Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Projekty przepisów

AOTMiT zaprasza podmioty do współpracy

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji zaprasza do uczestniczenia w postępowaniu mającym na celu wyłonienie podmiotów realizujących świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji społecznych projekty dwóch ustaw – o produktach kosmetycznych oraz o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie pacjenta.

Więcej »

Polska Federacja Szpitali pozytywnie ocenia kompleksową opiekę po zawale

Polska Federacja Szpitali wyraziła pozytywną opinię na temat projektu zarządzenia prezesa NFZ wprowadzającego kompleksową opiekę po zawale mięśnia sercowego. Federacja zaproponowała też kilka nowych rozwiązań dotyczących tych świadczeń.

Więcej »

Rada ds. Taryfikacji: opinie dotyczące taryf świadczeń gwarantowanych

Rada ds. Taryfikacji przedstawiła opinie w sprawie taryf świadczeń gwarantowanych dotyczących zabiegów artroskopowych, amputacji kończyn, zabiegów rekonstrukcyjnych u dzieci, żywienia dojelitowego oraz ciąży i porodu. 

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji społecznych cztery projekty rozporządzeń, dotyczące klasyfikacji produktów leczniczych, Dobrej Praktyki Wytwarzania oraz zawodu fizjoterapeuty.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Pod koniec 2016 roku do konsultacji społecznych trafiły dwa ważne projekty: projekt ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej oraz projekt ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Minister zdrowia skierował do konsultacji społecznych projekty rozporządzeń dotyczące patomorfologii, szczepionek, wyrobów medycznych, opieki paliatywnej i hospicyjnej a także standardów okołoporodowych.

Więcej »

Falck Medycyna apeluje o niewprowadzanie zmian w ratownictwie medycznym

Pracownicy Falck Medycyna zwrócili się do premier Beaty Szydło z apelem o niewyrażenie zgody na proponowane zmiany w ustawie o ratownictwie medycznym. Bezpośrednią konsekwencją ogłoszonych propozycji będzie zablokowanie możliwości działania świadczeniodawców innych niż państwowi w tym obszarze. 

Więcej »

Alert konsultacyjny

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji przekazała do konsultacji projekty taryf dotyczące ośmiu rodzajów świadczeń gwarantowanych. Uwagi można przekazywać do 13 grudnia 2016 roku.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji społecznych projekty trzech aktów prawnych – dwa projekty rozporządzeń oraz projekt ustawy. Do konsultacji przekazano także dwa projekty zarządzeń prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Więcej »

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »