Ożarów Mazowiecki: powstaje nowa klinika rehabilitacyjna

0
259

W lutym 2017 roku rozpocznie działalność nowa placówka o profilu rehabilitacyjnym. Nasza Klinika oferować będzie świadczenia zarówno pacjentom dorosłym, jak i dzieciom. Powstaje w Ożarowie Mazowieckim, niedaleko Warszawy, w nowym dwukondygnacyjnym budynku o powierzchnia około 1600 mkw.

W ofercie placówki znajdzie się pełen profil świadczeń rehabilitacyjnych, między innymi dla osób dorosłych z bólem kręgosłupa, kończyn, chorobami wrodzonymi i nabytymi narządu ruchu, neurologicznymi, chorobami i dysfunkcjami wynikającymi z wieku, dla osób przed i po zabiegach chirurgicznych w obrębie kończyn dolnych i górnych oraz po urazach powstałych wskutek wypadków (komunikacyjnych, podczas uprawniania sportu czy innych),

Klinika zapewni także opiekę w punkcie przedszkolnym dzieciom przebywającym na turnusach rehabilitacyjnych.
– Będziemy oferować opiekę wykwalifikowanych lekarzy specjalistów rehabilitacji medycznej, pediatrii, ortopedii i neurologii, fizjoterapeutów, psychologów, surdologopedów, terapeutów zajęciowych – podkreśla Doktor Dariusz Adamczewski, dyrektor medyczny Kliniki. 

Z usług Kliniki korzystać będą mogły dzieci wymagające rehabilitacji leczniczej, między innymi z chorobami metabolicznymi układu nerwowego, zaburzeniami koordynacji ruchowej pochodzenia centralnego, z zespołem mikrozaburzeń czynności mózgu, z zespołami aberracji chromosomów (w tym z zespołem Downa), z trwałymi dysfunkcjami aparatu ruchu (z dziecięcym porażeniem mózgowym, miopatią, zanikiem nerwowo-mięśniowym, następstwami chorób urazowych i zapalnych OUN), z wrodzonymi wadami rozwojowymi układu nerwowego (takimi jak na przykład przepukliny oponowo-rdzeniowe, małogłowie, wrodzone wodogłowie), z zaburzeniami integracji sensorycznej, z nieprawidłowym rozwojem psychomotorycznym czy z wadami rozwojowymi wielu układów.

– Idea, która towarzyszyła nam przy tworzeniu Naszej Kliniki, to chęć stworzenia nowoczesnego, przyjaznego pacjentowi miejsca, do którego będzie chciał wracać. Dostrzegamy, że pacjenci preferują monospecjalistyczne ośrodki, w których mogą  w komfortowych  warunkach prowadzić terapię, nawet taką, która trwa długo, lub wymaga zaangażowania kilku specjalistów– podsumowuje Aneta Cydejko, dyrektor ds. administracyjnych i marketingu Kliniki.

Klinika powstaje na bazie 9-letniego  doświadczenia NZOZ-u Rehabilitacja Izabelin, oferującego świadczenia między innymi w zakresie fizjoterapii, rehabilitacji ogólnoustrojowej w oddziale dziennym i ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej. W Izabelinie dostępna jest także terapia psychologiczna oraz konsultacje lekarskie w zakresie ortopedii i traumatologii, anestezjologii, balneologii czy medycyny fizykalnej.

Placówka oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane w ramach kontraktu z NFZ. Wartość umowy na rok 2016 to 2,7 mln zł. Środki te finansują rehabilitację leczniczą.