BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Ogłoszony został stan zagrożenia epidemicznego

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 15.03.2020

13 marca 2020 roku weszło w życie rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego. Stan ten został wprowadzony od 14 marca 2020 roku do odwołania.

Wprowadzone przepisy dotyczą między innymi placówek medycznych. Wynika z nich, ze podmioty udzielające świadczeń opieki zdrowotnej będą poświadczeń tożsamość pacjenta za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub przez telefon. Tą drogą będzie także możliwe złożenie oświadczenie przez pacjenta dotyczące przysługującego mu prawa do świadczeń.

W okresie stanu zagrożenia epidemicznego nie obowiązuje przepis dotyczący obowiązku dostarczenia oryginału skierowania do poradni specjalistycznej nie później niż w terminie 14 dni roboczych od dnia wpisania na listę oczekujących na udzielenie świadczenia.

Zgodnie z rozporządzeniem pacjent ma obowiązek dostarczyć oryginał skierowania w terminie 21 dni, jednakże nie później niż w dniu udzielenia świadczenia.

Przepisy o stanie zagrożenia epidemicznego dotyczą także ograniczenia lub zakazu obrotu i używania takich produktów jak gogle ochronne, kombinezony, maski chirurgiczne, ochraniacze, rękawiczki czy środki do dezynfekcji rąk, powierzchni i pomieszczeń.

Czytaj także: Prywatne podmioty przygotowane na koronawirusa>>>

Podmioty inne niż placówki medyczne są zobowiązane do 17 marca 2020 przekazać wojewodzie informacje o rodzaju i liczbie posiadanego przez siebie podanego wyżej sprzętu.

Rozporządzenie  zawiera przepisy dotyczące ograniczeń określonego sposobu przemieszczania się. Od 15 marca 2020 wstrzymano przemieszczanie się pasażerów w transporcie kolejowym wykonywanym z przekroczeniem granicy Rzeczypospolitej Polskiej.

Wprowadzone ograniczenia dotyczą placówek gastronomicznych (poza sprzedażą na wynos), obiektów konferencyjnych, targowych, wystawowych, kulturalnych, sportowych, kin, hoteli, kasyn, bibliotek, muzeów, obiektów kultu religijnego.

Zakaz zgromadzeń dotyczy liczby osób powyżej 50.

Ograniczenia działalności dotyczą obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw. W obiektach takich czynne będą tylko sklepy spożywcze, drogerie i apteki.

Ograniczenia dotyczą także działalności obiektów lecznictwa uzdrowiskowego.

Rozporządzenie ministra zdrowia z 13 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego zostało opublikowane tego samego dnia w Dzienniku Ustaw RP (poz. 433).

Przeczytaj teraz

NFZ: informacje dla świadczeniodawców wystawiających karty DiLO

Autor:
Dodano: 17.04.2015

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował opis interfejsu, strukturę komunikatów oraz definicje usług sieciowych umożliwiających wystawianie kart DiLO oraz obsługę kolejnych etapów w ramach tzw. Szybkiej Terapii Onkologicznej.

Wykorzystanie usług pozwoli na automatyzację przekazywania danych w ramach obsługi karty DILO przy użyciu własnych aplikacji bez konieczności wykorzystywania aplikacji (AP-DILO) udostępnianej przez NFZ.

Udostępnione materiały pozwolą na wcześniejsze zapoznanie się z definicjami usług oraz na odpowiednie przygotowanie się producentów oprogramowania do integracji aplikacji Świadczeniodawców z usługami udostępnianymi przez NFZ.

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował,  że od maja 2015 roku planuje udostępnienie środowiska testowego, w ramach którego możliwe będzie testowanie podanych. usług sieciowych. O uruchomieniu produkcyjnym tych usług NFZ poinformuje w odrębnym komunikacie.

Publikowane materiały znajdują się na stronie www.nfz.gov.pl

Uwagi i pytania dotyczące interfejsów można kierować pod adresem: dilo@nfz.gov.pl

 

Przeczytaj teraz

XI edycja konferencji: Ochrona zdrowia w obliczu wyzwań

Autor:
Dodano: 10.04.2017

18 maja 2017 roku w Warszawie odbędzie się XI edycja ogólnopolskiej konferencji pod nazwą „Ochrona zdrowia w obliczu wyzwań”. Konferencja dotyczy nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Przedsięwzięcie dotyczy biznesowej strony kierowania podmiotem medycznym, jego celem jest  pokazanie, jak bezpiecznie zarządzać systemami, które są odpowiedzialne za prawidłowy przebieg procesów zarządzania. 

Tematyka konferencji będzie dotyczyła między innymi elektronicznej dokumentacji medycznej i obiegu dokumentów, Business Intelligence i Data Center, zarządzania finansami i zasobami ludzkimi, obsługi procesów, kontroli kosztów i zasobów.

Wśród poruszanej tematyki będą także zagadnienia związane z CMR, nowymi kanałami informacji i automatyzacją komunikacji z pacjentem, mobilnymi rozwiązaniami dedykowanymi, czy outsourcingiem usług.

Organizatorzy do bezpłatnego udziału w konferencji zapraszają kadrę menedżerską placówek ochrony zdrowia, osoby odpowiedzialne za finansowanie zakupu nowych technologii,  doradców i osoby planujące zakupy, kierowników działów zamówień, przedstawicieli placówek medycznych odpowiedzialnych za planowanie, nadzór i koordynację prac  związanych z rozbudową i eksploatacją sieci komputerowej, osoby odpowiedzialne za zakup i doradztwo techniczne w zakresie zamówień systemów i sprzętu IT, dyrektorów i kierowników działów IT odpowiedzialnych za administrację i utrzymanie serwerów sieciowych, osoby odpowiedzialne za wdrażanie i utrzymanie wielostanowiskowych systemów informatycznych, kadrę odpowiedzialną za wspieranie komórek organizacyjnych szpitala w przedsięwzięciach obejmujących zastosowanie technik informatycznych oraz osoby odpowiedzialne za szkolenie personelu administracyjnego i medycznego,

Bezpłatny udział w konferencji jest także zarezerwowany dla kadry odpowiadającej za bezpieczeństwo systemów i zasobów, dla  przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, instytucji nadzorczych i odpowiedzialnych za zdrowie publiczne oraz przedstawicieli administracji państwowej, a także – ordynatorów i szefów oddziałów specjalistycznych, lekarzy specjalistów i personel odpowiedzialny za  tworzenie dokumentacji medycznej i jej poprawność, przetwarzanie i obieg oraz szefów działów finansowych i księgowych oraz dyrektorów administracyjnych.

Rejestracja na stronie konferencji: www.successpoint.pl

Przeczytaj teraz

Medicover wprowadza podpis elektroniczny dla dostawców usług medycznych

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 3.08.2019

Medicover, jako pierwszy na rynku medycznym w Polsce, zdecydował się na wdrożenie usługi podpisywania dokumentów online. Wybrał do tego celu platformę Autenti. Na początku narzędzie będzie wykorzystywane do podpisywania umów z dostawcami usług medycznych.

Medicover wybrał ten obszar ze względu na stale rosnącą liczbę dostawców oraz dynamiczny rozwój współpracy z obecnymi już partnerami, co wiąże się z dużą liczbą przygotowywanych i podpisywanych obustronnie dokumentów. Rocznie jest ich  kilka tysięcy w zaledwie jednym procesie.

Po pierwszych tygodniach współpracy z Autenti już ponad połowę umów z nowymi dostawcami Medicover podpisuje na platformie Autenti, a liczba ta cały czas rośnie. Dzięki podpisowi elektronicznemu obieg wewnętrzny dokumentów został skrócony aż o dwa tygodnie, co jest dodatkową wartością w sytuacji, w której placówki i działy Medicover odpowiadające za kontakty z dostawcami, rozproszone są po całym kraju.

– Dział dostawców usług medycznych współpracuje z ponad 2700 dostawcami medycznymi. Posiadamy rozproszoną strukturę organizacyjną, aby być bliżej i szybciej docierać do naszych partnerów. Zawieranie umów z dostawcami usług medycznych w modelu tradycyjnym było czasochłonne. Wysyłka dokumentów generowała istotne koszty, nie dając pewności, że zostaną one dostarczone na czas. Zdarzało się również, że nasze dokumenty nie docierały do dostawców, bo zawodziły tradycyjne usługi pocztowe. Poza tym poprzedni proces angażował personel po obu stronach, między innymi do odbioru i segregacji dokumentów, skanowania podpisanych umów, odsyłania ich z powrotem, itp. Proces podpisywania dokumentów online zapewnia szybszy dostęp do usług medycznych pacjentom oraz buduje pozytywny wizerunek naszej firmy, wiarygodnej i co ważne w dzisiejszych czasach, innowacyjnej – mówi Karolina Akusz, zastępca dyrektora ds. dostawców usług medycznych w Medicover.

Czytaj także: Medicover Polska i Asseco usprawniają komunikację z placówkami partnerskimi>>>

Dokumenty strony podpisują  na dowolnych urządzeniach (telefon, komputer, tablet) oraz z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Dostawca usług medycznych, a więc podpisujący dokument nadany przez Medicover, nie ponosi żadnych kosztów związanych z procesem. Niczego też nie musi instalować, ani nawet zakładać konta na platformie Autenti.

– Zespół Autenti na bieżąco przygląda się doświadczeniom i procesom po stronie Medicover. Wdrożyliśmy konkretne rozwiązanie dla naszego partnera, ale nie kończymy na tym naszej współpracy. Towarzyszymy pracownikom Medicover w rozwoju usługi e-podpisu tak w Dziale Zakupów, jak i w pozostałych obszarach prowadzonego przez nich biznesu. Wypracowujemy wspólnie rozwiązania, aby proces podpisywania przebiegał jeszcze sprawniej. Niektóre z nich znajdą swoje zastosowania w najbliższej przyszłości, co bardzo nas cieszy i pokazuje, z jaką dojrzałą organizacją mamy tu do czynienia. Forma podpisywania umów e-podpisem to bardzo potrzebne rozwiązanie w obszarze usług medycznych, w szczególności przy współpracy z kontrahentami czy pracownikami działającymi  na terenie całego kraju. Cieszy nas, że Medicover zaufał Autenti jako pierwszy na tak trudnym, bo wyjątkowo konkurencyjnym rynku – mówi Tomasz Plata, CMO i współzałożyciel Autenti.

– Jestem przekonana,  że wykorzystanie funkcjonalności e-podpisu przyniesie wiele satysfakcji i udogodnień zarówno naszym pracownikom jak i partnerom medycznym, a także pozwoli znacznie skrócić czas potrzebny do finalizacji procesu wprowadzania zmian w obowiązujących nas umowach. Z nadzieją patrzymy na kolejne etapu współpracy z Autenti – dodaje Karolina Akusz.

Medicover zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną, obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, stomatologię oraz kompleksową opiekę szpitalną.

Usługi dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych przeznaczone są zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Medicover Polska obecny jest we wszystkich regionach Polski. Od 2009 roku posiada również własny wielospecjalistyczny szpital na warszawskim Wilanowie.

Przeczytaj teraz

Dom Lekarski: zwiększenie sprzedaży w roku 2017

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 2.06.2018

Działania spółki Dom Lekarski S.A. w roku 2017 skoncentrowane były na komercjalizacji nowo otwartych centrów medycznych. Spółka w latach 2016/2017 roku uruchomiła dwa nowe centra medyczne w Szczecinie, każde o powierzchni ponad 800 mkw.

W jednej z tych placówek uruchomiono nowoczesną salę operacyjną wraz z zapleczem szpitalnym. Zwiększenie  ilości gabinetów medycznych przełożyło się na wzrost popytu na świadczenia medyczne oferowane przez Dom Lekarski SA. Spółka zwiększyła sprzedaż w 2017 roku w stosunku do roku 2016 o 20 procent oraz osiągnęła jednostkowy zysk netto na poziomie 235,54 tys. złotych.

Spółka w 2017 roku zakończyła projekt ostatniego z nowych centrów medycznych zlokalizowanych w Szczecinie. Jest to Centrum Medyczne Outlet Struga w nieruchomości zlokalizowanej w Szczecinie, przy ulicy Struga. Powierzchnia wynajmu wynosi 830 m.kw. W tej lokalizacji spółka Dom Lekarski prowadzi działalność medyczną w zakresie procedur zachowawczych oraz procedur zabiegowych, nie finansowanych ze środków NFZ.

W 2017 roku komercjalizowane było również „Centrum Medyczne Piastów” w budynku Piastów Office Center, Building C. Powierzchnia wynajmu wynosi 795 m.kw.

W 2017 roku spółka kontynuowała pracę nad  projektami wynalazczymi z obszaru health care, w celu ich skomercjalizowania w 2018 roku.

Spółka zależna – Szpital Gryfino Sp. z o.o. znalazła się w sieci szpitali , z ryczałtowym kontraktem na finansowanie w perspektywie 4 lat. Dom Lekarski S.A. posiada 74 procent udziałów w tej spółce.

W roku 2017 spółka Dom Lekarski osiągnęła zysk netto na poziomie 235,5 tys. zł, czyli niższy o 36 procent w stosunku do roku 2016.

Przychody ze sprzedaży w roku 2017 wzrosły w stosunku do roku 2016 o 20,4 procenta i wyniosły 22 404,3 tys. zł.

Dom Lekarski S.A. prowadzi także w Szczecinie przychodnię przy ulicy Rydla i centrum zabiegowe przy ulicy Gombrowicza, a także zarządza oddziałem w szpitalu MSWiA w Szczecinie.

 

 

Przeczytaj teraz

Centrum Medyczne Karpacz zaprasza na konferencję

Autor:
Dodano: 27.05.2014


Centrum Medyczne Karpacz S.A. i Polskie Towarzystwo Alergologiczne Oddział Dolnośląski organizują XXIII Sympozjum „Aktualne kierunki pneumologii”, które odbędzie się 31 maja 2014 roku w Hotelu Mercure Karpacz Resort.

Tematyka XXIII sympozjum to tradycyjnie już aktualne problemy pulmonologii i alergologii. W tym roku również w ujęciu internistycznym i pediatrycznym.

Organizatorzy w celu stworzenia atrakcyjnego i interesującego programu zaprosili do udziału w konferencji znane autorytety z wielu polskich ośrodków medycznych.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje o programie konferencji znajdują się na stronie Centrum Medycznego Karpacz.

Centrum Medyczne Karpacz (dawniej Centrum Pulmonologii i Alergologii) jest jedynym ośrodkiem na Dolnym Śląsku leczącym mukowiscydozę u dzieci i dorosłych. W ciągu ostatnich kilku lat dynamicznie rozwija także inne specjalizacje, takie jak: rehabilitacja pulmonologiczna, kardiologiczna i ogólnoustrojowa, okulistyka. Posiada także nowoczesną pracownię diagnostyki endoskopowej.

Centrum prowadzi w Karpaczu oddziały szpitalne, poradnie specjalistyczne, zakład rehabilitacji, pracownie diagnostyczne i laboratoryjne oraz trzy przychodnie POZ  – w Karpaczu, w Szklarskiej Porębie i w Jeleniej Górze na osiedlu Orle. W ramach Centrum działa wiele specjalistycznych poradni, zarówno w Karpaczu, jak i w Centrum Medycznym Medicta w Jeleniej Górze. Od września 2012 roku Centrum prowadzi Dom Seniora.

Centrum świadczy zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt na rok 2014 ma wartość ponad 17 mln zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia szpitalnego oraz rehabilitacji leczniczej. Centrum jest prowadzone przez spółkę prywatnych akcjonariuszy, której zarząd tworzą: Marzena Burnos-Gąszczyk (prezes) i Tadeusz Latoś (wiceprezes).

 

Przeczytaj teraz