Prezes Grupy Lux Med wyróżniona za innowacje i zaangażowanie

0
781

Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med, została wyróżniona na 5-lecie  Medexpress.pl za stworzenie największej firmy medycznej w Polsce,  za pasję i oddanie na rzecz wdrażania innowacyjnych rozwiązań w ochronie zdrowia oraz za zaangażowanie w prace nad poprawą systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Oprócz Anny Rulkiewicz nagrodę odebrali także: Beata Ambroziewicz – członek zarządu Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, Ewa Błaszczyk z Fundacji Akogo, Krzysztof Bukiel – Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, Maria Dziura – dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny, profesor Jacek Jassem z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, profesor Adam Maciejewski z Centrum Onkologii w Gliwicach, profesor Wojciech Maksymowicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Beata Małecka-Libera – Wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Zdrowia,  Maria Ochman – Przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność oraz Jarosław Pinkas.

Anna Rulkiewicz od 2007 roku jest prezesem Grupy Lux Med. Pełni również funkcję prezesa zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej. W 2016 roku została powołana przez ministra zdrowia do Rady ds. Zdrowia Publicznego. Uczestniczy również w pracach zespołu problemowego ds. usług publicznych powołanego w ramach Rady Dialogu Społecznego.

W lipcu 2016 roku została mianowana Wiceprezydentem Pracodawców RP.

Anna Rulkiewicz była już wielokrotnie nagradzana za swoją działalność. Między innymi została wyróżniona tytułem Menedżer Roku w Ochronie Zdrowia przez Rynek Zdrowia (w roku 2016).

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Lux Med zapewnia swoim klientom pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową. Pod opieką Grupy znajduje się 1 900 000 pacjentów, do których dyspozycji jest ponad 200 ogólnodostępnych i przyzakładowych ambulatoryjnych centrów medycznych, 7 szpitali, 31 placówek diagnostycznych, ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny i około 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 14 500 osób, w tym około 6400 lekarzy i 3800 wspierającego personelu medycznego. Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.