Polski Kompas 2017 dla PZU Zdrowie

0
415

PZU Zdrowie zostało laureatem prestiżowej nagrody Polski Kompas 2017. Jest to wyróżnienie dla osób i instytucji, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju krajowej gospodarki w ostatnich latach. Nagrody wręczono podczas inauguracji trzeciego wydania „Polskiego Kompasu. Rocznika instytucji finansowych i spółek akcyjnych” przygotowywanego przez redakcję Gazety Bankowej.

Już po raz trzeci redakcja „Gazety Bankowej” przygotowała „Polski Kompas. Rocznik instytucji finansowych i spółek akcyjnych” – unikatowy projekt wydawniczy reaktywowany po latach nieobecności na rynku. Inauguracja trzeciego wydania była okazją do nagrodzenia przedsiębiorstw i ludzi, którzy szczególnie wpłynęli w ostatnim roku na finansowy i wizerunkowy sukces polityki gospodarczej Polski.

Wśród laureatów znalazło się PZU Zdrowie. Statuetka została przyznana za stworzenie w ramach grupy ubezpieczeniowej firmy, która pomaga wygodnie zadbać o zdrowie. Spółka posiada 60 własnych placówek medycznych i dodatkowo współpracuje z 2 tysiącami placówek medycznych w ponad 500 miastach w Polsce. Klienci firmy mogą skorzystać z około 35 specjalizacji lekarskich oraz nawet 400 badań diagnostycznych, w zależności od wybranego pakietu ubezpieczenia.

Złoty Polski Kompas 2017 otrzymał wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Specjalne wyróżnienie wręczono wiceministrowi sprawiedliwości Patrykowi Jakiemu. Polski Kompas 2017 otrzymały nie tylko postaci ze świata polityki, lecz także przedsiębiorstwa, które w minionym roku osiągnęły znakomite wyniki i pomogły w budowie silnej pozycji polskiej gospodarki na arenie europejskiej i światowej. Oprócz PZU Zdrowie uhonorowano też PKN Orlen SA i Grupę Energa.