BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Akredytacje CMJ dla prywatnych przychodni

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 13.05.2020

Minister Zdrowia przyznał akredytacje Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia siedmiu placówkom oferującym świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Wszystkie podmioty to przychodnie prywatne.

Certyfikat otrzymały placówki: Przychodnia Zdrowym Być, prowadzona przez GCC sp. z o.o., ze Stargardu, zlokalizowana przy ulicy Rumuńskiej 9a, Praktyka Lekarzy Rodzinnych „Ognik” z Poznania, Przychodnia Lekarska „Pro Familia” z Dzierżoniowa, działająca przy ulicy Poprzecznej 16, Praktyka Lekarza Rodzinnego „Życie” spółka cywilna A.Dzioba, I.Nieznańska, D.Tokarska, prowadząca placówkę w Lublinie przy ulicy Lubartowskiej 64, oraz przychodnia działająca w Oleśnicy przy ulicy Daszyńskiego 2a, prowadzona przez spółkę EMC Instytut Medyczny S.A.

Czytaj także: Bierzemy odpowiedzialność za zdrowie pacjentów>>>

Standardy akredytacyjne spełniły także: Elion Praktyka Medyczna, prowadzona przez Elion Klinika sp. z o.o., działająca w Strzelinie (województwo dolnośląskie), przy ulicy Kraszewskiego 20/3 oraz Przychodnia Medycyny Rodzinnej „Szafera” ze Szczecina (ulica Szafera 16-18) prowadzona przez  sp. z o.o.

Sześć pierwszych placówek zdobyło certyfikat akredytacyjny, uczestnicząc w projekcie pod nazwą „Wsparcie podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki”, realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER), który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Certyfikat akredytacyjny posiada obecnie 221 placówek podstawowej opieki zdrowotnej oraz 224 szpitale.

Pełna lista akredytowanych jednostek POZ dostępna jest na stronie Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

 

Lista akredytowanych placówek POZ>>>

Lista akredytowanych szpitali>>>

Przeczytaj teraz

Carolina Medical Center: nowa metoda leczenia osteoartozy

Autor:
Dodano: 29.10.2013


29 października 2013 roku w NZOZ Carolina Medical Center doktor Robert Śmigielski jako pierwszy w Polsce wszczepił pacjentowi tzw. KineSpring. Tym samym do katalogu najnowocześniejszych procedur medycznych stosowanych w tej placówce dołącza kolejny unikalny zabieg.

Po wprowadzeniu do polskiej ortopedii między innymi komórek macierzystych pochodzenia tłuszczowego, sztucznych łąkotek, innowacyjnej protezy stawu skokowego i endoprotez “na miarę”, doktor Robert Śmigielski, wraz z zespołem specjalistów kliniki, zastosuje specjalną sprężynę, wszczepianą w okolicę kolana, zmniejszającą obciążenia przenoszone przez ten staw.

Miliony ludzi cierpi na osteoartrozę – zwyrodnieniowe zapalenie kości i stawów. Choroba dotyka stawy rąk, kolan, bioder, nóg i kręgosłupa na skutek zmiany chrząstki – tkanki miękkiej, która amortyzuje i chroni kości.
– Osobom z zapaleniem kości i stawów kolana doskwiera ciągły i bardzo silny ból, co prowadzi do obniżenia jakości życia. Wielu z nich jest zbyt młodych i aktywnych, by zdecydować się na operację pełnej wymiany stawu kolanowego – głównej procedury w tych przypadkach, a która wiąże się z długim czasem rekonwalescencji jak również dużym ryzykiem  – wyjaśnia doktor Robert Śmigielski z Carolina Medical Center. Przez amortyzację kolana przed nadmiernym obciążeniem, system KineSpring pomaga złagodzić ból, umożliwiając pacjentowi powrót do bardziej regularnego trybu życia i potencjalnie opóźnia konieczność wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego.

System KineSpring jest metodą leczenia dla pacjentów z łagodną lub umiarkowaną osteoartrozą stawu kolanowego, u których leczenie zachowawcze, takie jak leki przeciwbólowe oraz stabilizatory kolana, nie przyniosło oczekiwanych skutków, ale którzy nie są gotowi do pełnej wymiany stawu kolanowego. System KineSpring wszczepiany jest pod skórę przy stawie kolanowym. Żadna kość, więzadło ani chrząstka nie są usuwane. Implant i procedura jego wszczepiania zostały specjalnie przygotowane w sposób ułatwiający szybki powrót do zdrowia i umożliwiający jednocześnie skorzystanie w przyszłości z innych procedur terapeutycznych. System KineSpring został zaprojektowany w sposób zapewniający wąski profil implantu i zabezpieczający przed kolidowaniem z tkankami otaczającymi staw.

Podczas badań klinicznych większość pacjentów wracała do domu już kilka dni po zabiegu, a po kilkunastu dniach zapominała o ograniczeniach w obciążaniu kolana. Wielu operowanych odczuło ulgę bezpośrednio po operacji. Pełen komfort i zakres ruchu w kolanie odzyskiwany jest po około sześciu tygodniach, niezbędnych do zagojenia się tkanek.

Carolina Medical Center od 2010 roku działa w nowej siedzibie przy ulicy Pory 78 na warszawskim Mokotowie. Prowadzi ambulatorium urazowe dla dzieci i młodzieży oraz szpital liczący 36 łóżek, który posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Carolina Medical Center jest Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Baletu Narodowego. Placówkę prowadzi spółka Sport Medica S.A.

 

Przeczytaj teraz

Rzeszów: Medicor realizuje program badań przesiewowych

Autor:
Dodano: 2.09.2016


Centrum Medyczne Medicor z Rzeszowa po raz kolejny zostało jednym z realizatorów narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych. Placówka wykonuje kolonoskopowe badania przesiewowe w celu wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Badania będą wykonywane w latach 2016-2018.

W ramach rozstrzygnięcia konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Zdrowia, Medicor otrzymał środki na przebadanie 430 osób w 2016 roku, 675 osób w 2017 oraz 675 w 2018 roku.

Medicor uruchomiono w 1993 roku. Sieć składa się z czterech placówek medycznych: przy ulicy Jabłońskiego, Kochanowskiego, Piłsudskiego i Wyzwolenia. Centrum medyczne przy ulicy Jabłońskiego świadczy usługi z zakresu medycyny rodzinnej, konsultacji specjalistycznych, diagnostyki, rehabilitacji i stomatologii. Poradnia przy ulicy Piłsudskiego oferuje stomatologię i badania rezonansu magnetycznego, a placówka przy ulicy Wyzwolenia – świadczenia z zakresu medycyny pracy. Centrum medyczne przy ulicy Kochanowskiego zapewnia opiekę lekarzy medycyny rodzinnej.

Sieć medyczna Medicor oferuje świadczenia na podstawie kontraktu z Narodowym  Funduszem Zdrowia, jak również komercyjnie klientom korporacyjnym i indywidualnym. Z siecią współpracuje obecnie ponad 120 lekarzy.

Od kwietnia 2015 roku Medicor należy do Grupy Lux Med.

Przeczytaj teraz

Rehabilitacja pocovidowa do 12 miesięcy po chorobie

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 22.10.2021

Do programu rehabilitacji po Covid-19 można obecnie przystąpić nawet do 12 miesięcy od zakończenia leczenia choroby. Nowe regulacje w tej sprawie obowiązują od 19 października 2021 roku. 

Dzięki tej zmianie z ćwiczeń i zabiegów fizjoterapeutycznych, które pomagają w powrocie do pełni sił po przejściu Covid-19, ma skorzystać więcej pacjentów.  

Według specjalistów aż jedna trzecia pacjentów ma powikłania po chorobie wywołanej koronawirusem. Najczęściej są to problemy z oddychaniem, zmniejszona ogólna sprawność organizmu i tolerancja wysiłku fizycznego, bóle mięśniowo-stawowe, zaburzenia lękowe i depresyjne. 

W odzyskaniu dawnej kondycji pomaga kompleksowy program rehabilitacji dla pacjentów, którzy przeszli Covid-19. Do tej pory mogli z niej skorzystać pacjenci do 6 miesięcy od zakończenia leczenia.  

19 października 2021 roku (z mocą obowiązywania od 15 października 2021) weszła w życie nowelizacja zarządzenia prezesa NFZ, która wydłuża ten okres o kolejne 6 miesięcy. W efekcie pacjenci rozpoczną program rehabilitacji pocovidowej nawet do 12 miesięcy od zakończenia leczenia z powodu Covid-19. 

Czytaj także: Potrzebny jest silny regulator i konkurencja płatników>>>

Zmiany dotyczą wszystkich rodzajów rehabilitacji pocovidowej, czyli stacjonarnej i uzdrowiskowej, ambulatoryjnej oraz domowej. 

Poza tym, zgodnie z nowym zarządzeniem prezesa NFZ, rehabilitację po Covid-19 będzie mógł prowadzić także ośrodek rehabilitacji dziennej. To nowy typ realizatora tego świadczenia. 

Znowelizowane przepisy doprecyzowują również termin zakończenia leczenia Covid-19. Określają go jako datę zakończenia izolacji domowej lub datę wypisu ze szpitala, lub datę wypisu z izolatorium. 

Kolejna zmiana dotyczy wizyty terapeutycznej (rehabilitacja w trybach ambulatoryjnym i domowym). Liczba wizyt w programie podstawowym to teraz 2 razy w tygodniu do 6 tygodni. W programie rozszerzonym liczba wizyt jest ustalana indywidualnie, ale musi wynieść przynajmniej od 2 do 3 razy w tygodniu do 6 tygodni. 

Link do zarządzenia prezesa NFF nr 172/2021/DSOZ>>> 

Czytaj także: Czy możemy skutecznie leczyć na odległość? >>>

Przeczytaj teraz

Tuchów: nowe kontrakty Centrum Zdrowia z NFZ

Autor:
Dodano: 26.09.2017


Kontrakt na świadczenia Ośrodka Rehabilitacji Dziennej Centrum Zdrowia Wierzchosławice jest wyższy o prawie 50 procent od dotychczasowego. Dostęp do rehabilitacji w zachodniej części powiatu tarnowskiego będzie znacznie większy. Nie będzie pogorszenia dostępu do nocnej i świątecznej opieki medycznej.

W przypadku większości świadczeń lecznictwa szpitalnego i rehabilitacji leczniczej realizowanych przez Centrum  Zdrowia Tuchów na najbliższe cztery lata zaplanowano wykonanie podobnej lub nieznacznie większej liczby usług – wynika z rozstrzygnięcia konkursów ogłoszonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W powiecie tarnowskim w nocy i w dni wolne będzie można nadal uzyskać pomoc w Centrum Zdrowia Tuchów oraz w Wojniczu. Na oddziale chorób wewnętrznych szpitala rodzinnego w Tuchowie o około 2 procent wzrośnie liczba pacjentów, którym można będzie udzielić pomocy.

Więcej będzie także zabiegów na oddziałach ginekologiczno-położnicznych w Tuchowie i w Dąbrowie Tarnowskiej. Oddziały neonatologiczne Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum  Zdrowia Dąbrowa Tarnowska zawarły kontrakty na realizację opieki na drugim poziomie referencyjności. Oznacza to, że personel ma większe możliwości monitorowania bezpieczeństwa noworodków, co umożliwia przyjmowanie porodów niestandardowych.

Także Zakład Opiekuńczo – Leczniczy prowadzony przez Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska przeznaczony dla pacjentów, którzy byli leczeni w szpitalu i nie wymagają dalszej hospitalizacji będzie działał na podobnych jak dotychczas zasadach. Zainteresowanie pomocą tego typu jest bardzo duże. Pomimo, że remont przeprowadzony w ZOL przez Centrum Zdrowia po przejęciu prowadzenia placówki powiększył liczbę miejsc nadal na przyjęcie do Zakładu trzeba czekać w kolejce.

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi szpital rodzinny w ziemskim powiecie tarnowskim, który zapewnia dostępność świadczeń medycznych dla mieszkańców terenów wiejskich. Takich świadczeń w ubiegłym roku spółka udzieliła w sumie 216 tysięcy. Jest to bardzo istotne na południu powiatu, ze względu na ukształtowanie terenu Pogórza i problemy komunikacyjne, szczególnie w okresie zimowym.

W ciągu dziewięciu lat, od kiedy Centrum Zdrowia przejęło prowadzenie świadczeń od samorządu powiatu tarnowskiego, zakres działalności został powiększony o pięć oddziałów szpitalnych, sześć placówek udzielania podstawowej opieki zdrowotnej i o ponad  trzydzieści poradni specjalistycznych.

Centrum Zdrowia Tuchów jest prowadzone przez spółkę pracowniczą. Placówka nie znalazła się w ogłoszonej pod koniec czerwca 2017 roku sieci szpitali.

Przeczytaj teraz

Enel-Med: zabiegi medycyny estetycznej coraz popularniejsze

Autor:
Dodano: 4.02.2015

Klinika Medycyny Estetycznej Estell, otwarta w listopadzie 2014 roku przez Centrum Medyczne Enel-Med, oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu kosmetologii, medycyny  i ginekologii estetycznej.  Zabiegi cieszą się coraz większą popularnością.

Do hitów ostatnich tygodni należą: niechirurgiczny głęboki lifting skóry, zabieg Intraceuticals, znany powszechnie jako „kuracja gwiazd”, regeneracja i odmłodzenie miejsc intymnych oraz kuracja Silkpeel na twarz.

Jak podaje Międzynarodowe Towarzystwo Chirurgii Plastycznej i Estetycznej, w 2013 roku przeprowadzono na świecie ponad 23 miliony zabiegów kosmetycznych. Z pomocy lekarzy medycyny estetycznej najchętniej korzystają Amerykanie i Brazylijczycy.

Światowy trend jest coraz popularniejszy również w Polsce, gdzie liczba zabiegów estetycznych w ciągu roku przekroczyła już 2 miliony. Badanie opinii publicznej przeprowadzone w Polsce w 2013 roku pod tytułem: „Medycyna estetyczna – znajomość, wiedza, korzystanie, wizerunek”  oraz sondaż zrealizowany przez G-Communications Consultants wśród lekarzy zajmujących się zabiegami medycyny estetycznej, pokazały, że aż 2/3 badanych zetknęło się z tym pojęciem, lubi czytać lub rozmawiać na ten temat.

Dodatkowo, co trzeci Polak zna kogoś  w swoim otoczeniu, kto korzystał z zabiegów medycyny estetycznej. Połowa respondentów badania uważa, że zabiegi medycyny estetycznej to nic wstydliwego, natomiast aż 2/3 badanych zaakceptowałoby decyzję bliskiej osoby o skorzystaniu z usług medycyny estetycznej.

W zabiegach medycyny estetycznej Polakom zależy najbardziej na bezpieczeństwie (niemal 90 procent). Jednocześnie zabiegi powinny dawać spodziewany efekt, który dodatkowo powinien być długotrwały.

Klinika Estell  mieści się w budynku Senator przy ulicy Bielańskiej 12 w Warszawie.

Centrum Medyczne Enel-Med S.A. istnieje od 1993 roku. Od 2011 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Oferuje pełną obsługę medyczną, prowadzi pacjenta od konsultacji, przez diagnostykę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację – czyli przez cały zamknięty cykl leczenia.

Na ogólnopolską sieć medyczną Enel-Med składają się wieloprofilowe oddziały własne, zlokalizowane w Warszawie (Promenada, Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze), Gdańsku (Grunwaldzka), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie), sześć specjalistycznych przychodni przyzakładowych (Sonoco w Łodzi, Philips w Pile, NBP i Millennium w Warszawie, LG Display Poland w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Biskupice Podgórne, Podstrefie Wrocław-Kobierzyce, Przychodnia Przyzakładowa w Rossmann SDP w Łodzi) oraz dwa szpitale w Warszawie: wielospecjalistyczny Szpital Zacisze, funkcjonujący od 1998 roku (operacje z zakresu: ginekologii, laryngologii, okulistyki, chirurgii naczyniowej i ogólnej) i otwarty w 2012 roku Szpital Centrum, gdzie wybitni lekarze operatorzy przeprowadzają innowacyjne zabiegi z zakresu ortopedii, neurochirurgii i chirurgii ręki. Sieć obejmuje również około 1 250 placówek partnerskich w całej Polsce.

Centrum zatrudnia wybitnych lekarzy w prawie 60 specjalnościach, między innymi ginekologów, kardiologów, ortopedów, neurologów, okulistów, pediatrów oraz psychologów. Kompleksowa oferta wieloprofilowych oddziałów obejmuje badania laboratoryjne, szeroki zakres badań USG, EKG, pracownie RTG, drobne zabiegi chirurgiczne i dermatologiczne.  Enel-Med świadczy też kompleksowe usługi dla dzieci i dorosłych w zakresie stomatologii zachowawczej, protetyki i chirurgii. Ma na koncie liczne wyróżnienia za osiągnięcia implantologiczne. Świetnie wyposażone oddziały rehabilitacji umożliwiają przeprowadzenie leczenia rehabilitacyjnego we wszelkich schorzeniach narządu ruchu o charakterze przeciążeniowym lub przewlekłym. Prestiżowy Program 24h dla zdrowia pozwala na kompleksową ocenę stanu zdrowia w jeden dzień.

Enel-Med posiada w ofercie produkty zarówno dla klientów korporacyjnych – system abonamentowej opieki medycznej dla firm Enel-Care, jak i klientów indywidualnych – program komercyjnych ubezpieczeń zdrowotnych medi-care, który realizowany jest wspólnie z InterRisk S.A. Vienna Insurance Group. Zespół Enel-Med liczy obecnie około  1 900  osób, w tym  prawie 1000 lekarzy i około 500 pracowników personelu medycznego nielekarskiego. Z usług Enel-Med korzysta ponad 300 tysięcy pacjentów. W ramach programu Enel-Care, Centrum obsługuje pracowników 1 800 firm.

W 2004 roku Centrum wdrożyło system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001, którego ostatnia re-certyfikacja, przeprowadzona w styczniu 2013 roku, zakończyła się przedłużeniem do lutego 2016 roku certyfikatu na zgodność z normą ISO 9001:2008. W 2013 roku Enel-Med. otrzymał tytuł Dobra Marka 2013 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii Opieka medyczna dla firm, przyznawany przez redakcje Biznes Trendy w Rzeczpospolitej i Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej najbardziej rozwojowym i najbardziej rokującym markom na rynku polskim.


 

Przeczytaj teraz