BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Podstawowa opieka zdrowotna w kolejnych placówkach enel-med

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 31.07.2021

Centrum Medyczne Enel-Med. S.A. wprowadziło możliwość korzystania z usług podstawowej opieki medycznej w kolejnych placówkach. Obecnie jest to możliwe – poza wybranymi oddziałami warszawskimi – także w Katowicach i Krakowie.  

Poradnie podstawowej opieki zdrowotnej funkcjonują w oddziałach enel-med, zlokalizowanych w Warszawie – w Oddziale Ursus przy ulicy Aleksandra Prystora 8, w Oddziale Wilanów, przy alei Rzeczypospolitej 14 oraz w Oddziale Galeria Młociny przy ulicy Zgrupowania AK Kampinos 15. 

Poza tym poradnie POZ działają w oddziałach enel-med w Katowicach w oddziale Chorzowska, przy ulicy Chorzowskiej 152, oraz w Krakowie, w oddziale Wadowicka, przy ulicy Wadowickiej 3a.  

Podstawowa opieka zdrowotna umożliwia bezpłatne korzystanie z usług medycznych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Gdy pacjent wybiera prowadzącego lekarza rodzinnego, internistę lub pediatrę, otrzymuje dostęp do szeregu darmowych świadczeń dla siebie i swoich bliskich.  

Są to między innymi bezpłatne konsultacje u wskazanych specjalistów w oddziałach enel-med, telekonsultacje, refundowane badania diagnostyczne i laboratoryjne przeprowadzane na nowoczesnym sprzęcie, a także szczepienia podstawowe dla dzieci i dorosłych. 

Czytaj także: Lekarze udziałowcami Centrum Medycznego Enel-Med >>>

W ramach opieki POZ pacjenci mogą także otrzymać recepty na leki refundowane, skierowania na leczenie specjalistyczne, szpitalne, rehabilitacyjne czy uzdrowiskowe a także niezbędne zaświadczenia. Przysługuje im także opieka pielęgniarki lub położnej środowiskowej. 

Centrum Medyczne Enel-Med. S.A. działa od 1993 roku, jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych i oferuje pełną obsługę medyczną na terenie całego kraju.  

W skład grupy wchodzi 30 przychodni wieloprofilowych, Szpital Centrum w Warszawie oraz specjalistyczne kliniki: medycyny sportowej enel-sport, medycyny estetycznej Estell, a także stomatologii. Razem z placówkami partnerskimi enel-med tworzy sieć ponad 1600 placówek medycznych w całej Polsce. 

Czytaj także: Lekarze udziałowcami Centrum Medycznego Enel-Med >>>

Przeczytaj teraz

Laboratoria Alab: usługi z dojazdem do pacjenta

Autor:
Dodano: 10.02.2014


Laboratoria Alab zaoferowały usługę pobrania krwi do badań z dojazdem do pacjenta na terenie Warszawy oraz bliskich okolic. Usługi są płatne. Koszt usługi na terenie Warszawy wynosi 45 zł, w okolicach – 75 zł. Jest to koszt dojazdu, bez ceny badania.

Wyniki badań mogą być odbierane online lub w Punkcie Pobrań w Warszawie przy ulicy Stępińskiej.

Grupa Alab liczy obecnie 155 punktów pobrań oraz 57 laboratoriów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Grupę Alab tworzą: Alab Laboratoria (36 laboratoriów), Laboratoria Medyczne Bruss (5 placówek w  Trójmieście i województwie pomorskim), Laboratoria Przygoda (7 laboratoriów na zachodnim i północnym Mazowszu oraz w województwie warmińsko-mazurskim), Bio-diagnostyka (5 laboratoriów w województwie śląskim, małopolskim i świętokrzyskim), Vitalabo – laboratorium w Bydgoszczy oraz  Białostockie Centrum Analiz Medycznych – laboratorium w Białymstoku. Do grupy Alab należą także laboratoria ściśle współpracujące – Vita w Darłowie oraz Amimed w Wołominie.

Przeczytaj teraz

Air Liquide planuje przejęcie spółki Betamed 

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 9.09.2021

Air Liquide, lider w dziedzinie gazów medycznych, opieki domowej, produktów higieny szpitalnej i specjalistycznych substancji wykorzystywanych przez przemysł farmaceutyczny, chce przejąć spółę Betamed. Warunkową zgodę na to przejęcie wydał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

BetaMed S.A. świadczy usługi w zakresie opieki długoterminowej i wentylacji mechanicznej, zarówno w domu pacjenta, jak i w placówce stacjonarnej w Chorzowie. Opieka domowa świadczona jest na terenie jedenastu województw. 

Placówka stacjonarna BetaMed Medical Active Care oferuje natomiast podstawową opiekę zdrowotną, konsultacje specjalistyczne, rehabilitację, diagnostykę obrazową, świadczenia w zakresie medycyny pracy oraz kompleksowe rozwiązania dla seniorów – pobyty całodobowe oraz dzienne i opiekę nad osobami wymagającymi wspomagania oddechu.

Placówka zlokalizowana jest przy ulicy Racławickiej 20a w Chorzowie.  

Air Liquide Healthcare jest światowym liderem w dziedzinie gazów medycznych, opieki domowej, produktów higieny szpitalnej oraz specjalistycznych substancji, które wykorzystywane są w przemyśle farmaceutycznym.  

Zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie wynika z faktu, że obaj przedsiębiorcy działają na rynkach świadczeń medycznych finansowanych przez NFZ. Ich działalność pokrywa się na regionalnych rynkach usług wentylacji mechanicznej realizowanych w warunkach domowych, finansowanych ze środków publicznych. 

Takie świadczenia są kontraktowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i przysługują pacjentom wymagającym wspomagania respiratorem, którzy mogą przebywać pod opieką w domu. Usługi polegają na regularnych wizytach lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów u pacjenta, a także na dostarczaniu, obsłudze i serwisie sprzętu oraz przeprowadzeniu szkolenia pacjentów oraz ich bliskich. 

Po przeprowadzeniu postępowania prezes UOKiK stwierdził, że transakcja doprowadzi do ograniczenia konkurencji na regionalnych rynkach w województwach – dolnośląskim i małopolskim. Chorzy z tych obszarów mogliby zostać pozbawieni wyboru podmiotu, z którego usług chcą korzystać.  

W związku z tym prezes UOKIK nałożył na Air Liquide określone warunki, których spełnienie wyeliminuje zagrożenia dla konkurencji i zdrowia pacjentów. 

Czytaj także: Help VitalAire – nowa marka Air Liquide Healthcare w Polsce >>>

 – Nałożone warunki spowodują, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. To oznacza, że nie pogorszy się również sytuacja pacjentów, którzy nadal będą objęci specjalistyczną opieką wynikającą z dotychczasowych umów podpisanych przez Betamed z NFZ. Nie zmniejszy się również liczba podmiotów ubiegających się o kontrakt  z Narodowym Funduszem Zdrowia – mówi prezes UOKiK Tomasz Chróstny. 

Warunki polegają na tym, że Air Liquide będzie prowadził działalność wynikającą z obowiązujących Betamed kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie długoterminowej opieki domowej dla pacjentów wentylowanych mechanicznie w województwie dolnośląskim i małopolskim, które obowiązują do 30 czerwca 2022 roku. 

Betamed weźmie udział w postępowaniach konkursowych NFZ na świadczenie tych usług po 30 czerwca 2022 roku. Złoży ofertę w oparciu o posiadaną wiedzę i doświadczenie, w zakresie nie węższym niż oferowany we wcześniejszych latach. Jeśli NFZ wybierze tę ofertę, wówczas spółka zawrze umowę z Narodowym Funduszem. 

Air Liquide stworzy spółkę lub spółki, do której (których) przeniesie część mienia Betamed związaną ze świadczeniem usług wentylacji mechanicznej w warunkach domowych przez pacjentów w województwach – dolnośląskim i małopolskim. Mienie to obejmie w szczególności kontrakty z NFZ, umowy z pracownikami, dokumentację księgową, techniczną i handlową, bazy pacjentów oraz urządzenia i środki trwałe niezbędne do realizacji kontraktu z NFZ. Te podmioty zostaną sprzedane niezależnemu inwestorowi, który nie jest powiązany z Air Liquide. Nabywca będzie musiał zostać zaakceptowany przez prezesa UOKiK. 

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. Oceniając koncentrację, prezes UOKiK może zakazać transakcji, wydać zgodę na jej dokonanie bądź uzależnić zgodę od spełnienia przez przedsiębiorcę dodatkowych warunków. Wydane decyzje są ważne przez dwa lata. 

Czytaj także: Aktywnie uczestniczyliśmy w XXX Forum Ekonomicznym >>>

Przeczytaj teraz

Carolina Medical Center: nowoczesne operacje stawu kolanowego

Autor:
Dodano: 31.05.2015

W dniach 28 do 30 maja 2015 roku w Carolina Medical Center w Warszawie przebywał już po raz kolejny już profesor Christian Fink z Innsbruku w Austrii. Profesor wspólnie z dr. Śmigielskim i jego zespołem przeprowadził zabiegi operacyjne z użyciem jednych z najnowocześniejszych na świecie protez stawu kolanowego.

Po takich zabiegach pacjenci mogą być znacznie bardziej aktywni fizycznie niż po klasycznych operacjach i wrócić nawet do uprawiania sportu, w tym jazdy na nartach.

Profesor Fink jest jednym z bardziej znanych na świecie ortopedów i traumatologów sportowych. W latach 2007-2009 był prezydentem AGA (German Speaking Arthroscopy Association) – stowarzyszenia zrzeszającego ortopedów z Austrii, Szwajcarii i Niemiec. Jest również wykładowcą na Uniwersytecie w Innsbruku, członkiem rady naukowej Arthroskopie, American Journal of Sports Medicine i Journal of Athletic Training.

Carolina Medical Center to pierwsza w Polsce prywatna placówka medyczna specjalizująca się w leczeniu i prewencji urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Zatrudnia między innymi specjalistów ortopedii, neurochirurgii, chirurgii dziecięcej, reumatologii, neurologii, rehabilitacji. Zapewnia kompleksową opiekę medyczną – całodobowe ambulatorium urazowe, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę obrazową i funkcjonalną, leczenie operacyjne i nieinwazyjne, rehabilitację, trening motoryczny. Jest wieloletnim partnerem medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Baletu Narodowego.

Carolina Medical Center jest częścią  Grupy Lux Med – lidera rynku prywatnych usług medycznych w Polsce.

Przeczytaj teraz

Lekarz, który podpisze „lojalkę”, może pracować w podmiocie prywatnym

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 29.08.2018

Lekarz zatrudniony u świadczeniodawcy, wobec którego zobowiązał się zgodnie z art. 4 ust. 3 pkt 2 Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, a który to świadczeniodawca ma umowę na świadczenia z zakresu leczenia szpitalnego lub umowę na inne świadczenia udzielane w warunkach całodobowych lub całodziennych, może wykonywać świadczenia w podmiotach leczniczych udzielających świadczeń opieki zdrowotnej komercyjnie – bez ograniczeń.

Tak wynika z wyjaśniania Ministerstwa Zdrowia opublikowanego na stronie resortu.

Lekarz może także wykonywać świadczenia w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, podstawowej opieki zdrowotnej, rehabilitacji leczniczej i programów zdrowotnych, udzielanych w warunkach ambulatoryjnych – u innego świadczeniodawcy, który ma umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia – bez ograniczeń, z zakresu rehabilitacji leczniczej i programów zdrowotnych, udzielanych w warunkach całodobowych lub całodziennych – w przypadku, gdy świadczeniodawca nie zawarł z NFZ umów choćby z jednego z zakresów, o których mowa w art. 15 ust. 2 pkt 3, 4, 6–12, 15 i 16 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, także nieodpłatnie – w ramach wolontariatu, w hospicjach, zakładach opiekuńczo leczniczych, zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych, zakładach rehabilitacji leczniczej i zakładach opieki długoterminowej, u tego samego świadczeniodawcy, u świadczeniodawcy, który został wymieniony w opublikowanym przez NFZ wykazie podmiotów leczniczych, w których może wystąpić zagrożenie braku dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej lub ciągłości ich udzielania, oraz jeżeli lekarz będzie udzielał świadczeń w ramach profili lub komórek organizacyjnych podmiotu leczniczego wymienionych w tym wykazie.

O tym, czy dyżurowanie w stacji dializ w podmiocie leczniczym innym niż pracodawca, wobec którego lekarz złożył zobowiązanie, stanowi złamanie tego zobowiązania, zależy od tego jak dializy są kontraktowane przez NFZ.

Generalnie dializy jako świadczenia oddzielnie kontraktowane i finansowane przez NFZ są świadczeniami ambulatoryjnymi, zatem w tym zakresie nie obowiązuje zakaz konkurencji określony ustawą. Ale w leczeniu szpitalnym przy niektórych umowach z NFZ na przykład w zakresie nefrologii jest wymóg posiadania lub dostępu do stacji dializ i wtedy dializy są w ramach umowy na leczenie szpitalne. W takim przypadku zakaz konkurencji obowiązuje.

Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia też, że jeżeli lekarz zatrudniony u świadczeniodawcy, który zawarł umowę z NFZ  na udzielanie świadczeń w warunkach całodobowych lub całodziennych, wykonuje u tego świadczeniodawcy także endoskopię w warunkach AOS (tj. na rzecz pacjentów przyjętych w trybie ambulatoryjnym/rozliczanych w ramach umowy na AOS) albo u świadczeniodawcy udzielającego tych świadczeń komercyjnie, to zakazu konkurencji nie łamie. Lekarz może również udzielać takich świadczeń w podmiocie leczniczym innym niż pracodawca, u którego złożył zobowiązanie, jeżeli udziela ich w ramach AOS (tj. na rzecz pacjentów przyjętych w trybie ambulatoryjnym/rozliczanych w ramach umowy na AOS), a podmiot ten nie zawarł umowy z NFZ na udzielanie świadczeń choćby z jednego z zakresów, o których mowa w art. 15 ust. 2 pkt 3, 4, 6–12, 15 i 16 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Natomiast jeżeli lekarz, zatrudniony u świadczeniodawcy, który zawarł umowę z NFZ  na udzielanie świadczeń w warunkach całodobowych lub całodziennych, wykonuje u tego świadczeniodawcy także opisy TK czy MRI w warunkach AOS (tj. na rzecz pacjentów przyjętych w trybie ambulatoryjnym/rozliczanych w ramach umowy na AOS) albo u innego świadczeniodawcy udzielającego tych świadczeń komercyjnie to zakazu konkurencji nie łamie. Lekarz może również udzielać takich świadczeń w podmiocie leczniczym innym niż pracodawca, u którego złożył zobowiązanie, jeżeli udziela ich w ramach AOS (tj. na rzecz pacjentów przyjętych w trybie ambulatoryjnym/rozliczanych w ramach umowy na AOS), a podmiot ten nie zawarł umowy z NFZ na udzielanie świadczeń choćby z jednego z zakresów, o których mowa w art. 15 ust. 2 pkt 3, 4, 6–12, 15 i 16 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Czytaj także: Pracodawcy RP: przepisy o podwyżkach dla lekarzy wydłużą kolejki>>>

Zakaz konkurencji nie dotyczy zatrudnienia w podmiocie leczniczym, który  posiada umowę na udzielanie świadczeń z zakresu rehabilitacji leczniczej udzielanej w warunkach całodobowych lub całodziennych (stacjonarnych), który nie zawarł umowy z NFZ na udzielanie świadczeń choćby z jednego z zakresów, o których mowa w art. 15 ust. 2 pkt 3, 4, 6–12, 15 i 16 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. W przypadku rehabilitacji w szpitalu, który ma również kontrakt na świadczenia szpitalne, zakaz konkurencji obowiązuje.

Poza tym lekarz może udzielać (bez ograniczeń) świadczeń opieki zdrowotnej w hospicjach, zakładach opiekuńczo leczniczych, zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych, zakładach rehabilitacji leczniczej i zakładach opieki długoterminowej.

Resort zdrowia wyjaśnia też, że zakaz konkurencji nie dotyczy sytuacji, gdy lekarz udzielający konsultacji na rzecz danego świadczeniodawcy nie jest wykazany w harmonogramie – zasoby, stanowiącym załącznik do umowy z NFZ zawartej przez tego świadczeniodawcę na zakres świadczeń, w ramach którego odbywa się taka konsultacja.

 

Przeczytaj teraz

Łódź: powstało Centrum Medyczne Multi Clinic

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 4.10.2015

W Łodzi przy ulicy Kilińskiego 185 powstało nowe  Centrum Medyczne Multi Clinic. Placówka oferuje konsultacje specjalistyczne oraz diagnostykę. W przychodni działa między innymi nowoczesna pracownia badań psychotechnicznych.

W nowym centrum można skorzystać z konsultacji specjalistów, między innymi w zakresie alergologii, pediatrii, dermatologii, chirurgii, ginekologii, kardiologii czy medycyny estetycznej. Działa tutaj poradnia medycyny pracy i poradnia rehabilitacji. Oferowane są konsultacje i porady psychologiczne.

W Centrum działa pracownia badań psychotechnicznych, gdzie wykonywane są badania w zakresie psychologii transportu i psychologii pracy. Badania dotyczą kierowców, operatorów maszyn, osób starających się o pozwolenie na broń, pracowników ochrony, sędziów, prokuratorów i komorników, a także osób kierowanych przez policję.

W placówce działa także punkt pobrań oraz pracownia diagnostyczna, oferująca badania USG, EKG i audiometrię.

Usługi świadczone są odpłatnie lub w ramach ubezpieczeń medycznych firm. Placówka współpracuje z TU Zdrowie, Medica Assistance (dawniej Medica Polska), PZU Pomoc, OPTUS i Inter Ubezpieczenia.

Placówkę prowadzi Multi Clinic spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, której zarząd tworzą: Karolina Szabert Kwarciak i Krystian Kwarciak.

Przeczytaj teraz