Poznań: Lecznica Certus opiekuje się pracownikami Izby Administracji Skarbowej

0
352

Prywatna Lecznica Certus z Poznania objęła opieką medyczną pracowników i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu. Umowa na badania pracownicze została zawarta na okres od 1 listopada 2017 roku do 31 grudnia 2018 roku. Wartość zamówienia to prawie 550 tys. zł.

– Świadczenia w zakresie profilaktycznej opieki medycznej dla firm są dla nas ważnym segmentem działalności, który rozwijamy od 1996 roku. – mówi Karolina Laskowska, dyrektor naczelny Certusa.

– Jesteśmy liderem na poznańskim rynku usług w tym zakresie. Obsługujemy między innymi MPK Poznań, PKS Poznań, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Instytut Pamięci Narodowej, Wojewódzki Urząd Pracy. Oprócz tego naszymi klientami jest wiele innych firm, w tym liderów rynkowych w swoich branżach oraz polskie oddziały międzynarodowych koncernów – dodaje.

Wyniki badań z zakresu medycyny pracy pozwalają ustalić, czy nie ma zdrowotnych przeszkód dla wykonywania danego zawodu, a także, jak wykonywana praca przekłada się na stan zdrowia.

Na badania te pracowników kieruje pracodawca i to on jest prawnie zobligowany do pokrycia związanych z nimi kosztów. To jak często konieczne jest wykonywanie badań oraz ich zakres, zależy od stanu zdrowia pracownika oraz rodzaju wykonywanej pracy. Standardowo kontrola stanu zdrowia pracownika składa się z badania ogólnego oraz badań dodatkowych dopasowanych do warunków pracy.

Prywatna Lecznica Certus działa od 25 lat, oferując nowoczesne metody leczenia, doświadczoną kadrę medyczną, bardzo dobre warunki pobytu oraz przyjazną pacjentowi atmosferę. Świadczy zarówno usługi komercyjne, jak i w ramach umów z NFZ na trzech oddziałach: ogólnym, urologicznym i zabiegowym. Ponadto prowadzi całodobowe ambulatorium oraz 3 centra medyczne na terenie Poznania i Swarzędza.