Olsztyn: nowy punkt pobrań Vitalabo

0
603


Laboratoria Medyczne Vitalabo otworzyły 23 października 2017 roku nowy punkt pobrań w Olsztynie. Punkt działa przy ulicy Księdza Jana Hanowskiego 9/52, na parterze bloku  mieszkalnego, na osiedlu Jaroty.

We wrześniu 2017 Vitalabo otworzyło nowy punkt pobrań w Gnieźnie, a w sierpniu 2017 – w Czaplinku i w Sławnie (województwo zachodniopomorskie).

Vitalabo prowadzi 8 laboratoriów i około 90 punktów pobrań, głównie na terenie Polski północnej. Laboratoria Vitalabo zlokalizowane są w Bydgoszczy, w Szpitalu Specjalistycznym Matopat w Toruniu, w Koszalinie, w Chodzieży, w Grudziądzu,  we Włocławku, w Brodnicy i w Lipinie.

Punkty pobrań Vitalabo działają w ponad trzydziestu miejscowościach, na terenie pięciu województw, głównie północnych, takich jak pomorskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie, a także kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

Laboratoria Medyczne Vitalabo powstały w 2003 roku. Wykonują badania dla szpitali, ośrodków zdrowia, indywidualnych praktyk lekarskich, stacji dializ oraz innych laboratoriów, a także firm.

Vitalabo należy do Grupy Alab, którą tworzą także Alab Laboratoria, Laboratoria Medyczne Bruss, Laboratoria Przygoda, Bio-diagnostyka, Białostockie Centrum Analiz Medycznych, laboratoria Vita oraz Amimed.