Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Poznań: nowa dyrektor zarządzająca Lecznicy Certus

2017-07-28

Prywatna Lecznicza Certus  z Poznania będzie mieć od 1 sierpnia 2017 toku nowego dyrektora zarządzającego. Zostanie nim Karolina  Laskowska, dotychczas związana z Grupą Lux Med. Certus od kilku miesięcy wchodzi w skład Penta Hospitals International, międzynarodowej sieci szpitali, działającej w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Nowa  dyrektor  Certusa  z prywatnym rynkiem ochrony zdrowia jest związana od 13-tu lat. Ukończyła studia na kierunku zdrowie publiczne na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Jeszcze w trakcie nauki rozpoczęła pracę w Centrum Medycznym LIM, gdzie była zatrudniona w dziale obsługi pacjenta, a później jako asystentka dyrektora placówki. W momencie przejęcia LIM - u  przez  grupę  Lux Med  awansowała  na  stanowisko dyrektora  placówki w Starym Browarze w Poznaniu,  którą zarządzała przez ostatnie 7  lat .

– Przejęcie sterów tak dużego i rozpoznawalnego na rynku podmiotu, jakim jest Certus,  będzie dla mnie dużym wyzwaniem, największym w mojej dotychczasowej karierze.  Powierzenie mi tego stanowiska jest częścią trwających od kilku miesięcy zmian w spółce w związku z przejęciem przez nowego właściciela.  Przychodzę do Certusa w trudnym momencie, gdy ważą się dalsze losy umów z NFZ  na  leczenie  szpitalne. Wierzę, że  moja  wiedza i doświadczenie pozwolą mi tak pokierować zespołem, abyśmy wspólnie sprostali czekającym nas wyzwaniom  rynku,  ale  przede wszystkim oczekiwaniom, jakie mają wobec nas pacjenci  – powiedziała Karolina Laskowska.

Prywatna Lecznica Certus to działający od 1992 roku pierwszy wielospecjalistyczny szpital prywatny w Polsce. Świadczy usługi zarówno komercyjne, jak i w ramach umów z NFZ w trzech oddziałach: ogólnym, urologicznym i zabiegowym.  Dysponuje łącznie 48 łóżkami i 3 salami  operacyjnymi. Posiadane umowy na  leczenie  szpitalne  obejmują  chirurgię  ogólną, chirurgię  plastyczną,  ortopedię,  ginekologię  i  urologię. 

Certus  prowadzi  też  całodobowe  ambulatorium  oraz  3  centra  medyczne: dwa  w  Poznaniu i jedno w Swarzędzu. W  skali  roku kadra  - składająca się  między innymi z 232 lekarzy – przeprowadza ponad 180 000 konsultacji, 300 000 badań  laboratoryjnych  oraz  3  600  hospitalizacji. 

Przychody spółki za 2016  rok wyniosły 32 mln zł, jedną czwartą stanowiły umowy z NFZ. W lutym 2017 roku Prywatna Lecznica Certus stała się częścią Penta Hospitals International– międzynarodowej sieci szpitali, działającej w  Polsce, Czechach i Słowacji. W Polsce w skład PHI oprócz Certusa wchodzi także grupa szpitali i przychodni EMC Instytut Medyczny SA.

Lecznica Certus nie znalazła się w sieci szpitali, która została opublikowana pod koniec czerwca 2017 roku.

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »