Powiat myśliborski poszukuje inwestora szpitala w Dębnie

0
330

Powiat myśliborski, jedyny udziałowiec spółki Szpital w Dębnie sp. z o.o., poszukuje inwestora strategicznego. Pozyskane dzięki temu środki spółka planuje przeznaczyć na inwestycje służące rozwojowi działalności medycznej placówki.

– Zapraszamy zainteresowane podmioty, w tym szczególnie jednostki samorządu terytorialnego, a także przedsiębiorców i inne osoby prawne do złożenia oferty – mówi Arkadiusz Mazepa, starosta powiatu myśliborskiego (www.powiatmysliborski.pl). – Dopuszczamy możliwość objęcia przez potencjalnego inwestora nowych udziałów w spółce, które zostałyby utworzone w ramach ewentualnego podwyższenia kapitału zakładowego.

Szpital w Dębnie prowadzi 5 oddziałów: chirurgii ogólnej, położniczo-ginekologiczny, dziecięcy, wewnętrzny oraz neonatologiczny, a także poradnie specjalistyczne, pracownię endoskopii oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia zawarty na rok 2014 ma wartość 11 702 073,76 zł i dotyczy leczenia szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych.

Szpital w Dębnie jest prowadzony w formie spółki od października 2012 roku. Został przekształcony jako pierwszy w powiecie myśliborskim.  Oprócz szpitala w Dębnie powiat myśliborski prowadzi również szpital w Barlinku, który funkcjonuje w formie spółki prawa handlowego od stycznia 2013 roku.

Czytaj także komentarz starosty powiatu myśliborskiego na temat przekształceń szpitali

Przekształcenie podstawą rozwoju szpitali>>>