Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Pracodawcy RP: spotkanie organizacji świadczeniodawców i pacjentów

2017-04-24

21 kwietnia 2017 roku odbyło się spotkanie platformy „Zdrowe Zdrowie” i Platformy Farmaceutycznej Pracodawców RP z przedstawicielami organizacji reprezentujących pacjentów zrzeszonych wokół inicjatywy „Obywatele dla Zdrowia”.

Celem spotkania było omówienie obszarów możliwej współpracy między organizacjami pacjentów i świadczeniodawców zrzeszonych w Pracodawcach RP.

Dyskusja podczas spotkania dowiodła, że oczekiwania obu zainteresowanych grup wobec zmian w systemie ochrony zdrowia w wielu obszarach są zbieżne, dzięki czemu zasadne jest podjęcie współpracy nad oceną otrzymywanych projektów ale także inicjowanie propozycji zmian.

W trakcie spotkania uzgodniono wstępna agendę wspólnej pracy jak i priorytety do wspólnego działania na najbliższy okres. Zaplanowano, że podobne spotkania będą się odbywały regularnie, powołane zostaną także grupy robocze, których celem będzie praca nad konkretnymi projektami.

Aktualnym priorytetem będzie ocena przyjętego przez Radę Ministrów Wieloletniego Planu Finansowego i planowanego wzrostu nakładów na ochronę zdrowia, ocena na obiektywnych wskaźnikach zmian przeprowadzanych w systemie ochrony zdrowia a także praca nad jak najszybszym wprowadzeniem ustawy o  jakości i bezpieczeństwa pacjenta.

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »