Poznań: pakiet rehabilitacyjny dla przyszłych mam w MedPolonii

0
413


Szpital i przychodnia MedPolonia z Poznania wprowadziła nowe usługi dla kobiet w ciąży i w połogu. To autorski program ćwiczeń z masażem i terapią manualną dostępny dla pacjentek w dedykowanym pakiecie.

Coraz większa liczba pań stara się zachować możliwie jak największą sprawność fizyczną w czasie oczekiwania na dziecko. Ponadto rośnie popularność ćwiczeń mających na celu utrzymanie aktywności przyszłych mam, lepsze przygotowanie do porodu i łatwiejszy powrót do formy tuż po nim.

Jednak ciąża to czas, gdy ciało kobiety jest szczególnie narażone na kontuzje. Ból pleców to tylko jedna z wielu dolegliwości, na które cierpią przyszłe mamy. Na szczęście, z rozwiązaniem tych problemów panie nie muszą czekać aż do chwili narodzin dziecka.  

Nowoczesne techniki rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne dedykowane mamom nie tylko zadbają o ich zdrowie, lecz także o bezpieczeństwo przychodzącego na świat potomstwa.

Pakiet 10 zajęć w MedPolonii z rehabilitantką i fizjoterapeutką specjalizującą się w terapii kobiet w ciąży i w połogu obejmuje między innymi gimnastykę (po 25 tygodniu ciąży), masaż (z wyłączeniem kobiet w pierwszym trymestrze i 9 miesiącu), kinesiotaping, drenaż limfatyczny, profilaktykę i terapię bólu odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, fizjoterapię w rozejściu spojenia łonowego, ćwiczenia wzmacniające mięśni miednicy oraz mobilizację blizny pooperacyjnej.

Szpital i przychodnia MedPolonia troszczy się pacjentów już ponad 8 lat. Zapewnia kompleksową diagnostykę  oraz leczenie w ponad trzydziestu specjalistycznych poradniach, dziesięciu pracowniach diagnostycznych oraz nowoczesnym laboratorium medycznym.

Posiada 28 miejsc szpitalnych w 19 komfortowych pokojach. Rocznie w placówce   przeprowadzanych jest około 2200 operacji z zakresu chirurgii ogólnej, plastycznej,  neurochirurgii, okulistyki, ortopedii, laryngologii, ginekologii i urologii, a także 1300   endoskopii przewodu pokarmowego, które mogą odbywać się także podczas hospitalizacji.  

Pacjenci MedPolonii mogą korzystać z usług medycznych w trybie komercyjnym, a także w wybranych specjalizacjach w ramach kontraktu z NFZ.

Med Polonia prowadzi szpital i przychodnię przy ulicy Obornickiej 262 w Poznaniu a także działającą od maja 2015 roku przychodnię przy ulicy Starołęckiej 42.