BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Medicover większościowym udziałowcem Centrum Medycznego MML 

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 28.07.2021

Pod koniec lipca 2021 Medicover został większościowym udziałowcem Centrum Medycznego MML z Warszawy, wyspecjalizowanego w szerokoprofilowej diagnostyce i leczeniu schorzeń w obrębie głowy i szyi oraz górnych dróg oddechowych. CM MML będzie bezpośrednio współpracowało ze Szpitalem Medicover na warszawskim Wilanowie. 

Rozpoczęcie partnerstwa Szpitala Medicover wraz z Centrum Medycznym MML to kolejny krok do rozszerzenia zakresu świadczonych usług medycznych, w tym wzmocnienia kompetencji w obszarze laryngologii. 

Centrum MML działa od 2005 i dysponuje dziewięcioma profesjonalnie wyposażonymi gabinetami diagnostyczno-zabiegowymi oraz oddziałem szpitalnym z dwoma salami operacyjnymi i 11 łóżkami.

Centrum MML od lat specjalizuje się w laryngologii dziecięcej, leczeniu urazów sportowych, ortopedii, chirurgii szczękowej czy medycynie estetycznej. CM MML jako jedna z pierwszych klinik w Europie utworzyła tzw. Snoring Center – oddział, w którym przeprowadzane są mało inwazyjne, ambulatoryjne zabiegi likwidujące przyczyny zaburzeń oddychania podczas snu, czyli chrapania i bezdechów śródsennych. Tutaj też specjalistyczną pomoc medyczną otrzymuje wielu uznanych sportowców, gdyż CM MML jest oficjalnym partnerem medycznym Polskiego Związku Zapaśników oraz większości federacji sportów walki. 

Czytaj także: Centrum Medyczne MML partnerem Polskiego Związku Zapaśniczego>>>

-CM MML od wielu lat przy użyciu nowoczesnego sprzętu zabiegowego i endoskopowego wykonuje zaawansowaną diagnostykę i przeprowadza pełnoprofilowe leczenie operacyjne. Nasza klinika może także poszczycić się doświadczeniem w przeprowadzaniu mało inwazyjnych, ambulatoryjnych zabiegów likwidujących przyczyny zaburzeń snu pod postacią chrapania i bezdechów śródsennych. Jestem pewien, że współpraca ze Szpitalem Medicover na Wilanowie będzie kolejnym krokiem w rozwoju. Liczymy na wspólne projekty, które wykorzystywać będą doświadczenie i kompetencje naukowe lekarzy i specjalistów medycznych obu podmiotów medycznych – informuje dr n. med. Michał Michalik, współwłaściciel CM MML. 

-Współpraca CM MML i Szpitala Medicover to pozyskanie ogromnego doświadczenia, między innymi  w zakresie leczenia urazów głowy i szyi, laryngologii, okulistyki. Na drodze naszego rozwoju chcemy współpracować z partnerami, którzy swoją filozofią działania, przygotowaniem merytorycznym, zasobami i osiągnięciami, na równi z nami dążą do ciągłego podnoszenia jakości usług medycznych. Dlatego jestem przekonana, że obie strony liczą na efekt synergii z największą korzyścią dla pacjenta – komentuje Anna Nipanicz-Szałkowska, dyrektor Szpitala Medicover. 

-Stabilna pozycja rynkowa, wysoki poziom świadczonych usług i zróżnicowanie oferty Centrum Medycznego MML to czynniki, które zadecydowały o rozpoczęciu współpracy z naszym nowym partnerem oraz poszerzeniu portfolio usług szpitalnych – podsumowuje Marcin Łukasiewicz, dyrektor zarządzający ds. usług szpitalnych, członek zarządu Medicover sp. z o.o. 

 – Już dziś w szpitalnym portfolio Medicover w Polsce możemy poszczycić się działalnością dziewięciu szpitali. Obok wielospecjalistycznego Szpitala Medicover na warszawskim Wilanowie w naszym portfolio działa również Szpital Damiana, sieć szpitali o profilu położniczo-ginekologicznym Neomedic, Rehasport i Dom Lekarski w Szczecinie – dodaje. 

Czytaj także: Medicover inwestuje w sieć centrów medycznych Dom Lekarski w Szczecinie >>>

Przeczytaj teraz

Już za miesiąc II Kongres Zdrowia Pracodawców RP

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 25.03.2018

Eksperci, przedsiębiorcy z branży medycznej, przedstawiciele administracji państwowej oraz pacjenci spotkają się już za miesiąc na II Kongresie Zdrowia Pracodawców RP. Uczestnicy spotkania będą się zastanawiać, jak umieścić pacjenta w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz jak zadbać o jego bezpieczeństwo, równocześnie wspomagając Strategię.

– Chcemy, by II Kongres Zdrowia wpisał się w realizację Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR). Nie poświęca ona zdrowiu zbyt wiele miejsca i wymaga w tej kwestii uzupełnienia. Kluczowym punktem jest człowiek. To od niego zależy powodzenie Strategii i to jemu ma przecież Strategia służyć – mówi Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP.

– Ustalimy, co trzeba poprawić w organizacji ochrony zdrowia zgodnie z duchem SOR. Musimy bowiem ulokować ją na właściwym miejscu w całości systemu gospodarczego. To pozwoli zrozumieć, jak wpływa ona na zwiększanie lub zmniejszanie zasobów gospodarczych oraz jak oddziałuje na inne branże – niekiedy pozornie bardzo dalekie. Zdrowie obywateli nie może być samotną wyspą. To niezmiernie ważny element państwa. Ma ogromny wpływ na jego funkcjonowanie jako całości – wyjaśnia Andrzej Malinowski.

Według Prezydenta Pracodawców RP jedną z szans na pozytywne zmiany są innowacyjne inwestycje w zdrowie. Wymagają sporych nakładów, ale tak jak w innych branżach najnowocześniejsze technologie dają największe efekty.

– Dobrym symptomem jest także to, że rząd uwzględnia Rekomendacje powstałe po I Kongresie Zdrowia Pracodawców RP. Resort zdrowia zapowiedział między innymi zwiększenie publicznych nakładów na służbę zdrowia do 6 procent PKB w perspektywie 6 lat. Jednak pieniądze trzeba efektywnie wydawać, a jest to możliwe jest tylko wtedy, gdy zostanie wykorzystana wiedza i doświadczenia wszystkich zaangażowanych stron: firm medycznych, pacjentów, administracji państwowej itp. Tego oczekujemy od II Kongresu Zdrowia – dodaje Prezydent Pracodawców RP.

II Kongres Zdrowia Pracodawców RP będzie przebiegał pod hasłem „Zdrowie a odpowiedzialny rozwój”. Odbędzie się 26 kwietnia 2018 w Hotelu Sheraton w Warszawie.

Wśród poruszanych tematów będą między innymi zagadnienia związane ze współpracą sektora publicznego i prywatnego w polskim systemie ochrony zdrowia, z e-zdrowiem, rolą innowacyjnego przemysłu farmaceutycznego, odpowiedzialnością pracodawców za zdrowie pracowników, jakością w polskich szpitalach oraz z profilaktyką zdrowotną.

Udział w Kongresie potwierdził minister zdrowia Łukasz Szumowski, który wygłosi przemówienie wstępne. Poza tym uczestnikami spotkania będą przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także przedsiębiorcy i eksperci ochrony zdrowia.

Szczegółowe informacje, program oraz rejestracja – dostępne są na stronie www.kongreszdrowia.pl

 

Przeczytaj teraz

Sektor prywatny w ochronie zdrowia jest niezbędny

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 29.04.2018

Prognozy dotyczące rozwoju prywatnego sektora ochrony zdrowia mówią o 7-procentowym jego wzroście w latach 2017-2020. Źródłem tego wzrostu są abonamenty medyczne, prywatne ubezpieczenia oraz usługi oferowane w ramach FFS (fee for sevice). Sektor prywatny to źródło wielu innowacji, potrzebna jest także jego współpraca z sektorem publicznym.

Uczestnicy panelu dyskusyjnego na temat współpracy sektora publicznego i prywatnego w ochronie zdrowia, który odbył się podczas II Kongresu Zdrowia Pracodawców RP, zgodnie podkreślali, że sektor prywatny jest niezbędny.

– System ochrony zdrowia nie może istnieć bez sektora prywatnego – stwierdził Jakub Swadźba, wiceprezes zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej, szef największej sieci laboratoriów Diagnostyka.

Większość podmiotów oferujących świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej to podmioty prywatne. Ważną rolę odgrywają one również w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej. Inaczej sytuacja wygląda w opiece szpitalnej.

– W sieci szpitali podmioty prywatne są mniejszością, wiele z nich jest w trudnej sytuacji, gdyż z powodu braku dostępu do środków publicznych muszą wręcz walczyć o przetrwanie – mówiła Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej.

Jednym z obszarów współpracy podmiotów publicznych i prywatnych jest outsourcing, który według oceny Doroty Gałczyńskiej-Zych, dyrektor Szpitala Bielańskiego w Warszawie, jest często jedynym rozwiązaniem dla szpitala i jedynym sposobem, aby sprzęt medyczny był wymieniany co 5 lat.

– Jestem za współpracą z sektorem prywatnym i za partnerstwem publiczno-prywatnym – mówiła Gałczyńska-Zych.

Profesor Jadwiga Suchecka z Uniwersytetu Łódzkiego podkreśliła różnicę między partnerstwem publiczno-prywatnym a outsourcingiem.

– W PPP partner prywatny nie musi prowadzić działalności leczniczej – wyjaśniała, jednak jak dodała, w obecnej sytuacji panującej na rynku ochrony zdrowia, związanej między innymi z niepewnym finansowaniem, ryzyko inwestycji jest zbyt duże. Wynika to z braku odpowiedniej polityki finansowania przez NFZ, na przykład polegającej na zawieraniu wieloletnich kontraktów.

– W rezultacie inwestycje PPP w Polsce się nie sprawdzają, przykładem jest inwestycja związana ze szpitalem w Żywcu – dodała profesor. – Potrzebne są w tym zakresie nowe rozwiązania legislacyjne.

Tomasz Wachnicki, członek zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej i członek zarządu Air Liquide Polska, przypomniał, że bez inwestycji prywatnych w ochronie zdrowia nie będzie postępu oraz innowacji, jednak istnieją przeszkody w ich wprowadzaniu.

– Inwestorzy szukają przede wszystkim stabilności, ciągłe zmiany przepisów prawnych nie zachęcają do inwestowania – wyjaśniał.

Na temat innowacji w ochronie zdrowia była mowa także podczas panelu, w którym udział wzięli przedstawiciela zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej – Iwona Pokwicka, wiceprezes Medicovera, oraz Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med.

Iwona Pokwicka przedstawiła koncepcję opieki koordynowanej, w ramach której pacjenci korzystający z usług Medicovera pozostają pod opieką koordynatora, który prowadzi pacjenta przez cały proces leczenia, a zespół medyczny wspomagany przez system informatyczny, ma możliwość wymiany informacji, szybszego reagowania na potrzeby pacjenta oraz sprawniejszego podejmowania decyzji. W rezultacie pacjent ma lepszą opiekę, a personel ułatwioną pracę.

Natomiast w Centrum Medycznym Enel-Med 30 procent stacjonarnych wizyt lekarskich wyeliminowanych zostało dzięki zastosowaniu rozwiązań telemedycznych.

II Kongres Zdrowia Pracodawców RP odbył się 26 kwietnia 2018 roku w warszawskim hotelu Sheraton. Pracodawcy Medycyny Prywatnej byli współorganizatorem tego przedsięwzięcia.

Przeczytaj teraz

Telemedycyna Polska: umowa dotycząca kampanii profilaktycznej

Autor:
Dodano: 12.02.2016


Spółka Telemedycyna Polska 11 lutego 2016 roku zawarła umowę o współpracy z VP Valeant Sp. z o.o. Sp.J. z siedzibą w Rzeszowie. Przedmiotem umowy jest określenie warunków promocji w ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnej organizowanej przez spółkę.

Umowa została zawarta na czas określony, a wynagrodzenie z tytułu realizacji przedmiotu umowy przekroczy 20 procent wartości kapitałów własnych spółki.

VP Valeant jest częścią międzynarodowego koncernu farmaceutycznego Valeant Pharmaceuticals International, odpowiedzialną za świadczenie usług reklamowych i marketingowych leków.

Telemedycyna Polska S.A. specjalizuje się w usługach telekardiologicznych dla pacjentów indywidualnych oraz dla placówek medycznych na terenie całego kraju. Spółka posiada własne Centrum Monitoringu Kardiologicznego, które czynne jest przez całą dobę, 365 dni w roku i obsługuje kilka tysięcy badań miesięcznie.

Spółka bezpośrednio świadczy usługę Kardiotele – całodobową teleopiekę kardiologiczną. W ramach usługi pacjenci wyposażani są w osobisty, przenośny aparat EKG, za pomocą którego mogą przesyłać przez telefon swoje badania oraz konsultować je z dyżurującym lekarzem z Centrum Monitoringu Kardiologicznego

W ramach spółki Centrum Nadzoru Kardiologicznego Kardiofon sp. z o. o., należącej do Grupy Kapitałowej Telemedycyna Polska, prowadzona jest w Warszawie przychodnia kardiologiczna dla dzieci i dorosłych.

Grupa Kapitałowa Telemedycyna Polska składa się z dwóch spółek. Spółki dominującej Telemedycyna Polska S.A. z siedzibą w Katowicach oraz przejętej w listopadzie 2010 roku spółki zależnej Centrum Nadzoru Kardiologicznego Kardiofon sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie.

Przeczytaj teraz

Newsletter portalu MedycynaPrywatna.pl – 2016-11-03

Autor:
Dodano: 30.10.2016
Przeczytaj teraz

CMP: nowe usługi w centrum medycznym w Piasecznie

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 15.09.2018

Oddziale CMP Piaseczno- Puławska wprowadził do swojej oferty  nowe usługi – konsultacje ortoptysty. Z placówką rozpoczął także współpracę nowy specjalista z zakresu rehabilitacji dziecięcej. Świadczenia te są komercyjne.

Ortoptysta prowadzi konsultacje oraz przeprowadza badania na synoptoforze oraz prowadzi prowadzić ćwiczenia ortoptyczne i pleoptyczne. Badanie kosztuje 60 zł, podobnie jak ćwiczenia, koszt konsultacji to 70 zł.

Konsultacje dostępne są w placówce CMP Piaseczno Puławska kilka razy w tygodniu.

Placówka CMP Piaseczno, działająca przy ulicy Puławskiej 49, powstała na przełomie 2001 i 2002 roku. Jest to pierwsza i największa placówka Centrum Medycznego CMP.

Pacjenci mogą tutaj korzystać z konsultacji specjalistów takich jak alergolog, chirurg, dermatolog, diabetolog, endokrynolog, ginekolog, internista, logopeda, neurolog, okulista, ortodonta, ortopeda, pulmonolog, reumatolog, stomatolog. Na początku września 2018 uruchomiono tutaj nowy gabinet pediatryczny.

CMP prowadzi także placówkę w Piasecznie przy ulicy Pawiej, w Józefosławiu oraz osiem przychodni w Warszawie.

Placówki CMP oferują podstawową opiekę zdrowotną, konsultacje specjalistyczne, medycynę pracy, rehabilitację, diagnostykę, a także szeroki zakres usług stomatologicznych. Placówki realizują także programy profilaktyczne.

Przeczytaj teraz