Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Polmed: umowy na świadczenia medyczne z PGNiG

2018-01-10

Spółka Polmed, prowadząca sieć placówek ambulatoryjnych, zawarła umowy dotyczące świadczeń medycznych dla centrali oraz dwóch oddziałów Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Wartość wszystkich umów wynosi 6 610 tys. zł.

Polmed zawarł umowy jako lider konsorcjum, w skład którego wchodzi także Petra Medica z Warszawy.

Wartość umowy zawartej z centralą spółki PGNiG wynosi 1 879 416 zł, umowa z oddziałem geologii i eksploatacji w Warszawie PGNiG ma wartość 1 218 888 zł, a umowa z oddziałem PGNiG  w Sanoku – 3 511 728 zł.

Umowy zostały zawarte na okres od 1 stycznia 2018 roku do 31 grudnia 2019 roku.

Przedmiotem umów jest świadczenie kompleksowych usług medycznych na rzecz pracowników PGNiG oraz usług z zakresu medycyny pracy. Umowy te określają także ofertę dotyczącą abonamentów na usługi medyczne oraz na usługi stomatologiczne dla pracowników PGNiG i członków ich rodzin.

Zarząd Polmed S.A. szacuje wartość łączną wynagrodzenia wynikającego z zawartych umów za cały okres ich obowiązywania na kwotę 6.610 tys. zł czyli na sumę maksymalnych wartości zobowiązań dla każdej z umów. Powyższe szacunki obejmują również przychody z tytułu usług dodatkowych w postaci abonamentów.

Polmed S.A. prowadzi centra medyczne zlokalizowane w 13 miejscowościach. Placówki Polmed działają między innymi w Trójmieście, Starogardzie Gdańskim, Katowicach, Sosnowcu, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Wrocławiu czy w Warszawie. Świadczą usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji, stomatologii oraz diagnostyki. Oferują też wizyty domowe oraz medycynę pracy.

W roku 2016 skonsolidowane przychody spółki ze sprzedaży miały wartość 92 054 tys. zł i były wyższe o 26 procent w stosunku do przychodów z roku 2015.

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »