Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Pracodawcy RP zapraszają na seminarium w sprawie systemu IOWISZ

2016-10-14

Pracodawcy RP zapraszają na seminarium poświęcone Instrumentowi Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia (IOWISZ). Seminarium odbędzie się  24 października w godzinach od 12.00 do 16.00 w siedzibie Pracodawców RP przy ulicy Berneńskiej 8.

Spotkanie poprowadzi Jakub Adamski, zastępca dyrektora Departamentu Analiz i Strategii Ministerstwa Zdrowia, jeden z autorów regulacji wprowadzającej IOWISZ.

Do udziału został także zaproszony przedstawiciel Departamentu Budżetu, Finansów i Inwestycji. Departament ten jest odpowiedzialny za wydawanie wniosków w imieniu ministra zdrowia dla szpitali, których organem założycielskim jest wojewoda, uczelnia medyczna oraz dla instytutów badawczych.

Wniosek IOWISZ na mocy ustawy będzie musiał wypełnić każdy podmiot dokonujący inwestycji o wartości powyżej 2 mln zł w AOS i 3 mln zł w leczenie szpitalne w okresie 2 lat oraz każdy podmiot ubiegający się o dotacje unijną.

W programie szkolenia znajdzie się omówienie działu IVa – ocena potrzeb zdrowotnych ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz omówienie intencji pytań zawartych we wzorze wniosku zawartym w rozporządzeniu ministra zdrowia z 15 września 2016 roku w sprawie formularza Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia.

Zgłoszenie do udziału w seminarium można przesyłać do 20 października 2016 roku na adres g.byszewski@pracodawcyrp.pl.

Liczb miejsc podczas spotkania jest ograniczona.

Komentarz

Pracodawcy RP: szpitale prywatne obawiają się o swój los

Projekt zmiany tegorocznego planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia  przewiduje zwrot za tzw. nadwykonania placówek medycznych. Tymczasem plan na rok 2018 wciąż pozostaje nieuchwalony - alarmują Pracodawcy RP.

Więcej »

Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy dobrym miejscem do dialogu

Anna Rulkiewicz, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Forum Ochrony Zdrowia, będące częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, to od lat ważne miejsce dyskusji o polskim systemie ochrony zdrowia i jego przyszłości. Potwierdziła to tegoroczna sesja inauguracyjna, która stała się okazją do podsumowania efektów FOZ na przestrzeni lat. 

Więcej »

Forum Medycyny Laboratoryjnej: raport NIK zgodny z postulatami

Działające przy stowarzyszeniu Pracodawców RP Forum Medycyny Laboratoryjnej, zrzeszające największe polskie medyczne laboratoria diagnostyczne, z zadowoleniem przyjęło raport Najwyższej Izby Kontroli. Wiele zawartych w nim postulatów jest zgodne ze stanowiskiem i poglądami głoszonymi przez Forum, w szczególności dotyczącymi nadzoru nad jakością badań oraz trudności kadrowych.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »