Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Nowa usługa w Medicover: konsultacja z farmaceutą

2017-12-04

Od 28 listopada 2017 roku na terenie Centrum Medicover Jerozolimskie w Warszawie rozpoczął działalność bezpłatny punkt konsultacyjny, w którym można zasięgnąć porady farmaceuty. Konsultacja z farmaceutą ma dopełniać oferowany przez Medicover kompleksowy program opieki zdrowotnej.

Medicover wyjaśnia, że celem nowej usługi jest umożliwienie pacjentowi kontroli nad zaleconą terapią farmakologiczną, aby przebiegała ona bez zakłóceń i przynosiła maksymalne efekty.

„Ścisła współpraca lekarzy i farmaceutów to niewątpliwie coś, co wyróżnia nas na rynku usług medycznych” – zapewnia Medicover.

W punkcie konsultacyjnym prowadzonym przez wykwalifikowanych farmaceutów można uzyskać informacje o dostępności produktów leczniczych, wskazówki dotyczące stosowania leków i ich przechowywania, indywidualną analizę interakcji lekowych a także porady w zakresie suplementacji i zdrowego stylu życia.

Miejsce to ma zapewniać realizację także innych potrzeb związanych z terapią, w tym naukę obsługi urządzeń medycznych, takich jak inhalatory, nebulizatory, ciśnieniomierze czy glukometry.

Farmaceuci odpowiadają również na wszystkie pytania dotyczące zaordynowanej kuracji.

Konsultacje z farmaceutą są dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:30 do15:30.

Medicover prowadzi w całej Polsce ponad 160 centrów medycznych i współpracuje z ponad 1 700 placówkami partnerskimi w całym kraju. O zdrowie pacjentów troszczy się ponad 3000 lekarzy i 1100 pielęgniarek i personelu pomocniczego w placówkach własnych oraz przeszło 9 tysięcy lekarzy współpracujących. W sumie sieć opiekuje się ponad 8 tysiącami firm i ponad 660 tysiącami pacjentów.

W warszawskim Wilanowie Medicover prowadzi także szpital.

Komentarz

Pracodawcy RP: szpitale prywatne obawiają się o swój los

Projekt zmiany tegorocznego planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia  przewiduje zwrot za tzw. nadwykonania placówek medycznych. Tymczasem plan na rok 2018 wciąż pozostaje nieuchwalony - alarmują Pracodawcy RP.

Więcej »

Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy dobrym miejscem do dialogu

Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Forum Ochrony Zdrowia, będące częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, to od lat ważne miejsce dyskusji o polskim systemie ochrony zdrowia i jego przyszłości. Potwierdziła to tegoroczna sesja inauguracyjna, która stała się okazją do podsumowania efektów FOZ na przestrzeni lat. 

Więcej »

Forum Medycyny Laboratoryjnej: raport NIK zgodny z postulatami

Działające przy stowarzyszeniu Pracodawców RP Forum Medycyny Laboratoryjnej, zrzeszające największe polskie medyczne laboratoria diagnostyczne, z zadowoleniem przyjęło raport Najwyższej Izby Kontroli. Wiele zawartych w nim postulatów jest zgodne ze stanowiskiem i poglądami głoszonymi przez Forum, w szczególności dotyczącymi nadzoru nad jakością badań oraz trudności kadrowych.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »