Płock: CM Medica otworzy nową placówkę

0
806

Centrum Medyczne Medica, wchodzące w skład Grupy PZU, otworzy nową placówkę w Centrum Handlowym Atrium Mosty w Płocku. Będzie to trzecia placówka Centrum Medica. Jej otwarcie planowane jest na początku czerwca 2018.

Przychodnia będzie zlokalizowana na pierwszym piętrze centrum handlowego, zajmie pomieszczenia o powierzchni około 230 mkw. Będzie oferowała konsultacje lekarza rodzinnego oraz specjalistyczne. Mają tutaj działać poradnie: kardiologiczna, ortopedyczna, ginekologiczna i urologiczna. W planach jest świadczenie usług w zakresie medycyny estetycznej.

Na terenie Płocka działają już dwie przychodnie Centrum Medycznego Medica, zlokalizowane przy ulicy Chemików 7 oraz przy ulicy Kutrzeby 1. Placówki oferują usługi medyczne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i lecznictwa specjalistycznego w systemie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego wraz z szerokim zapleczem diagnostycznym (oferującym także badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego) oraz rehabilitacją leczniczą. Realizują też szereg programów w zakresie promocji zdrowia i szerzenia oświaty zdrowotnej. Oferują medycynę pracy.

Na początku roku 2018 spółka nawiązała współpracę z NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej, starając się w ten sposób uzupełnić istotny lokalny deficyt specjalistów sprawujących opiekę nad pacjentami z chorobami nowotworowymi.

Medica działa na rynku usług medycznych od 20 lat. Od 2014 roku należy do Grupy PZU, która inwestuje w placówki medyczne. Centrum przed przejęciem przez PZU działało jako Orlen Medica.