Prezes BetaMed Menedżerem Roku w Ochronie Zdrowia

0
327

Prezes Centrum Medycznego BetaMed z Katowic, Beata Drzazga została Menedżerem Roku 2017 w Ochronie Zdrowia, w kategorii –  placówki prywatne. BetaMed to największa firma medyczna w Polsce świadcząca usługi pielęgniarskie w domu pacjenta.

Firma niesie pomoc około 5000 pacjentom i zatrudnia prawie 3000 pracowników.

BetaMed prowadzi w Chorzowie przy ulicy Racławickiej 20a wielospecjalistyczne centrum medyczne. Działalność firma realizuje też w ramach 84 filii na terenie 11 województw.

BetaMed oferuje opiekę lekarza rodzinnego (w ramach umowy z NFZ) oraz porady lekarzy specjalistów (usługi komercyjne). Placówka w Chorzowie posiada w pełni wyposażoną pracownię diagnostyki obrazowej – USG, RTG. Gabinety wyposażone w sprzęt rehabilitacyjny – przystosowane są do fizjoterapii, regeneracji i aktywnego wypoczynku osób w każdym wieku.

BetaMed S.A. oferuje pobyty dzienne i całodobowe dla seniorów. Pensjonariusze korzystają z codziennych zajęć aktywizacyjnych – rehabilitacji, zajęć manualnych i licznych dodatkowych atrakcji, takich jak spotkania o tematyce zdrowotnej, dancingi i wydarzenia kulturalne.

Firma oferuje także opiekę stacjonarną i domową nad pacjentami z niewydolnością oddechową, którzy nie wymagają hospitalizacji na oddziałach intensywnej terapii, lecz wymagają stosowania ciągłej terapii oddechowej przy pomocy respiratora. Usługi realizowane są w ramach Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla pacjentów dorosłych, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci i młodzieży oraz komercyjnych pobytów opiekuńczo-leczniczych.

Na początku roku 2017 Centrum otrzymało Medal Solidarności Społecznej, przyznawany przez Business Centre Club. Wyróżnienie to otrzymują osoby, które w szczególny sposób angażują się społecznie, pomagają potrzebującym i propagują ideę społecznej odpowiedzialności biznesu.

W roku 2016 Centrum dołączyło do grona Firm z Sercem – programu dla małych i średnich firm, które wspierają UNICEF i wspólnie dbają o lepszą przyszłość dzieci, angażując się w programy pomocy w najbiedniejszych krajach świata.

Wyboru laureatów w konkursie Menedżer Roku 2017 dokonało niezależne jury, składające się z 27 wpływowych osób ze świata medycyny, między innymi byłych ministrów zdrowia, wybitnych postaci świata medycyny oraz szefów najważniejszych organizacji sektora medycznego. Organizatorem konkursu była Termedia. W konkursie tym w kategorii innowacyjny szpital zwyciężyło Regionalne Centrum Zdrowia w  Lubinie, należące do sieci EMC.