Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Pro-Familia na drugim miejscu w rankingu najlepszych szpitali

2017-12-16

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa zajął drugie miejsce w tegorocznym ogólnopolskim rankingu "Bezpieczny Szpital Przyszłości”. Placówka po raz kolejny uzyskała też tytuł najbezpieczniejszej placówki w regionie podkarpackim.

Specjaliści od monitorowania jakości, przyznając punkty, oceniali między innymi wysoką jakość bezpiecznej opieki, komfort pobytu, diagnostykę oraz personel i jego kwalifikacje.

Na pierwszym miejscu znalazło się Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy, a na trzecim – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J.Korczaka w Słupsku.

Ranking "Bezpieczny Szpital" od 14 lat organizowany jest przez jednostkę Ministerstwa Zdrowia – Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a jego wyniki publikowane są na łamach dziennika "Rzeczpospolita".

W rankingu oceniana jest głównie wysoka jakość bezpiecznej opieki zdrowotnej, ale także poziom diagnostyki, analiza zdarzeń i skarg, personel i jego kwalifikacje, komfort pobytu, a także inne czynniki - jak finanse czy zarządzanie majątkiem.

- Ten ogromny sukces to praca całego naszego zespołu, który każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby doskonalić wprowadzone standardy opieki medycznej oraz zapewniać pacjentom jak najlepszą opiekę – wyjaśnia Radosław Skiba, dyrektor Pro-Familii w Rzeszowie.

- Jednak wciąż największym wyróżnieniem są dla nas opinie naszych pacjentów. Według statystyk, prawie 100 procent naszych pacjentów jest zadowolonych z opieki, którą im zapewniamy. Stworzyliśmy fachowy zespół specjalistów, który docenia i wie jak ważny jest życzliwy i partnerski kontakt z pacjentami– wyjaśnia dyrektor.

Przez prawie 7 lat działalności w szpitalu przyszło na świat prawie 22 tysiące dzieci, a tylko w 2017 roku personel przyjmie ponad 4 tysiące porodów. W placówce udzielono także ponad sto tysięcy porad ginekologiczno-położniczych.

Odziały: ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny szpitala posiadają III poziom referencyjny, co oznacza, że trafiają tu również pacjentki z tzw. ciążami trudnymi, powikłanymi.

Na oddziale neonatologicznym z intensywną opieką medyczną placówka zapewnia profesjonalną opiekę noworodkom, również tym, które rodzą się przed czasem. Najmniejszy z pacjentów ważył niecałe 400 g.

Pomimo, że główną działalnością szpitala jest opieka nad mamą i dzieckiem, szpital realizuje świadczenia medyczne również na innych oddziałach – pediatrii, chirurgii, chirurgii plastycznej, urologii, okulistyki i ortopedii. Częścią placówki jest również Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości, a także stomatologia, nowoczesna pracownia endoskopii, zespół poradni specjalistycznych oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe. W najbliższym czasie w Pro-Familii zostanie utworzony pierwszy w regionie Bank Mleka.

- W ostatnim czasie poszerzyliśmy nasze portfolio między innymi o zabiegi mastektomii, podczas których od razu wykonywana jest rekonstrukcja piersi. Takie jednoczasowe operacje to wciąż rzadkość w Polsce - wylicza dyrektor Skiba.

Pod koniec 2015 roku otwarty został szpital Pro-Familia, który mieści się w Łodzi. Placówka posiada podobny zakres działalności jak szpital w Rzeszowie.

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »