Poznań: Lecznica Certus stawia na urologię

0
607

Prywatna Lecznica Certus z Poznania rozszerzyła zakres oferowanych usług urologicznych o nowe badanie – biopsję fuzyjną prostaty. Od kwietnia 2018 w placówce wykonywane jest także przezcewkowe nacięcie gruczołu krokowego (TUIP) oraz oferowane jest leczenie nietrzymania moczu z użyciem botoxu.

Świadczenia są komercyjne. Biopsja fuzyjna prostaty kosztuje 4200 zł.

Zabieg ten służy do wykrywania raka prostaty. Polega na pobieraniu wycinków z miejsc, które w  rezonansie magnetycznym (MRI) zostały oznaczone jako podejrzane. Pobrane wycinki są oceniane przez histopatologa, który na podstawie badań stawia ostateczną diagnozę.

Zabiegi dostępne są w szpitalu Prywatnej Lecznicy Certus, którzy działa przy ulicy Grunwaldzkiej 262 w Poznaniu. Poza tym Certus prowadzi 3 centra medyczne – 2 na terenie Poznania (przy ulicy Dąbrowskiego i Wagrowskiej) oraz 1 w Swarzędzu. Od kwietnia 2018 roku Lecznica poszerzyła swoją działalność o nową przychodnię Zdrowie Rodziny, mieszczącą się na osiedlu Wichrowe Wzgórze 122 w Poznaniu.

Usługi medyczne w placówkach Certus dostępne są zarówno odpłatnie, jak i w ramach umów z NFZ.

Certus działa od 1992 roku, od 2017 roku wchodzi w skład Penta Hospitals International, międzynarodowej sieci szpitali, działającej w Polsce, Czechach i na Słowacji.