Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Profesor Beata Śpiewankiewicz dołączyła do specjalistów Szpitala Medicover

2016-09-20

Jedna z najbardziej cenionych w Polsce ekspertek z zakresu położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej, profesor nauk medycznych Beata Śpiewankiewicz dołączyła do zespołu Szpitala Medicover w Warszawie. Swoją współpracę z tą placówką rozpoczęła w połowie września 2016 i objęła w niej stanowisko kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa.

Profesor Beata Śpiewankiewicz to znana postać w świecie medycyny i wielokrotnie nagradzana specjalistka oraz naukowiec. Aż siedmiokrotnie otrzymała wyróżnienie od rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz nagrodę zespołową ministra zdrowia za współautorstwo podręcznika. Posiada wiele odznaczeń, wśród nich Srebrny Krzyż Zasługi i Medal Edukacji Narodowej.

– Pani profesor to świetny fachowiec. Jej nazwisko i doskonała opinia, jaką cieszy się w środowisku są znane nie tylko wśród lekarzy, ale przede wszystkim także i pacjentów. Dlatego niezmiernie cieszy nas fakt, że udało się pozyskać ją do naszego zespołu i zaprosić do objęcia stanowiska kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa – mówi Małgorzata Jarzębska, dyrektor ds. medycznych Szpitala Medicover. – Jestem pewna, że pani profesor wniesie do naszego szpitala nie tylko ogrom wiedzy, ale też praktyczne doświadczenie, które pozwoli nam na rozwój oraz jeszcze lepszą opiekę nad naszymi pacjentami – dodaje.Zanim profesor Beata Śpiewankiewicz dołączyła do specjalistów Szpitala Medicover, była wieloletnim członkiem Rady Naukowej II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest też autorką oraz współautorką ponad 300 pozycji naukowych. Do tego może pochwalić się ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym, które zdobywała m.in. w Katedrze i Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w Klinice Ginekologii Onkologicznej Centrum Onkologii – Instytut M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie, którą kierowała przez prawie pięć lat upowszechniając leczenie fotodynamiczne i wprowadzając wysokospecjalistyczną procedurę dootrzewnowej chemioterapii perfuzyjnej w warunkach hipertermii.

– Objęcie stanowiska kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Medicover to dla mnie kolejne zawodowe wyzwanie, któremu postaram się sprostać najlepiej, jak potrafię. Mam nadzieję, że pozwoli ono doskonalić opiekę nad pacjentkami przez doświadczony zespół lekarzy, położnych i pielęgniarek, co w mojej opinii przyczyni się do zapewnienia kompleksowego postępowania medycznego na najwyższym poziomie – mówi profesor Beata Śpiewankiewicz, nowa kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Medicover.

Szpital Medicover działa od 2010 roku na warszawskim Wilanowie. Grupa Medicover posiada także w Polsce 30 szerokoprofilowych centrów w największych miastach Polski: w Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Współpracuje z ponad tysiącem placówek medycznych w całej Polsce.

 

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »