Poznań: powstała Fundacja przy szpitalu MedPolonia

0
649

Przy szpitalu i przychodni MedPolonia w Poznaniu, jednej z największych prywatnych placówek medycznych w Wielkopolsce, powołana została Fundacja MedPolonia. Jej najważniejszym zadaniem będzie ochrona i promocja zdrowia, a także pomoc w dostępie do usług medycznych.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2018 roku. W planach ma między innymi działania na rzecz profilaktyki zdrowotnej i ochrony zdrowia dzieci oraz osób starszych, a także organizację warsztatów i szkoleń związanych z tą tematyką. Szczególną opieką będą przez nią otoczone osoby niepełnosprawne, osoby w wieku emerytalnym oraz dzieci i młodzież.

Fundacja będzie angażować się w działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa i rodzicielstwa. Włączy się także w ochronę i upowszechnianie respektowania praw dziecka. Jej szczególnym zadaniem będzie spełnianie marzeń podopiecznych – zwłaszcza tych, które dotąd wydawały się niemożliwe do zrealizowania.

– Wierzymy, że idea, którą kierowaliśmy się przy tworzeniu Fundacji, oraz jej codzienna praca przyniosą wiele korzyści osobom potrzebującym pomocy, a także przyczynią się do edukacji i propagowania zdrowego stylu życia – podkreśla Aleksandra Wysoczyńska, prezes zarządu Fundacji MedPolonia.

Szpital i przychodnia MedPolonia działa od 10 lat. Zapewnia kompleksową diagnostykę  oraz leczenie w ponad trzydziestu specjalistycznych poradniach, dziesięciu pracowniach diagnostycznych oraz nowoczesnym laboratorium medycznym.

Posiada 28 miejsc szpitalnych w 19 pokojach. Rocznie w placówce przeprowadzanych jest około 2200 operacji z zakresu chirurgii ogólnej, plastycznej,  neurochirurgii, okulistyki, ortopedii, laryngologii, ginekologii i urologii.

Pacjenci MedPolonii mogą korzystać z usług medycznych w trybie komercyjnym, a także w wybranych specjalizacjach w ramach kontraktu z NFZ.

Med Polonia prowadzi szpital i przychodnię przy ulicy Obornickiej 262 w Poznaniu a także działającą od 2015 roku przychodnię przy ulicy Starołęckiej 42.