Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Łódź: nowa siedziba przychodni Blue Medica

2017-07-16

Przychodnia Blue Medica, działająca dotychczas w Łodzi przy ulicy Zgierskiej 249, zmieniła siedzibę i mieści się teraz przy ulicy Zgierskiej 211 (w Centrum Handlowym Via a Vis). Nowa placówka zapewnia wyższy standard obsługi niż dotychczasowa.

Przychodnia została wyposażona w nowe meble i sprzęt medyczny, poza tym posiada znacznie więcej miejsc parkingowych, a wejście bezpośrednio z parteru stanowi udogodnienie dla osób starszych i chorych.

Blue Medica oferuje usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistów w ramach kontraktu z NFZ (diabetologia, neurologia) oraz konsultacje specjalistów w ramach wizyt prywatnych (w tym ortopedy, okulisty i alergologa).

Oprócz przychodni przy ulicy Zgierskiej Blue Medica prowadzi placówkę zlokalizowaną w Dłutowie przy ulicy Polnej 4, która oferuje podstawową opiekę zdrowotną oraz badania EKG, USG, RTG i badania laboratoryjne.

Poza tym Blue Medica prowadzi w Łodzi na terenie Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki poradnię diabetologiczną, zajmującą się diagnostyką i leczeniem cukrzycy, finansowanym w ramach kontraktu z NFZ. Świadczenia w zakresie diabetologii i dermatologii oferuje także poradnia specjalistyczna Blue Medica przy ulicy Ogniskowej 16 w Łodzi. Świadczenia są komercyjne oraz finansowane w ramach kontraktu z NFZ.

Blue Medica, zapowiada, że już wkrótce będzie prowadzić sieć liczącą kilkadziesiąt przychodni lekarskich. Spółka planuje skonsolidować część rynku tworząc grupę Blue Medica. W gestii zainteresowania sieci są zarówno placówki oferujące świadczenia finansowane przez NFZ jak i komercyjne.

Zakończenie rozbudowy sieci planowane jest na 2020 rok. Rozwój ten będzie możliwy dzięki funduszowi WinVentures, który zainwestował w marcu 2017 roku w Blue Medica prawie 30 mln zł.

Komentarz

Tomasz Wachnicki: ważne są standardy opieki długoterminowej

Moje zaangażowanie w prace związku postrzegam jako szansę na zwrócenie uwagi na wielkie znaczenie, jakim jest dobrze zorganizowana długoterminowa opieka nad pacjentami, w szczególności domowa – mówi Tomasz Wachnicki, nowy członek zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej, członek zarządu Air Liquid Polska. 

Więcej »

Nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń przez podmioty publiczne

Adam Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego Enel-Med

Z Konstytucji RP wynika, że nie ma możliwości realizowania odpłatnych świadczeń medycznych przez podmioty publiczne, zarówno samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, jak również przekształcone w jednoosobowe spółki skarbu państwa. 

Więcej »

Eksperyment na żywym organizmie rusza 1 października 2017 roku

Andrzej Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP

Sejm RP, przy sprzeciwie całej opozycji, zdecydował o przyjęciu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która wprowadza tzw. sieć szpitali w Polsce. To kolejny przykład przyjmowania ustaw bez głębszej refleksji nad jej skutkami . 

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »