki długoterminowej, około 73 procent zakładów lecznictwa uzdrowiskowego oraz po około 64 procent placówek podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz placówek rehabilitacyjnych posiada rozwiązania informatyczne umożliwiające prowadzenie dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej

W stosunku do wyników badania przeprowadzonego w 2018 roku wzrósł o 7,52 pkt. procentowego odsetek szpitali, które wdrożyły tego typu usługi. Na stałym poziomie utrzymuje się liczba placówek POZ, które wykorzystują usługi elektroniczne przeznaczone dla innych podmiotów leczniczych.

Natomiast ponad 55 procent szpitali, 29 procent placówek oferujących stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne inne niż szpitalne oraz mniej niż połowa placówek rehabilitacyjnych, 41,94 procenta placówek POZ posiada Repozytorium EDM, rozumiane jako miejsce składowania dokumentów elektronicznych wraz z metadanymi na potrzeby ich wyszukiwania.

W 77,41 procentach  podmiotów są wystawiane e-ZLA, 52,65 procenta ogółu ankietowanych podmiotów jest zintegrowanych z systemem P1 w kontekście wystawiania e-recepty (62,19 procenta podmiotów posiada rozwiązania IT pozwalające na wystawianie e-recept), 59,47 procenta prowadzi prace zmierzające do obsługi e-skierowania.

Czytaj także: Akwizycje, rozwój oferty i nowe technologie – rok 2019 na prywatnym rynku medycznym>>>

Większość podmiotów nie stosuje jeszcze udostępnionej przez CSIOZ Polskiej Implementacji Krajowej HL7 CDA.

Raport dostępny jest na stronie: www.csioz.gov.pl

Według CSIOZ w kolejnym roku na interesariuszy systemu czekają wyzwania związane ze zintensyfikowaniem wprowadzania rozwiązań informatycznych pozwalających na gromadzenie dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej.

Wśród wyzwań na najbliższy okres należy wskazać szersze niż dotąd  wykorzystanie udostępnionej przez CSIOZ Polskiej Implementacji Krajowej standardu HL7 CDA definiującego składnię i semantykę elektronicznych dokumentów medycznych na potrzeby ich wymiany w środowisku medycznym – stosuje ją jak dotąd jedynie jedna trzecia podmiotów biorących udział w ankiecie.

Ankieta nie wyszczególniała wśród badanych placówek podmiotów publicznych i prywatnych.

Czytaj: Prywatne placówki przodują w wystawianiu e-recept>>>

Przeczytaj teraz

DoctorPro Poland planuje otwarcie centrów medycznych

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 17.04.2023

Spółka DoctorPro Poland sp. z o.o., partner grupy On Clinic Ukraina, zapowiada otwarcie placówek medycznych w Polsce. Będą one zlokalizowane między innymi w Krakowie, we Wrocławiu i w Łodzi.

Grupa On Clinic Ukraina prowadzi placówki medyczne na Ukrainie w miejscowościach – Odessa, Charków, Dniepr, Połtawa, Sumy, Mikołajów, Użogrod, Biały Kościół, Czernihów, Czerkasy i Kropywnycki.

Placówki oferują świadczenia medyczne dla dorosłych i dzieci – konsultacje specjalistyczne, leczenie szpitalne i badania diagnostyczne

On Clinic Ukraina należy do międzynarodowej korporacji On Clinic International, działającej od 1987 roku. Pierwsze centrum medyczne na Ukrainie powstało w roku 2007.

W sierpniu 2022 roku zarejestrowana została spółka DoctorPro Poland sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi.

W związku z otwarciem nowych centrów medycznych spółka szuka pracowników – dyrektorów placówek w Krakowie i w Łodzi oraz innych pracowników (pracownicy recepcji, informatyk itd.).

W Warszawie powstał punkt pobrań Synevo KIDS – pierwszy tego rodzaju w Polsce

Przeczytaj teraz

Kraków: nowy pakiet medyczny w Centrum Diamed

Autor:
Dodano: 7.07.2015


Centrum Medyczne Diamed z Krakowa wprowadziło do swojej oferty pakiet pulmonologiczny. Pakiet obejmuje konsultację lekarską, badanie spirometryczne oraz badanie rtg klatki piersiowej. Pakiet przeznaczony jest dla osób dorosłych i jest bezpłatny dla pacjentów przychodni, którzy złożyli deklaracje wyboru do lekarza POZ i posiadają aktualne ubezpieczenie.

Dla pozostałych pacjentów cena pakietu wynosi 160 zł.

Przychodnia Diamed mieści się przy ulicy Schweitzera 7 w Krakowie. Oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Prowadzi poradnie, między innymi ginekologiczno-położniczą, urologiczną, stomatologiczną, psychologiczną, medycyny pracy. W placówce działa też laboratorium diagnostyczne Diagnoza, sklep medyczny Orteo oraz Apteka Tanich Leków.

Od 2013 roku Diamed prowadzi przychodnię, która oferuje podstawową opiekę zdrowotną, w miejscowości Trąbki, przy drodze Wieliczka-Gdów.

Oprócz usług finansowanych przez NFZ (podstawowa opieka zdrowotna,  opieka długoterminowa, stomatologia)  pozostałe usługi Centrum Diamed są komercyjne. 

Przeczytaj teraz

Zmiany w przepisach dotyczących kształcenia pielęgniarek i położnych

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 23.03.2022

Od 5 kwietnia 2022 będzie obowiązywać zmienione rozporządzenie w sprawie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych. Zgodnie z nim wyznaczono inny termin na składanie dokumentów przez osoby, które chcą zdawać egzamin państwowy.

Chodzi o takie dokumenty jak wniosek o zakwalifikowanie do egzaminu państwowego, karta specjalizacji, dokument potwierdzający zwolnienie z obowiązku odbywania specjalizacji w części lub całości oraz dokument potwierdzający wniesienie opłaty za egzamin.

Czytaj także: Centrum Kształcenia Pielęgniarek i Położnych będzie połączone z CMKP >>>

Dokumenty te będzie można składać w terminach – do 31 maja lub do 30 listopada (wcześniej był to 31 października).

Załączniki do rozporządzenia zawierają wzory dyplomów uzyskania tytułu pielęgniarki specjalisty i tytułu położnej specjalisty.

Rozporządzenie ministra zdrowia z 14 marca 2022 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 21 marca 2022.

Link do rozporządzenia>>>

Przeczytaj teraz

Medicover: nowa klinika stomatologiczna w Krakowie

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 1.09.2018

3 września 2018 roku rozpoczyna działalność nowa klinika Medicover Stomatologia, zlokalizowana w Krakowie przy ulicy Pawiej 7. Oficjalne otwarcie placówki nastąpi 4 września 2018. W nowym centrum znajduje się 6 gabinetów stomatologicznych.

W placówce dostępne będą świadczenia w zakresie stomatologii zachowawczej, leczenia kanałowego (endodoncji), chirurgii stomatologicznej, implantologii, chirurgii szczękowo-twarzowej, protetyki, stomatologii dziecięcej (pedodoncji) oraz leczenia chorób przyzębia (periodontologii).

Klinika została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. W celu zapewnienia kompleksowej diagnostyki pracownicy będą mieli do dyspozycji między innymi kamerę wewnątrzustną i pantomogram.

Medicover Stomatologia Kraków Pawia mieści się bardzo blisko Dworca Głównego oraz Starego Miasta.

Medicover Polska prowadzi ponad 100 gabinetów dentystycznych, głównie w największych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Szczecin i Trójmiasto.

Sieć placówek zwiększyła się także dzięki akwizycjom. Na początku lipca 2018 roku Medicover Stomatologia przejął wrocławską klinikę Royal Dent specjalizującą się w najnowocześniejszych procedurach i technologiach z obszaru stomatologii implantologicznej i ortodoncji. Wcześniej Medicover pozyskał trzy silne marki stomatologiczne – DentaCare (w roku 2016 ), Prestige Dent (w roku 2017) oraz w 2018 roku dwie prestiżowe placówki stomatologiczne: kompleks gabinetów Stoma-Dental oraz jedno z najnowocześniejszych laboratoriów inżynierii dentystycznej w Polsce – Yellow-Med.

Systematycznie otwierane są także własne placówki sieci.

Czytaj także: Medicover: nowe placówki stomatologiczne>>>

Przeczytaj teraz