Placówki MEDI-system oferują już tysiąc miejsc

0
518

Wraz z niedawnym przejęciem dwóch placówek – Domu Opieki Ostoya  w podwarszawskich Starych Babicach oraz Centrum Seniora we Wrocławiu, MEDI-system zwiększył potencjał opiekuńczy do 1000 miejsc. Sieć obejmuje obecnie 9 placówek, działających w województwach – mazowieckim, śląskim oraz dolnośląskim.

MEDI-system prowadzi w województwie mazowieckim placówki: w Warszawie, przy ulicy Mazowieckiej (MEDI-system Mazovia), gdzie działa oddział rehabilitacji i ośrodek opiekuńczo-leczniczy, w Bielawie, w gminie Konstancin-Jeziorna (MEDI-system Konstancja i MEDI-system Konstancja 2), gdzie działa ośrodek opiekuńczo-leczniczy i oddział rehabilitacji oraz ośrodek wentylacji respiratorem, w Majdanie, w gminie Wiązowna (oddział MEDI-system Marianna), oferujący rehabilitację kardiologiczną i usługi opiekuńczo-lecznicze, w Wólce Ostrożeńskiej, w powiecie Garwolińskim (dwa ośrodki MEDI-system Ostrowia), gdzie działa oddział rehabilitacji oraz ośrodek opiekuńczo-leczniczy i oddział dla pacjentów z chorobami otępiennymi. Niedawno przejęty MEDI-system Ostoya to dom opieki oferujący pobyty opiekuńcze dla seniorów, również cierpiących na choroby otępienne.

W województwie śląskim, w Chorzowie przy ulicy Głównej, działa MEDI-system Honorata, który prowadzi ośrodek opiekuńczo-leczniczy oraz oddział rehabilitacji.

Wrocławskie centrum MEDI-system Na Dyrekcyjnej (przedtem pod nazwą Angel Care) oferuje mieszkania dla seniorów, dom opieki oraz centrum chorób demencyjnych.

MEDI-system, świadczący usługi w zakresie opieki długoterminowej, rehabilitacji i   opieki domowej, powstał w 2001 roku. Ośrodki spółki specjalizują się w usługach opiekuńczo-leczniczych oraz rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i  kardiologicznej.

Usługi MEDI-system są kierowane do seniorów, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki oraz osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie.

Podopiecznymi MEDI-system są także osoby dotknięte chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, z zaburzeniami poznawczymi, w przebiegu choroby Picka, pląsawicy Huntingtona, neuroboreliozy i innych.

Ośrodki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (ZOL) lub w formie komercyjnej.

Od 1 stycznia 2016 roku MEDI-system jest częścią międzynarodowej sieci centrów i rehabilitacji Orpea.